Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов сайт за Бийтълс - Http://bgbeatle.com


bgbeatle

Recommended Posts

Ще има развитие по сайта...

Аз се свързах с bgbeatle по пощата, да питам дали е съгласен да доразработи тия предложения.

Решихме, че идеите какво да се публикува в сайта и какво - не, ще ги пускаме тук, първо да се обсъдят, и после bgbeatle да ги качва.

 

ПРЕДЛАГАЙТЕ, МОЛЯ!!!

 

1. Ето моето първо предложение:

Състои се от една колекцийка кавъри. Поиграх си от един набор от около 300 неща да компилирам извадка с около 60 парчета, които разделих на 4 диска (вадила съм всички тагове, да оформя описите).

СТРАШНИ РАБОТИ ИМА ВЪТРЕ.

 

За да бъдем коректни по отношение на авторските права, парчетата ще се качат САМО ЗА СЛУШАНЕ.

Тъй като ще стане дълга публикацията във форума, списъците са качени като JPEG в мрежата, така че пускам линковете:

 

CD 1: http://www.gad69.snimka.bg/album.php?album...amp;pid=7316322

 

CD 2: http://www.gad69.snimka.bg/album.php?album...amp;pid=7317058

 

CD 3: http://www.gad69.snimka.bg/album.php?album...amp;pid=7412041

 

CD 4: http://www.gad69.snimka.bg/album.php?album...amp;pid=7316320

 

Ква "зарибявка" е т'ва ;)!

 

Към yotzzo:

"Ми тоо...", вземи пусни една тема в "Джем", и я задай тая концепция (щото и аз не смятам да си мълча). Като понаправим няколко парчета, което ни хареса - е "с концепция". Дисертации ли да напишем преди нещо да свършим - и аз не знам.

Което трябва, Бийтълс са го направили бая време преди нас...

 

Ей, величествен сайт ще стане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тц. Няма нужда от кавъри в сайт за Бийтълс. Може да се направи ОТДЕЛЕН такъв, в тоя - няма нужда.

Моме, ми включвай се в Бийтълс трибютчето, кво толкова.

След година туткане няма кво да гоним срокове...

Аре бе, Куюмбишев...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц. Няма нужда от кавъри в сайт за Бийтълс. Може да се направи ОТДЕЛЕН такъв, в тоя - няма нужда.

Моме, ми включвай се в Бийтълс трибютчето, кво толкова.

След година туткане няма кво да гоним срокове...

Аре бе, Куюмбишев...

Именно ти ревеш, че психеделикът/The Void/ не ставал за техно бийт, пък нещо съм ти звучал "гръндж"... :thumbup:

Беатлес имат верно толкова много неща, които трябва да се качат преди кавърите. Ама в даден момент не е излишно да има и кавъри в сайта/иестердай по данни отпреди 10 години имал околко 500;)/

Освен това, аз не исках трибютче в клубче, а нещо направено като хората - със звучец, ясна концепция/ не е смешно!/ пйус/плюс/ звукозапис. И с парчета на отделните Битълси. Примерно след "How Do You Sleep" да следва "Let Me Roll It"./ако някой хваща връзката/ .Щото, ако не, както казва Карлсон, който живее на покрива:" Аз няма да играя!" Искам да е направено от Истински Фенове С Отношение :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че разпалих отдавнашен спор с този пост.

1. За жалост bgbeatle ми се извини и на мен, че „не е много по форумите” и не се включва тук. Но ще си позволя да обясня, че умишлено не е качил цялата дискография (при все, че са му ясни пропуските). За да нямат публикациите на сайта комерсиална стойност, по-добре е обликът на групата наистина да се изгради като колаж.

2. За кавърите: Категорично смятам, че трябва да има кавъри. (Могат да се качат в отделна рубрика, примерно „Другите за Бийтълс”, в която sa6tiat да не влиза :thumbup:)

И ще се аргументирам ЗАЩО да ги има:

- едва ли има някой от Големите, който да не е направил „нещо на Бийтълс”.

