Към съдържанието

Снимка

Pop филтър за кондензаторен микрофон

• Please log in to reply
41 отговора на тази тема

#31 salt

salt

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 411 Мнения:
  • Инструмент:my own voice

Публикувано 09 юли 2007 - 09:54

Е-е-е!!!Браво!Това сме си ние българите.Умен и изобретателен народ.Бих си направил такъв поп-филтър.По-добре отколкото да давам 28 лева.
Много добре обяснено и направено.

#32 Sound Flame

Sound Flame

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 71 Мнения:
  • Инструмент:PC

Публикувано 24 декември 2007 - 11:17

Бих си направил такъв поп-филтър.По-добре отколкото да давам 28 лева.
Много добре обяснено и направено.

кажи каде ги гледаш тези за по 28лева... аз вчера бях на обиколки за поп филтър 90-120 варираха да ги ...
Посетете сайта на студиото : SoundFlame

#33 aarab

aarab

Ухоразбивач

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1347 Мнения:
  • Инструмент:home recording studio

Публикувано 12 януари 2008 - 16:17

Заради такива теми си заслужава да четеш форума. Евала на човека за труда и споделянето. Желая успех и други творчески-полезни статии!
:drummer:

#34 Ивелин

Ивелин

uncopyrightable

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2688 Мнения:
  • Инструмент:Пиано

Публикувано 21 януари 2008 - 02:09

Много ме е яд, че не бях регистриран по-рано (като си купих поп-филтър на Shure за 50 лв.) :wub:

#35 Nikkie

Nikkie

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Инструмент:Уста ;)

Публикувано 08 април 2008 - 23:58

Е ти си цар точно тва мислех да си правя , защото в музилания един филтър на АКГ струваше 100лв. и си казах бее я.. 100лв. са си 100лв. то микрофона ми струва толкова , и се чудех от какви качествени и прилично изглеждащи матеряли да си го направя , а ти ме смая просто перфектно си го направил утре се заемам да го правя и аз благодаря ти много за този полезен топик шапка ти свалям много е стилен филтъра ;)

#36 fafcho

fafcho

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • Инструмент:никакъв

Публикувано 02 януари 2009 - 13:37

здравейте регистрирах се за да ви кажа и мойта идея за поп филтър! значи една кутия от дискове сд изрязах дъното,защото там пластмасата е по-дебела и здрава, после оставих място точно кадето се захваща капака за дъното около 0,5 см и се получи идеален кръг. След това издирих и намерих скрит в шкафа (спотайващ се) и оставен на произвола чорап сив на цвят. взех го нахлузих го на готовата вече рамка зажързах здраво в основата получи се много свеж възел след което изрязах ненужната част. взех дебела медна тел и я завързах за възела след тов и за една точилка,която ползвам за стойка и ми жърши идеална работа за мойте аматиорски рап записи с моя ефтин динамичен микрофон. всичко опира до много пари и за това хитринки като тези са от полза.

#37 patient

patient

Jack of all trades

• Members
  • PipPipPip
  • 492 Мнения:
  • Инструмент:нож и вилица

Публикувано 02 януари 2009 - 14:42

Страхотна изработка... И най-важното - ЕВТИНА!!!

Ето една идейка и от мен. Вместо да даваш 2,90 за "по-качествен" чорапогащник и да правиш 4-слоен филтър, направи два двуслойни с евтиния чорап и ги сложи един върху друг. Както някой по-горе отбеляза основният елемент влияещ на качеството на попфилтъра е въздухът между двете материи. При хора с по-изразителни сибиланти (с, з, ш...), ако се увеличи разстоянието между двата филтъра, се потиска съскането. Така ще можеш да правиш бързи корекции в зависимост от спецификата на вокала, който записваш. За целта на двата филтъра могат да се лепнат по две гайки и да се захванат с достатъчно дълги болтове, с които да се настройва разстоянието.

Тва са моите 5 стинки по темата. LONG LIVE DIY джаджите!!!

#38 liquid_death

liquid_death

Пенсионер

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2120 Мнения:
  • Инструмент:китара,моя инстpумент....

