Jump to content
Българският форум за музиканти

поредния измамник


Recommended Posts

здрасти пичове, радвам се, че се пише в темата, пък било то и глупости - поне така седи винаги най-отгоре и хората се информират. това е и целта на тази тема - всеки да прочете за какво става дума и да не се доверява на Пламен Бързийски - поредния измамник. аз не съм нито полицай, нито депутат, нито в министерството на културата, нито бияч - не мога и не искам да си губя времето в разправии с него. това, което мога да направя го сторих - уведомих ви за неговите маймунщини. това е.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

такива хора в бизнеса с изкуство(не говоря само за музика) колкото щеш...в БГ ги има много...на4инът със груба сила да се разреши проблема не е правилен според мен(обръщам се към хората които мислят като stratocaster) понеже по този начин може да спрете него да лъже но може и да го направите по-предпазлив или просто да се подсигури по някакъв начин срещу похощения към неговата личност(така да се каже)...по принцип хората като него които са патологични лъжци и имат афинитет към лесната печалба на чужд гръб не спират когато ги пребият, те са нахални чисто и просто. а ако той случайно престане да упражнява тази си дейност то другите които се занимават с това или смятат да се занимават ще се подсигурят или с ''нещо'' на кръста или с някой зад гърба си(който има ''нещо'' на кръста)... въпросът е да се съберат хората които е измамил и да повдигнат дело с/у него а и тези които не са били ощетени просто да помогнат от колегиалност защото никога не се знае кога ще им се стовари на техен гръб подобно нещастие и ще имат нужда от подкрепа (това е като таксиджиите-повечето хора които ги знаят не се захващат да им посягат защото са сплутени .... но понякога се събират и упражняват сила...всъщност май в повечето случаи))пък и както се каза по-горе-нещо не върви на интелигентен и културен човек да се занимава с побоища...това е според мен

 

Добре е да се запомни името така че предлагам всеки да написва името му под коментара си в тази тема.

<ПЛАМЕН БЪРЗИЙСКИ>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дело може да има, ако труда на музиканта е легален. Нека всеки си помисли - колко пъти е подписвал договор за участията си? При положение, че държавата нехае - мошеници като ПЛАМЕН БЪРЗИЙСКИ не само, че ще са ненаказани, ами и ще продължават да живеят на наш гръб. Въпросът не може да бъде решен на ниско ниво - между музикантите. Но това, което ние можем да направим е ДА ИЗИСКВАМЕ ЗАКОННОТО СИ ПРАВО НА ЛЕГАЛЕН ТРУД! Което пък, естествено, няма да стане, докато теми като тази:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=19793

не излязат на дневен ред в житието на професионалните / и не само/ музиканти!

 

Бързийска работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за легализирането съм съгласен...но за това че да има дело е нужно да има6 договор, да е легално и т.н. все хубави работи-не е вярно...достатъ4но е да има и устно споразумение м/у страните...попитах хазяина ми които от дълги години е юрист, и той ми каза, че това е абсолютно същото като това аз ако нямах договор с него за наем на квартирата...той би си понесъл последствията че не ми е направил договор но ако аз не му плащам наема той може да ме съди за нарушаване на устната договорка м/у страните...така че извода е че не е задължително да си свирил някъде с договор за да съдиш този който не ти е платил...за него ще бъде още по-зле ако го съдиш защото освен че е нарушил устната договорка е използвал труда ти без да те осигурява, а тои е длъжен, ти нямаш вина че нямаш договор...

 

<ПЛАМЕН БЪРЗИЙСКИ>

Редактирано от puya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

От поне 10 години работя с Бързийски и не ме е лъгал.Верно по-рядко имам халтурки с него но това е защото свиря другаде и съм доста ангажиран там.

от 60 лв до 300 лв. съм си уреждал хпнорари и чесно повече от 3 часа не съм бил ангажитран.Опитайте да сте по дипломатични и може да имате успех.

Когато се навиеш за 15 лв не очаквай да ти дадът повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Поста ми няма никакво отношение към темата... (за което се извинявам) , но ми направи голямо впечатление писаното првди 7 години и това , което се пище днес.Как съфорумниците са учтиви и сякаш на първо място искат да помогнат на други колеги (без кавички) ,а сега е някакъв пазар и накакво нервно-истерично заяждане с всички.Що ?Ние ли изпростяваме ...що ли...И като за финал един пост на маймуница ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви хора!!! Не свирете за по 10 кинта освен в готин клуб, където колкото дошли толкова платили. Онези дебелосерковци сервират цаца по 25 кинта минимум. Не свирете на престижни места за малко пари. И си плащайте входа в клубовете. А тоя дебил най-добре се съберете и му напукайте вратните жили.

 

На същото мнение съм. Как може през 2011 г. някой да се навие да свири цяла вечер за 10-15 лв.? Само бензинът ми струва толкова. Някои хора се навеждат за смешни пари, а после се оплакват. Какви мъже сте ако още не сте му спукали гъзъ от бой на тоя "импресарио", подобни влечуги не разбират от друго. И за какви 30% говорите. Импресариото получава 10% от хонорарите, да не говорим, че за 22 години уж свободна инициатива у нас не се появи НИТО ЕДИН НОРМАЛЕН агент. Бях сред първите, които започнаха да свирят по клубове още през 1990 г., но вече нямам подобни желания. Само да спомена, че хонорарите общо взето не са се променили за това време, кръчмарите продължават да се пазарят за всяка стотинка. Тогава да си свирят самички. Не свирете за смешни подаяния, не свирете "на вход" ако не се падат поне по 100 лв. на човек. Помислете колко пари сте дали за инструменти, колко неизброима време сте отделили за моженето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.