Jump to content
Българският форум за музиканти

отзиви за Avt50,100, и 150


iashor

Recommended Posts

Ако някой има некое от тея, :violin: нека сподели доволен ли е, струват ли си парите, ако нещо им липсва какво и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам AVT20 и съм много доволен. Найстина има всичко, което може да се очаква от един Marshall, звукът му е убийствен, всички хвалебствени ревюта, дето бях чел из нета са вярни. Недостатъка му е, че няма footswitch, но това не е проблем при по големите модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уаууу

 

тенкс :lol:

 

това зву4и мноо добре :bravo:

за футсуитча, про4етох по справките , затовва и авт20 не го споменавам...ма звука е по-важен де :lol:

 

а звук в кви граници, според твоите разбирания можеш да докараш?

и колко кинта го взе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми... можеш да докараш сякъв вид рок и пънк (аз това свиря). Предполагам че и за хеви метъл е ок, ма за по тежки неща си требва допълнителен дистер. Спокойно можеш да изкараш Слаш/Пейдж тип звук. Чистия канал е мноо добър също, найстина наподобява лампов усилвател като го набримчиш по силно. Реверб-ът е приличен също.

Купих го за 630 лева от фактор преди около половин година, иначе и аз исках АВТ50, ма докато събера пари и някой го купи, после така и не докараха нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хмм

 

ми във Благоевград за АВТ50 искат 1060лв :lol:

 

ако твоя е около 630, то тая сума..бе мааму не е ли малко големи4ка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми във Фактор АВТ50 струваше 850 лв, така че.... големичка ми се вижда. Проблема е че във Фактор вече ги няма, а като гледам не мислят и да докарват нови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, доколкото разбрах за цяла българия представител е станал единствено въпросният център икономов...

 

и е възможно липсата на конкуренция да е пратила цената от 850 на 1060, баси тва е адски нахално!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

 

то човек по-добре да провери в македония сърбия или румъния кокло ги дават там...с транспорта барабар пак по-евтино ще излезе!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на AVT50 наистина е толкова. Проверявал съм в различни немски и американски сайтове AVT 50 AVT 50 и цената е някъде около 549 EU, което е около 1100 лв., така че цената не е завишена. MG серията също е много добра. Тя е нова (отпреди 2 години) и има DFX, което го кара да звучи като почти като лампов, а и цената е по-изгодна. Фирмата е много сериозна, тъй като май са единственият дилър на Marshall за този регион, защото от тях купуват и от Сърбия, Македония и Албания. Между другото аз бях преди една седмица в Благоевград,за да си поръчам MG 100 DFX и хората от Музикален център Икономов бяха много коректни и ми го доставиха след няколко дни и струваше точно толкова колкото и Германия 449 ЕU.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MG 100 DFX

а това 4удо как свири?

има ли ефекти и какви?

 

доколкото разбирам не е лампово...

 

Ще съм ти благодарен, ако споделиш B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност лампата е най-ценна когато е в POWER AMP-а, но поддръжката е по-солена. Аз имам един Marshall Valvestate, от първата серия обаче, и му се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това combo се оказа ебати добичето. Като го надуя малко над средното ниво направо къса глави и кърти мазилки. Съседите са токова доволни от това :huh: , че вече са решили да подадат жалба в полицията. Иначе combo-то има много добър Overdrive канал и distortion-a звучи много добре, а DFX превключвателя го кара да звучи като лампов. OD2 е повече за метал и сола, така че него не го ползвам чак толкова много, но OD1 вади перфектен особено за рифовете на Black Sabbath. Clean канала също е много добър. Има само един малък проблем, ако може някой да ми обясни ще му бъда много благодарен. Когато съм на Overdrive канала и като си махна ръцете от струните се чува един брум. Това от адаптерите на китарата ли е или от amp-a? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай Н.Гейта му е майката :huh:

Явно си избичил голяма резачка :guitar: :headbang: :wall:

Аз преди доста време също го имах този проблем, но вече не използвам толкова остри бленди :violin: така че всичко е M'Kay :headbang:

Като за начало пробвай да намалиш Gain-a :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с бръма и ръцете е добре известно следствие от загубата на заземяване при пасивни адаптери. Когато имаш активни земята ти идва от захранващата батерийка.

Можеш да го пробваш това с батерийката дали става и при пасивна електроника. Интересно ми е, а пък моята китара е с активна електроника и не мога да го пробвам.

Та вземи една батерийка от 9V (може и по-малка предполагам) и вържи масата на китарата за единия и полюс. Другия полюс изолирай старателно!

Докладвай резултата от експеримента:-)

И гледай да не си изгориш кубето, ей! Че ако тия 9V DC отидат някакси на входа на кубето не ми се мисли кво ше стане (е, може и нищо да не стане ако има съответната защита, ама по-добре не го пробвай :huh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.