Jump to content
Българският форум за музиканти

захващачи за колан на акустична китара


Recommended Posts

Така въпроса ми е(след като ме посъветваха в раздел китари :thumbs_up: ). Някой разбира ли от поставяне на захващач в предната част на тялото, защото в БГ китара за 500лв.с подобно нещо няма и на всички колана се завързва за грифа, което обаче на мен ми е безкрайно неудобно и не ми върши работа.

 

Картинка[img229831-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

въпросната процедура се състои в закупуване на "захващач" в комплект с винт за дърво за сумата от 2-3лева, пробиване малък отвор към 1,5-2мм в дървото и поставяне на нещото

 

ако пък за това трябва да се разбира  ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами аз бих предпочел някой да го направи, сам има опасност да ги окепазя нещата, а освен това се притеснявам да не се прецака нещо инструмента. Предполагам че сумата ще е минимална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Не разбирам какво очакваш хората да ти кажат?Обърни се към лютиер!!!Логично е , нали?

И за да спестя питане :"ама къде има лютиер, колко ли ще струва?", то те съветвам да изполваш търсачката.Пиши на Евтим Джерекаров, тук във форума.

Поздрави! :D

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да си се замислял че има причина да се връзва другия край на колана за грифа? Има едно нещо дето му се вика център на тежеста от което ще ти пада грифа на долу постоянно и повярвай ми няма да ти е по-удобно така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честнно казано - не съм салагал никога такава джаджа на акустична китара.

Някой има ли опит - как точно се захваща?

Стените на китарата не са никак дебели, и не знам дали процедурата представлява завинтване на захващача, или има нещо допълнително...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм слагал никога, но малко инжинерна мисъл....(а не съм и инжинер) - Първо проверяваш онова с центъра на тежестта....

Второ - ремонт.Слагаш андибаята, ама ако можеш да си провреш ръката през резонаторния отвор, подлагаш от вътрешната страна нещо на винта(примерни парче дърво, обработено че да ляга хубаво на стените.Ако ли не ти влиза ръката(мисля че така ще стане като те познавам, каква планина си :thumbs_up:, та тогава просто намираш асистент с малки ръце.

Трето - ефект.Ако е имало нужда от подложката, то сега вече я има в киатарта и сичко е ок.Ако ли пък е нямало нужда, тя със сигурност не пречи(моля никой не тръгва да казва как това малко парче ще промени акустиката.....бул шит).Така че и вдвата варианта е сичко перфектно.

Лично аз си мисля , че тия тънки стени без трупче-подложка няма да издържат много много време колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм слагал на края на грифа в самия гриф към китариста и нямаше проблем

 

иначе тялото е тънко и трябва някакво трупче да се залепи отвътре, което ще промени акустиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустиката няма да се промени чак толкова драматично от едно трупче 2х3х1, ма нейсе...

 

Може да се монтира и на самия гриф - мястото на сглобката от страната, която ще гледа надолу, когато е в позиция за свирене - така рискът да се изсули коланът докато се свири на инструмента е минимален :wallbash:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност не пречи(моля никой не тръгва да казва как това малко парче ще промени акустиката.....бул шит).

 

 

иначе тялото е тънко и трябва някакво трупче да се залепи отвътре, което ще промени акустиката

 

в първия пост още! явно има силни настроения и в двата лагера- ше промени ли или не акустиката това нищо и никакво дръвце:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.