Това разкрива до каква степен техният музикален феномен има абсолютна стойност. Просто са „писали историята” тия момчета.

____Прочетете го тоя списък, моля! Вътре са и Джеф Бек, и Клептън, и Джими Хендрикс, и Джордж Бенсън, и Боби Макферин, и Сара Вон, и Yes, и Фил Колинс, и Джо Кокър (и не съм сложила още имена, щото вече има много известни кавъри). А направеното от Джордж Мартин в Off the Beatle Track е с писти, вадени от оригиналните парчета. Няма как да объркате барабаните в Little Child. И отгоре са нанизани такива щрайхове, един хубав брас, едни арфи с едни пицикати „забиват” акцентите, солце флейта (може би блокфлейта, дано не бъркам). И не звучи паркетно, при все оркестрацията, а с такъв ГРУУВ е свирено, че на човек му иде да литне, докато слуша!

И има неща с по-съвременни аранжименти (но много музикантски), (Drive My Car – Cadence).

Приемам отговор: „Тц, не става!”. Но искам да знам ЗАЩО не става (обосновете се).

3. За „трибютчето”. Освен дето си спорите за концепцията, има ли НЕЩО НАПРАВЕНО до момента? Къде е? В какво да се включвам (момко :) )? И аз съм на мнение, че трябва да бъде „изпипано” и „с отношение”. И кавърите ще помогнат много за тия неща – хората са поработили здраво, за да им „звукне” така. (Хващам връзката, yotzzo, рахат бъди!)

И аз ще го мисля. Сега бачкам друго, но си поставям и това „на дневен ред” и… го почвам.

 

МНОГО СЕ РАДВАМ, че идеята има отзвук. Чакам още мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, особено тези, които знаят, че съм супер фен на Beatles:

искам да ви кажа, че едва вчера забелязах тая тема и то късно, на доста уморена глава. Виждам, че вече е доста бурно всичко, свързано с нея, и за да не се обаждам на слабо време, смятам да си трая и да ви изчакам да избистрите всички 'концепции' :thumbup:

Ама, хора, само моля ви се, както е казал поетът: make love not war, нали? :)

 

Аз съм супер възхитена от идеята и от ентусиазма за реализация и с каквото мога, бих помагала.

Сигурна съм, че ще намеря супер много яки неща - знайни и не знайни :music336:)) Почвам да ровя след малко :music336:

 

Браво, браво... Много ме кефите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbup: Саштиат винаги съм го овиквал с много любов :) Не се караме, споко. Обаче, за да си илюстрирам част от "концепцЕАта" трябва да си кача фрути луупс или нещо подобно. Също и свободно време/ леко ми се губи/.

 

Те така треа да звучи един кавър - да е кавър, да не се губи оригинала, да не е гавра, да е стилно, да е с чувство, да е нещо ново :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скийте ся, отворените: сичкото хубаво, нека всеки да праи гавъра както намери за добре; около размера само да се обединим; нямам нищо против, ако басът суингира, докато аз джазирам с един мегаметълбос-зоун и т.н.

 

Аз си заплювам парчето "I call your name".

 

Желаещи?

 

Иначе ще си дращим клавиатурките угоднически дългиииии лета и морни зими йощ.

 

Момето: ми айде де - те ти парчетия. Sa6to така викам и виват за, ъъъ, как беше... А, "I've got a feeling".

Тоя, Ти рекс ще се присАедини, ае яко да бръмчим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре, Саштий отворко, вкл. за тия две парчета. Може бас, може втора китара и ще вия, ако треа. :) Аз си заплювам "The Void" - да си свиря китарата там и "It's All Too Much". Второто задължително И с редени барабани / не знам кой ше ги прави, желаещи?/. Не ангажирай репетиционни за преди 20часА, освен ако не е събота/неделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре, Саштий отворко, вкл. за тия две парчета. Може бас, може втора китара и ще вия, ако треа. :hysterical: Аз си заплювам "The Void" - да си свиря китарата там и "It's All Too Much". Второто задължително И с редени барабани / не знам кой ше ги прави, желаещи?/. Не ангажирай репетиционни за преди 20часА, освен ако не е събота/неделя.

Моля за извинение, но разнобоят в концепциите отново се разрази :) Трийте ми последните постове, чесал съм си езика, се оказва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим, колкото ора, толкова и кон/тра/цепции, мама му.

Айде традиционалистите да се сберем и да се разкъртим в познато темпо и аранджимент, а другите да позират в музея на модерното изкуство.

 

Бат Полифон е реди, знам си аз, други кънтри реднекс/т/?

 

Ся разгледах горните постове /и молитви - за дъжд сигур, ма го няма майстора ъв пъпета/

Скийте ся, Бийтълс като творили тва, дето са творили, само с това могат да ни сберат под някаква обща формула. Творенето, дето си го искате, си е ваше право, но то ни отличава. Ето, дедо Полифон си гони хармониите и е прав, щото ТОВА е голямото на тия тикви ливърпулски.

Апропо, колко завърши селския мач с юнайтед?

Та, аз също мога да ви вадна един метълтрибют на Бийтълс, с много прилични неща на Леми, Томи Шоу и т.н, обаче къде отиваме, опортюнисти мои?

 

А, како Ангелинке?

 

Та, аре по дебелите книги да си караме, па секи да си импровизира както му иде САЛ в хармонията.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саштиат хубаво ме нареди в музея на модерното изкуство :greenangel: Нека тогава той заеме достойно мястото се в Лувъра или до Хеопсовата пирамида :hysterical: Кой говори за хармония, бе чичо? На дъ войд му е една завързана хармонията ;) Няма значение могат да участват формациЙ с разл. концепциЙ обединени под някаква обща, например. Беатлесите са толкова разнообразни, че музиката им напълно го допуска. Те вървяха напред през цялото време с вкус към всичко ново. Иначе щяха да приличат на Глен Милър. Ама ако мислим да направим скромен трибют в клубче - няма смисъл от никакви концепции и перцепции, аперцептуални конт... както и да е. То с постове няма да стане, ами да видим колко сме мераклиите и да се съберем на симпозиум/ съвместно пиене -старогр./. Май сме 5-6 човека само и това ограничава възможностите, за мое постмодернистично съжаление.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Нищо не разбирам, но при все това ще си позволя да ви поздравя с това :girl_witch:

 

http://www.youtube.com/watch?v=AHChc2I7FKk

Благодаря за поздрава от името на Цялото Беатълско Фенство! /Ако разрешите да се изразя малко в стил Саштиат.../

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саштиат хубаво ме нареди в музея на модерното изкуство :girl_witch: Нека тогава той заеме достойно мястото се в Лувъра или до Хеопсовата пирамида :hysterical: Кой говори за хармония, бе чичо? На дъ войд му е една завързана хармонията :hysterical: Няма значение могат да участват формациЙ с разл. концепциЙ обединени под някаква обща, например. Беатлесите са толкова разнообразни, че музиката им напълно го допуска. Те вървяха напред през цялото време с вкус към всичко ново. Иначе щяха да приличат на Глен Милър. Ама ако мислим да направим скромен трибют в клубче - няма смисъл от никакви концепции и перцепции, аперцептуални конт... както и да е. То с постове няма да стане, ами да видим колко сме мераклиите и да се съберем на симпозиум/ съвместно пиене -старогр./. Май сме 5-6 човека само и това ограничава възможностите, за мое постмодернистично съжаление.

 

Дружинната, ако беше дошъл на 8-ми във Фенса, щеше да видиш/чуеш нагледно опровержение на теорийката ти. Ботълс си караха по Бийтълс без да се губи елементът на оригиналността, но който изпуснал, изпуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.