Jump to content
Българският форум за музиканти

Pop филтър за кондензаторен микрофон


niki123bg

Recommended Posts

Е-е-е!!!Браво!Това сме си ние българите.Умен и изобретателен народ.Бих си направил такъв поп-филтър.По-добре отколкото да давам 28 лева.

Много добре обяснено и направено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Бих си направил такъв поп-филтър.По-добре отколкото да давам 28 лева.

Много добре обяснено и направено.

 

кажи каде ги гледаш тези за по 28лева... аз вчера бях на обиколки за поп филтър 90-120 варираха да ги ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Заради такива теми си заслужава да четеш форума. Евала на човека за труда и споделянето. Желая успех и други творчески-полезни статии!

:drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Е ти си цар точно тва мислех да си правя , защото в музилания един филтър на АКГ струваше 100лв. и си казах бее я.. 100лв. са си 100лв. то микрофона ми струва толкова , и се чудех от какви качествени и прилично изглеждащи матеряли да си го направя , а ти ме смая просто перфектно си го направил утре се заемам да го правя и аз благодаря ти много за този полезен топик шапка ти свалям много е стилен филтъра ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

здравейте регистрирах се за да ви кажа и мойта идея за поп филтър! значи една кутия от дискове сд изрязах дъното,защото там пластмасата е по-дебела и здрава, после оставих място точно кадето се захваща капака за дъното около 0,5 см и се получи идеален кръг. След това издирих и намерих скрит в шкафа (спотайващ се) и оставен на произвола чорап сив на цвят. взех го нахлузих го на готовата вече рамка зажързах здраво в основата получи се много свеж възел след което изрязах ненужната част. взех дебела медна тел и я завързах за възела след тов и за една точилка,която ползвам за стойка и ми жърши идеална работа за мойте аматиорски рап записи с моя ефтин динамичен микрофон. всичко опира до много пари и за това хитринки като тези са от полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна изработка... И най-важното - ЕВТИНА!!!

 

Ето една идейка и от мен. Вместо да даваш 2,90 за "по-качествен" чорапогащник и да правиш 4-слоен филтър, направи два двуслойни с евтиния чорап и ги сложи един върху друг. Както някой по-горе отбеляза основният елемент влияещ на качеството на попфилтъра е въздухът между двете материи. При хора с по-изразителни сибиланти (с, з, ш...), ако се увеличи разстоянието между двата филтъра, се потиска съскането. Така ще можеш да правиш бързи корекции в зависимост от спецификата на вокала, който записваш. За целта на двата филтъра могат да се лепнат по две гайки и да се захванат с достатъчно дълги болтове, с които да се настройва разстоянието.

 

Тва са моите 5 стинки по темата. LONG LIVE DIY джаджите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте,

Дойде есен, време за демо записи и стигнахме до вокалите, но за да са по-професионално звучащи( налко мишън импосибъл), реших да използвам и поп филтър.Всичко ок, ама не и цените - пример: http://www.thomann.de/de/km_23966_plopkiller_xl.htm

http://www.thomann.de/de/t-bone_ms180.htm

http://www.thomann.de/de/neumann_ps15.htm

Най-евтинищ стъпва на 30лв+транспорт.Това ме провокира да си направя сам.Вдъхнових се от това видео:

 

За англо-говорящите видеото ще е достатъчно като инфо, а за останалите ще разясня набързо :cheers2:

1.Купуваме чорапогащник, дамски по избор.Цена в Кауфланд до 2лв.(аз предпочетох черен)

...ако половинката ви има такъв, който е обримчила и няма да ви обримчи главата ако го нарежете, ползвайте него.

2.Купувате Гергеф(това е обръч, който се затяга и притиска друг обръч.Има ги в различна големина и се предлагат по кинкалериите и магазини за рамки или гоблени.Бабите го използват за да захващат платната си при гоблени и бродиране...), който струва от 5 до 7-8 лева.

... отново, ако половинката ви или баба ви има това чудо на цивилизацията и не си държи много на него, то го ползвайте!

3.Купувате дебел проводник от мед - продава се по железариите... този който използвах аз е с дебелина около 5 мм и дължина 60см.Струваше 0.60лв.

4.Купувате алуминиева(в моя случай) или PVC изолация за кабели за вграждане в стени - гофрирана!Цена около 0.80лв.

5.Купувате свински опашки - примерно 6-7 Цена около 0.60лв.

Крайна калкулация - общо около 9лв.(поне при мен беше толкова)

 

Боядисвате гергефа в цвят по избор.

Режете чорапогащника като отрязвате един крачол.Крачола го разпорвате по дължина, като така се образува еднослойно платно от синтетичната материя.Това еднослойно платно го превивате 2-3 пъти, като се стремите да образувате квадрат от 2-3 пласта синтетична материя.Този квадрат го налагате върху вътрешния ринг от гергефа.Опъвате чорапогащника и налагате външния ринг.Стягате внимателно външния ринг, като внимавате да е захапал парчето чорапогащник отвсякъде!Това което е излишно и се подава от задната страна от чорапогащника се изрязва внимателно.

Така, вече имате основата на поп филтъра, само остава чупещото рамо.

Механизма за затягане на виншния обръч на гергефа е захванат за обръча с нитове, които имат дупки посредата.Пъхнете медния проводник в една от тези дупки.Ако не влиза го запилете докато влезе.Гледайте да влиза плъно, без луфтове.Залепете или запоете го в дупката.

Върху медния проводник нахлузете гофрираната тръба - тя е само за подобряване на визията.

Долния край на гофрираната тръба и медния проводник захванете със свинските опашки за статива на микрофона.

Поставете така направения филтър на 5-10см разстояние от микрофона и вече свободно можете да крещите и викате!А и плюнките излизащи от устата ви няма да безпокоят собственика на микрофона!

Ето и снимки на моя!

fc7fy8.jpg

2n9m7tt.jpg

rsqu15.jpg

330cz86.jpg

35aljxg.jpg

2dc5vr4.jpg

Извинявам се за качеството на снимките но са с GSM, защото фотото ми се повреди.

 

Приятна работа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 4 years later...
  • 1 year later...

Мисля , че който не е готов да се раздели с 30лв за поп филтър, няма и смисъл да се занимава с тази работа.Хората са го измислили а ние вечно сме по по-най от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.