Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко време ви отнема смяната на струни?


Steve_Vai

Recommended Posts

На мен - около 2 часа. С почистването, настройката (първоначална де, то е ясно, че близкият половин ден ще има още и още настройка!)...

Говоря за китарите с Floyd Rose!!!

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами понеже разтягам струните "ръчно" (хехе) и правя по няколко дайва без да съм заключил - бе около час и половина. Но досега само два пъти съм ги сменял, тъй че ще видим дали няма да вдигна темпото :D

 

Иначе на старата - за 20мин бях готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако само сменям струните без разтягания и тн - мога да свърша и за 30мин. Ама работата трябва да се прави културно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с разтяганията dude...всичко е въпрос на техника и практика, както се казва :D Самите струни за около 5-10 минути ги сменям. Флойда не е чак такъв проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече "разтягане" :green: ???

Сериозно питам...

 

На мен ми трябват 15 макс 20 минути да си сменя целия комплект, с Floyd Rose... + малко време за настройка... Като ги сложа стуните, яко ръчка няколко пъти.... да поулегнат де :lol: и това е...

 

Нещо май не съм в час :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 мин, ако са същите, като тези които свалям и не се налага на пренастройвам флойд-а. Ако трябва да го пренастройвам - още 15 мин. Хич не е трудно бе :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко - След като смениш струната, хващаш я и започваш да я дърпаш яко нагоре и настрани (наляво-надясно). Пускаш и проверяваш тона - в началото пада с 1/4 до 1/2 тон. Повтаряш така, докато след дърпането не ти дава сравнително малка разлика.

 

След като си разтегнал хубаво струните вече спокойно можеш да си заключваш и да си правиш дайвовете с тремолото :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравко - След като смениш струната, хващаш я и започваш да я дърпаш яко нагоре и настрани (наляво-надясно). Пускаш и проверяваш тона - в началото пада с 1/4 до 1/2 тон. Повтаряш така, докато след дърпането не ти дава сравнително малка разлика.

 

След като си разтегнал хубаво струните вече спокойно можеш да си заключваш и да си правиш дайвовете с тремолото B)

Мерси!

И ако някой каже, че от форума не се научава нещо :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 15 минути

тва е кво повече правите незнам B)

 

Вчера пробвах ОЦЕТ супер почиства

 

сложих си ЯАМАХА струни

Много ме кефат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.