Jump to content
Българският форум за музиканти

има ли смисъл от висше образование


beni

Recommended Posts

искам да ви попитам според вас важно ли е да имаш завършено музикално образование?питам защото скоро ще ми се наложи да кандидатствам, а аз още нз какво.много обичам музиката и искам да се занимавам и по-нататък с нея.но какви перспективи имам дори и да имам музикално образование?ами ако нямам такова? :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и аз бях изправена пред подобна дилема - дали да кандидатствам във висше музикално училище /АМТИИ в случая/, или да кандидатствам нещо друго и пак да си се занимавам с пеене.

 

Човек може да си пее и без да има висше музикално образование, да участва в конкурси, фестивали и т.н. Но висшето музикално образование ти дава онази подготовка, която наистина ще ти е много необходима, ако си решил да се занимаваш професионално с музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че няма смисъл да имам музикално образование, за да се занимавам с музика.под това да се занимавам "професионално" имам предвид,че не мога да стана нищо повече от певица в заведение,а за това не е нужно образование.смятате ли,че мога да науча повечето от нещата,които са ми нужни ,за да развия гласа си от частни уроци?и не е ли по-добре да уча нещо др,а същевременно да пея някъде в заведение,защото рано или късно този глас сигурно вече няма да ми върши работа?моля ви даите съвети :hysterical::icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво точно искаш да постигнеш. Ако си абсолютно убедена, че бъдещето ти ще е свързано с музика и ще се занимаваш само и единствено с музика, давай напред. В крайна сметка такова висше образование ти дава приемущества пред всички други, които са избрали да не се занимават по този начин с музика...

Но ако не искаш да се впуснеш напълно в това изкуство според мен е по-добре да учиш нещо друго, а ако по-късно отново те притегли музиката, можеш да се пробваш и в тази насока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, че няма смисъл да имам музикално образование, за да се занимавам с музика.под това да се занимавам "професионално" имам предвид,че не мога да стана нищо повече от певица в заведение,а за това не е нужно образование.смятате ли,че мога да науча повечето от нещата,които са ми нужни ,за да развия гласа си от частни уроци?и не е ли по-добре да уча нещо др,а същевременно да пея някъде в заведение,защото рано или късно този глас сигурно вече няма да ми върши работа?моля ви даите съвети :hysterical::happy:

 

 

Не е само това. Можеш да пееш в професионални ансамбли или оркестри, където ти "тикват" нотния текст на определена песен под носа и върви да я учиш после, ако не си музикално грамотен.

За да си пианист, цигулар, акордеонист и т.н. работата е съвсем същата - трябват ти учебници, школи, свирене на кратки етюди отначало, спазване на определен ритъм, трайност и т.н. и т.н.

Разбира се, човек може да стане и певец без музикално образование - примери за това на родната музикална сцена - колкото искаш, но винаги хората с такова образование ще бъдат по-лансирани и с крачка напред.

 

Това е личното ми мнение все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.