Публикувано 18 ноември 2009 - 12:44

Здравейте,
Дойде есен, време за демо записи и стигнахме до вокалите, но за да са по-професионално звучащи( налко мишън импосибъл), реших да използвам и поп филтър.Всичко ок, ама не и цените - пример: http://www.thomann.d...opkiller_xl.htm
http://www.thomann.d...-bone_ms180.htm
http://www.thomann.d...eumann_ps15.htm
Най-евтинищ стъпва на 30лв+транспорт.Това ме провокира да си направя сам.Вдъхнових се от това видео:
http://www.youtube.c...player_embedded

За англо-говорящите видеото ще е достатъчно като инфо, а за останалите ще разясня набързо :cheers2:
1.Купуваме чорапогащник, дамски по избор.Цена в Кауфланд до 2лв.(аз предпочетох черен)
...ако половинката ви има такъв, който е обримчила и няма да ви обримчи главата ако го нарежете, ползвайте него.
2.Купувате Гергеф(това е обръч, който се затяга и притиска друг обръч.Има ги в различна големина и се предлагат по кинкалериите и магазини за рамки или гоблени.Бабите го използват за да захващат платната си при гоблени и бродиране...), който струва от 5 до 7-8 лева.
... отново, ако половинката ви или баба ви има това чудо на цивилизацията и не си държи много на него, то го ползвайте!
3.Купувате дебел проводник от мед - продава се по железариите... този който използвах аз е с дебелина около 5 мм и дължина 60см.Струваше 0.60лв.
4.Купувате алуминиева(в моя случай) или PVC изолация за кабели за вграждане в стени - гофрирана!Цена около 0.80лв.
5.Купувате свински опашки - примерно 6-7 Цена около 0.60лв.
Крайна калкулация - общо около 9лв.(поне при мен беше толкова)

Боядисвате гергефа в цвят по избор.
Режете чорапогащника като отрязвате един крачол.Крачола го разпорвате по дължина, като така се образува еднослойно платно от синтетичната материя.Това еднослойно платно го превивате 2-3 пъти, като се стремите да образувате квадрат от 2-3 пласта синтетична материя.Този квадрат го налагате върху вътрешния ринг от гергефа.Опъвате чорапогащника и налагате външния ринг.Стягате внимателно външния ринг, като внимавате да е захапал парчето чорапогащник отвсякъде!Това което е излишно и се подава от задната страна от чорапогащника се изрязва внимателно.
Така, вече имате основата на поп филтъра, само остава чупещото рамо.
Механизма за затягане на виншния обръч на гергефа е захванат за обръча с нитове, които имат дупки посредата.Пъхнете медния проводник в една от тези дупки.Ако не влиза го запилете докато влезе.Гледайте да влиза плъно, без луфтове.Залепете или запоете го в дупката.
Върху медния проводник нахлузете гофрираната тръба - тя е само за подобряване на визията.
Долния край на гофрираната тръба и медния проводник захванете със свинските опашки за статива на микрофона.
Поставете така направения филтър на 5-10см разстояние от микрофона и вече свободно можете да крещите и викате!А и плюнките излизащи от устата ви няма да безпокоят собственика на микрофона!
Ето и снимки на моя!
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Извинявам се за качеството на снимките но са с GSM, защото фотото ми се повреди.

Приятна работа!!!

#39 voiceman

voiceman

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • Инструмент:ток

Публикувано 02 септември 2011 - 18:36

Добра тема, благодаря за информацията. :bravo:

#40 rockfire

rockfire

Неспасяем

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3131 Мнения:
  • Инструмент:Guitar

Публикувано 02 септември 2011 - 21:45

:offtopic-001:

Пичове, само не разбрах прани ли са чорапите :hysterical: или като се разпеете :singer: усещате разни аромати... :oops:

#41 LP1

LP1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 77 Мнения:
  • Инструмент:вокал

Публикувано 30 януари 2016 - 19:04

Аааа задължително трябва да са носени от дългокрака мадама преди да станат на поп фолтър , иначе ефекта не е същия :)

#42 me6

me6

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 75 Мнения:
  • Инструмент:guitare

Публикувано 23 февруари 2017 - 08:44

Мисля , че който не е готов да се раздели с 30лв за поп филтър, няма и смисъл да се занимава с тази работа.Хората са го измислили а ние вечно сме по по-най от другите.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни