Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси относно струните на акустична китара


helmas

Recommended Posts

@sch0le: Ползвай APTuner - безплатна и достатъчно точна програма за тази цел.

@nip: Fender-CD60 китарите, а и повечето акустични са с пинчета при бриджа - трудно, да не кажа невъзможно, е да смениш струните една по една. Просто няма как да извадиш пинчето без да е свободна "дупката" и без да го теглиш с клещи (което за мен поне е недопустимо). На класическа и на повечето електрически е възможно и една по една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не можах да разбера защо да не може една по една? коя дупка трябва да е свободна?

защо да е недопустимо да си сложиш едно малко памучно парцалче върху пинчето и внимателно да го изтеглиш с клещи? освен това някои хора разполагат с онези инструменти от горепосочените клипчета, с които лесно вадиш пинчето и навиваш ключа...

 

 

ще си позволя да попитам нещо в чуждата тема, но предполагам, че то ще бъде полезно и за автора, така че... :thumbs_up:

във видеото в сайта на дийн маркли е обяснено, че е добре топчето на края на струната да стои под пинчето, и че не трябва топчето да се опира в тялото на китарата

във видеото на джъстин е обяснено, че е добре топчето да не стои под пинчето, защото може да се изплъзне; той си огъва леко струната в частта, която влиза в дупката и не се вижда, и по този начин топчето застава между пинчето и тялото на китарата

(ако някой не ми е разбрал обясненията, което е много вероятно - във видеото на джъстин това е към края на първото клипче, а във видеото на дийн маркли...то е достатъчно кратко :hysterical: )

та - някой може ли да ми каже дали един от тези два варианта е правилен или просто няма значение?

 

мерси ;)

Редактирано от checho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел струни по-стегнати или по-меки трябва да са настроени? С АПТунера ги настройвам по 1 начин, а като опитам с друг тунер, той ми показва, че струните са разстроени и трябва да ги настроя на ново,следователно ако са настоени според 2-рия, ап тунера показва out of tune. Страх ме е да изтегля 3-ти тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни започнах да се уча да свиря на китара и ми е много зарибяващо :)

5 минути, след като нагласих струните скъсах 3тата :) , докато се опитвах да настроя Наследството, както аз наричам старата Кремона :virtuoz:

Иначе съм с Ernie ball - Earthwood, но поради липса на същите метални струни, замених скъсаната с найлонова Фендер :virtuoz: , като за убочение става, все пак свиря от седмица и не ми прави голямо впечетление дали има разлика в звука :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@checho: Сори, не бях обърнал внимание на тази функция на инструмента, а в крайна сметка имам подобна манивелка и тя също има една част, с която би трябвало пинчетата да излизат лесно. Лично на моята китара ми се вижда, че ще стане доста трудно - пинчетата са относително стегнати, но предполагам става. И все пак метода с клещите ми изглежда някак варварски - мен лично ме е шубе да го правя така.

Относно топчетата на струните, аз лично ги оставям да опират в тялото на китарата от вътрешната страна. Така ми е доста по-лесно да ги фиксирам, а и ми изглежда доста по здраво. В интерес на истината не съм пробвал да ги подпра отдолу на пинчето, но ми се струва, че ще изплеснат в момента, в който започнат да се натягат.

 

@sch0le: ти на кои тонове си настройваш струните? 1-E,2-B,3-G,4-D,5-A,6-E ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте! ;)

Предпочетох да пиша тук за да не отварям нова тема.

Нов съм във форума но не и в занаята(свиря от години на "кухарка" за удоволствие)

Имах един Пълдин който бе поостарял и преди година си купих една класическа Fender fc(с найлонови струни),

една от струните се скъса(не зная какви са и колко дълго са "отлежавали :D) ,а аз не съм купувал струни от години.

Та въпросът ми е,дали някой може да ми препоръча качествени найлонови струни(цената е без значение)

Поздрави и благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.