Jump to content
Българският форум за музиканти

имам мерак да мога да пея!


Old_Shetarhand

Recommended Posts

кво ще рече мелодичен инструмент?

ми опитвам се да свиря на китара (ако е мелодичен инструмент)

и туй онуй зная на пиано (ма абсолютно аматиорски)

па за записването......поне не мога да се сетя как може да стане ;)

Китарата е хармоничен инструмент,както и пианото,това обаче не изключва изсвирването на мелодий посредством тези два инструмента.Мелодичен инструмент е например-кларинет а и всички останали духови. ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако принципно пееш фалшиво ще стане трудно наистина без уроци, но не е невъзможно. Една известна учителка по народно пеене ми беше казала, че повечето, които идват при нея и после стават известни певизи, в началото са пеели фалшиво на някой места...всичко се учи, ма ако искаш без пари да стане, трябва да си упорит. Но с китарата ще стане. Пееш 5 пъти парчето с китарата и когато вземе да се получава, се опитваш да я изкараш акапелно. Ако ти се губи някой тон, дрънваш акорда, сещаш се, и пак...и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако принципно пееш фалшиво ще стане трудно наистина без уроци, но не е невъзможно. Една известна учителка по народно пеене ми беше казала, че повечето, които идват при нея и после стават известни певизи, в началото са пеели фалшиво на някой места...всичко се учи, ма ако искаш без пари да стане, трябва да си упорит. Но с китарата ще стане. Пееш 5 пъти парчето с китарата и когато вземе да се получава, се опитваш да я изкараш акапелно. Ако ти се губи някой тон, дрънваш акорда, сещаш се, и пак...и така.

не се смей ма кво значи акапелно :blink: без съпровод нали?

ми то не ми е за парите, просто нямам кога да ходя!цялото лято съм секи ден на бачкане до 8,просто нямам кога да ходя!за тва питам дали в домашни условия ше се получи :no: па аз мое по цял ден и като съм на работа да пея! :nono: верно мое да ме уволнят....ма здраве да е

мерси ще пробвам :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има едно хубаво учебниче- интонационни упражнения по солфеж.

нещо от сорта се казва... та виж може да я има в книжарницата на композиторите, при народния театър.

 

да видиш като попееш от този учебник как се оправя интонация...

е, естествено е хубаво да има и едно пиано да сравняваш! и да имаш слух да разбереш къде си фалшив

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресив,

трудно ще му е с такъв учебник.

Шетърхенд,

ако искаш просто да се понаучиш да пееш, и веднъж седмично уроци ще ти стигнат, събота да речем, за някоилко месеца. Ма е бая скъпа тая работа, не е като уроци по литература :curse: Дет не са евтини и те.

Акапелно означава без съпровод, да...чист глас без музика.

Бе опитвай, само упоритост и ще се справиш. и много слушай добри певци, най-добре с балади почни, по-простички неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо ма аз редовно слушам Ковъдейл,Джо Кокър,Фил Колинс,Франк Синатра,Стинг,Уили Нелсън,Елвис Пресли.......и още много много!!!!!

ми ще си пея акапелно! :blink: ина4е този учебник ще го видя :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко едно през друго слушаш, да ти кажа. Не става дума за певци, които обичаш, а за добри такива, от които да се учиш. Джо кокър можеш да го оставиш, неговата фразировка е строго слепена с блендата на гласа му. Виж Ковърдейл, Гилан, Синатра...стават. ма акапелно след като си го пял добре със съпровод, не така изведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прогресив,

трудно ще му е с такъв учебник.

защо да му е трудно?

според мен ще му е трудно ако не познава нотите... мисля че учебника си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че си заслужава, но той мисля не иска да стига до познаване на нотите. Човекът май просто иска да се научи да си попява и да звучи. Поне аз така разбрах.

За такъв учебник си трябва време и амбиция...той май и двете ги няма, нали Шетърхенд?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми нямам амбиция да ставам велик певец!

амбициите ми са насочени главно към китарата:headbang:

просто както каза колегата искам да мога да звуча :headbang:

не да плаша хората :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами сетих се че е полезен и го казах, а за това че за такъв учебник си трябва време и амбиция- си прав.

 

аз май никъде не прочетох че не познаваш нотите и за това го предложих...

 

 

е нищо де, на някой друг може да му е от полза... :headbang:

 

 

успех :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.