Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Проблема ми е с Reaper, неще да хване никъв сигнал от микрофона.

Настройл съм да смуче от правилната ми карта, но получавам само флат лайн...

Идеи как да го оправя?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работи ОК. Много готин хост!!!

Да не би да не си включил копчетата за рекординг/монитор нещо? Или по рутиранията, не й разбирам много още... :cheers:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не и разбирам , затва питам тука и се мъча.

ми включени и са и рекорд и монитор.. опраих работата но имам супер голяма латенция 95мс....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ти е звуковата карта, има ли ASIO драйвери и ако има, тях ли си избрал в настройките?

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиджи има Асио обаче ми вади с него само 16бит-а... Аисиото като ми тръгне в КюБейс и латенцията е отвратително голяма.. примерно кажа нещо.. броя до 2 и хоп излезе, та не съм с него а на директ саунд пробвам или WДМ Кернел Стрийминг

успях да смъкна латенцията до 10мс..

Редактирано от Sound Flame

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда че нещата се оправят/развалят от (буфер х семпъл) полето от настройките в момента съм на Buffer 16 x Sample 24 и 8мс латенция....

някой да знае как да оправя нещата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С WDM няма как да постигнеш ниска латентност (около 2 мс). Ако искаш ниска латентност, трябва да ползваш АСИО драйверите. Въпроса с 16-те бита и фиксираната честота на семплиране (48 КХц) при Аудиджи сме го дъвкали до безкрайност, потърси из форума ако те интересува. Ако искаш по-добри резултати си вземи по-добра звукова карта - ЕМУ, М-Аудио и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега, направих запис в компютъра и е с разширение .RRR - демек нещо на рипъра

а сега какво да го направя ,че да го вкарам в нета?

и трябва да стане до утре - за Даймбег контеста е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той Reaper-а няма ли функция като Експорт, Аудио Миксдаун или нещо такова?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thank you ,man!

направих го и в WAV и в MP3

за мп 3-йките ми поиска lame_enc.dll

може да си го свалите оттук ( тези които, като мен, ползват тази програма и срещнат този момент)

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?lame_enc

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, другият вариант е да се копира от папката на Уинамп (ако е инсталиран де ;) ). Има го и там, същия е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ще прощавате за тъпия въпрос, но така и не успях със Рийпър да екстрактна целия ми проект на .wav

Примерно имам си трак за китара, за барабани, за бас вкарани в програмата и те си свирят заедно. Как може всичките тези да ги наблъскам в едно .wav файлче от Рийпъра :wallbash:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От nikitor
      Здравейте! Харесах си Casio CTK 1150 за ~280лв, но не съм сигурен дали ще мога да го включа към лаптопа. Ще трябва ли да купувам скъпи кабели? МИДИ клавиатурата има ли забавяне между натискането на клавиша и чуването на звука? Знам че зависи от много фактори забавянето, някой има ли опит с това за споделяне? Това МИДИ ще ми даде ли непредвидени проблеми, да речем прблеми с дривери или Synthesia/FL Studio/LMMS? Някой има ли опит с това? Разполгам само с 1000лв да похарча за лаптопа и клавиатурата. един лаптоп за 500лв вярвам ще стане. ако този CTK 1150 стане за Synthesia/FL Studio/LMMS - супер! Аз съм вече пълнолетен и парите са си мои, но не искам да се карам с нашите. Родителите ми считат че музикант къща не храни и не биха се противили ако дам 1000лв за лаптоп, но биха ме критикували жестоко ако дам 400лв за клавир/миди. Така че, трябва да похарча възможно най малко за музикалната част от от разходите-клавир/кабели/програми. Ако имате да ми репоръчате други МИДИ/синтезатори ще съм благодарен. Благодаря!

(аз не мога да свиря и не мога да чета ноти и не знам дали имам скрит талант, но имам много голямо желание да се науча да свиря на пиано. като чуя някои мелодии изпълнени на пиано или само като видя роял и космите ми настръхват, досега не съм се пробвал да свиря защото много ефективно ми беше втълпена идеятя че музикантите свирят за подаяния по входовете на метрата и подлезите. сега съм решил да се пробвам)
    • От disagr33
      Здравейте на всички!
      Имам кратко запитване към вас. Искам да си купя някакъв MIDI keyboard втора ръка със светещи клавиши. Начинаещ съм, нямам музикално образование. Идеята ми е с помощта на Synthesia да се науча да свиря нещо лесно, като Fuer Elise и т.н. Бюджетът ми е до 200лв.
      Какво бихте ми препоръчали? 
    • От Mitko_bdl
      Здравейте, колеги!
      Имам странен Time stretch проблем със Cubase 4.
      Та,
      работя по проект, safe-вам го, затварям го, започвам нова сесия, записвам, save-вам, затварям, всико е ок и затварям програмата.
      В момента в който отварям отново проектите от същия ден всичко е забързано, pitch-нато високо, stretch-нато и ужасно.
      RAW аудио файловете също са променени.
      Не съм сменял Hz-те и bit-овете, напротив отворих го както беше.
      От Steinberg Support отдела за България ми отговориха, 
      че предполагат, че програмата по някакъв начин е изменила файловете при затварянето, някаква грешка знам ли, 
      нищо конкретно не казаха.
      На някой случвало ли се е нещо подобно 
      и има ли идея как да спася проекта си?!
      Благодаря ви!
      Поздрави,
      Димитър.
    • От din
      здравейте

искам да тествам работоспособността на този интерфейс като свържа 2 дъна с вграден звук

/всъщност миди-то нее в звуковия чип,а в Winbond Super I/O W83697HF 's integration of Game Port and MIDI Port/.за което е нужна програма ползваща миди аута на гейм портовете

бихте ли дали линк за сваляне на безплатна,лесна програмка да тествам портовете на тоя чип,щото през S/PDIF -а не се получава нещо..да пращам мид файлове към миди входа

• От peterko
      Проблема се изразява в т. нар. пържене (много слабо смущение, шум, пукоти) забелязах го на скоро

ползвам М-аудио Фаст Трак про аудио карта и незнам марката на кабелите но са поръчвани специално за тая връзка - карта-монитори

От къде може да идва проблема и как да го оправя?

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.