Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Разрови се из автоматизациите на параметъра в reaper, който искаш да контролираш, в случая wah wah, когато отметнеш в env таба, ще ти се появи отдолу трак със няколко функции/ не съм ползвал външни миди контроли, но предполагам че можеш да ползваш опциите на lrn > midi learn. Отделно можеш да си зададеш widht , т.е. колко да ти отваря педала. Най- добре някой, който се е занимавал конкретно, но съм сигурен че трябва да  търсиш в тази посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
  • Отговори 350
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, с рийпър 4,77 съм. Пиша си барабаните с VST plugin като ползвам MIDI клавиатурата на рийпъра,но ги чувам много тихо. Не мога да разбера, какво не правя както трябва? Благодаря за вниманието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка направих, когато ги редя с клавишите в MIDI не се чува нищо, а когато тракам с мишката по бутоните на VST плъгина се чуват но много тихо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте на всички във форума.

Имам питане за работата с MIDi в риийпъра защото някои неща не ми се получват. Явно не ми са ясни неща от МИДИ-то.

 Защо в МИДИ редактора, в стойностите на определена "нота" мога да избирам само 16 канала - нали GM е 128 ? А един канал би трябвало да отговаря на определен инструмент ?

 

Зареждам в редактора готов МИДИ файл, свален от някъде за да го редактирам. Със самата редакция проблеми няма обаче например-  бас китарата си звучи като бас но отварям стойностите на "нота" от баса и виждам че е на канал напр. 2 или 7 или друг. По GM  стандарта обаче това съсвем не е мястото за бас. Озвучавам миди-то с Microsoft GS wavetable synth и си мисля че този синтезатор би трябвало да отговаря на general MIDI.

Явно нещо бъркам в работатат с МИДИ файловете.

Ако искам да напиша ръчно партитура за инструменти която да отговаря на General MIDI стандарта откъде да задам типа на инструмента - канала ?

 Идеята на всичко това е мидито да се просвирва на клавир .

Засега ако не променям типа на инструмента и само редактирам по трака проблеми няма но ако искам да добавям нов инструмент - не се получава.

 

Благодаря предварително !

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш в идеята за канал и инструмент.

В General MIDI имаш 16 канала за инструменти, като 10ти е резервиран за ударните.

На всеки от другите канали (Channel #) можеш да имаш каквото си поискаш измежду 128те инструмента (отбелязан с Voice #, Patch #, Program # или друго подобно.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Имам въпрос аз Reaper. Искам да слушам моя микс с мастър пресетите примерно и някое парче в този стил на известна група, но да не минава през мастър пресетите на моя микс. Предполагам, че трябва да са на два канала и на единия да са пресетите и моя микс, а другия да е чист, но какво става с мастъра тогава?

Тенкю :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия пресети защо трябва да са на мастъра? Или ги сложи на трака си (ако си вкарал един смесен стерео трак) или си сложи Aux от всички тракове и на него нахакай "мастър ефектите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, 

имам някакъв много странен проблем и ми се иска да го решим заедно. Инсталирам си Reaper (64bits) на Windows 10 (64bits). Инсталнах си Ezdrummer 32bits и всичко бачка, само че не мога да си местя groove midi-тата и да си редя песни така. Преди беше напълно възможно и спестява време,за непретенциозни проекти, но с WINDOWS 10 имам проблем. Някой да даде съветче?

Благодарско!

Грешката е нещо от сорта на : Could not import 1 of 1 items!

Редактирано от aarab
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, работя с рийпър от близо година, но отскоро използвам BIAS FX като амп и Focusrite аудио интерфейс.
Проблемът ми е, че настройвам уж всичко както си му е реда, рийпъра ми разпознава аудио интерфейса обаче като включа да записвам канала си тече, свиря си като пич, чувам си китарата, няма проблем, обаче нито звук не влиза в проклетия рийпър...
някой някакви идеи къде може да е проблема?
Ето и снимки:

https://ibb.co/g18OEo

https://ibb.co/jVd6Zo

https://ibb.co/kgaW0T

Please help!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според проблема не е в настройките на аудио картата, които изглеждат ОК, а в настройката на самия трак за запис. Я пусни един скрйншот на трака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си се оправил още, поиграй си с опциите в малкия зелен бутон долу вдясно на трака

(където пише INT). Не съм специалист по Reaper, но при мен записва и помня че последно нещо чоплих там...

има доста различни комбинации. Уцели коя е твоята.

 

image.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте. От скоро работя с Reaper. Инсталирах я на Linux mint, но не с wine.  Не мога да намери vst инструменти. Има стандартно инсталирани vst плъгини за обработка на звук, но не мога да извикам другите - бас, барабани, синтезатори и т.н. Някой има ли информация по темата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.