Jump to content
Българският форум за музиканти

Warmup


nio

Recommended Posts

За класическата.... пък и за ел-ката като за начало - гами...

 

Аве какво си говорим, това загряването, много рядко го правя... когато ми хрумне - т.е. рядко...

 

По-скоро като ми се досвири почвам някоя песничка или пиеса и толкова... :green:

 

П.С. :Настройването брои ли се за загрявка :lol: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе мани..оно си требе...даже много..

 

преи мен редовно като нещо задълбая ,а пък не съм загрял и наченките на тендовагенита веднааа се обаждат :bravo:

 

а като посвиря съсвем леко гами ли, квото ще да бъде - просто да е лекичко и последователно...в последствие напрежение не усещам..

 

разликата е много по-голяма! :lol:

 

струва си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то много ясно, че си струва! :bravo:

Я пробвай незагрял да комбинираш мажорна с минорна пентатоника (малко джазззззз :lol: ) и гледай как ти се оплитат пръстенцата :)

да не говорим за някакъв нормален лекичък арпеж...там става ПОМОЩ, МАМО, РЪЦЕТЕ НЕ МЕ СЛУШАТ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хроматизмите развалят слуха до известна степен, ако се прекалява. поне нещо подобно съм чувал. лично на мен са ми скучни.

използвам ги за да раздвижа пръстите малко. после гами и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загрявам винаги преди да почна да свиря по около половин-един час. Главно гами и бавни арпежи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-10 минути разтягане и загряване на вехтите ми кокали по ръцете. 20-ина - 30 минути хроматика, гами, string skipping, легато, арпежи с макс. темпо 80-100...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петручи дава много добри идеи по въпроса :)

Който е чел/гледал Rock discipline - знае! Който не е да си го намери - много е полезно :lol:

По принцип добрата разграяка ви е половината от доброто свирене. Целта е пръстите и най-вече мускулите и сухужилията да се приведат в оптимална форма. По този начин се постигат по-добри резултати. Доколкото съм чел по въпроса а и от личен опит - загрявката е хубаво да бъде между 20 и 30 мин.

След това се заемете със по-сериозни неща :bravo: :violin: :guitar: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman и аз ползвам някои негови приоми. това с акордите където се прескача по една струна е много полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

musicman и аз ползвам някои негови приоми. това с акордите където се прескача по една струна е много полезно.

много си прав :lol: нетрябва да се позва всичко само защото го показва Петручи :bravo: Всеки трябва да си намери сам най-ефективния начин за разгряване. За това е полезно да се видят и други материали по въпроса. Аз бях попаднал на един сайт, само да му намеря линка и ще го постна. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами средно по около два часа, зависи в какво състояние са ми ръцете. първо започвам с хроматично редуване на пръстите в една позиция ( започвам с всеки пръст и редувам останалите) , после хроматична гама от 12 към 1 прагче, после 1234 пръст на всяка струна от 6та към 1ва и обратно по всички прагчета, после 4321 пак от 6та към 1ва по всички прагчета, после 123 на триоли от 6та струна към 1ва и обратно по всички прагчета, после 234 пак на същия принцип, после идват едни много яки работи - 1 пръст на 1 струна 1 прагче, 2 пръст на 2ра струна на второ прагче и 3 и 4 пръст на същия принцип и т.н. после четирите пръстовки за натурален мажор с различни секвенции и ритмики, после мажорен 7+ . мажорен 7 и минорен 7 арпеж от всички струни, после пентатоники в максимално темпо с различни секвенции. ами със задължителните почивки идва към час и половина-два , зависи от ръката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами средно по около два часа, зависи в какво състояние са ми ръцете. първо започвам с хроматично редуване на пръстите в една позиция ( започвам с всеки пръст и редувам останалите) , после хроматична гама от 12 към 1 прагче, после 1234 пръст на всяка струна от 6та към 1ва и обратно по всички прагчета, после 4321 пак от 6та към 1ва по всички прагчета, после 123 на триоли от 6та струна към 1ва и обратно по всички прагчета, после 234 пак на същия принцип, после идват едни много яки работи - 1 пръст на 1 струна 1 прагче, 2 пръст на 2ра струна на второ прагче и 3 и 4 пръст на същия принцип и т.н. после четирите пръстовки за натурален мажор с различни секвенции и ритмики, после мажорен 7+ . мажорен 7 и минорен 7 арпеж от всички струни, после пентатоники в максимално темпо с различни секвенции. ами със задължителните почивки идва към час и половина-два , зависи от ръката B)

Два часа загряваш? Колко ли па свириш!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително трябва да се разсвиря иначе после ме боли ръката. Аз правя горе долу упражненията дето и kitaratapesho прави. Е, не по 2 часа. Обикновено около 30-40 минути, за да не ме болят после мускулите докато свиря. Но наистина трябва да си намериш сам най-добрите упражнения за тебе. Аз ако правя примерно само 1234 ми трябват поне 2 часа със сигурност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.