Jump to content
Българският форум за музиканти

Gatzo

"Елементарна теория на музиката"- Парашкев Хаджиев

Recommended Posts

Някъде, по форума, бях, чел , че тази книга-учебно помагало е рядкост и изчерпана. Съобщавам, че случайно я видях в един нов музикален магазин в София, този дето беше в НДК сега е на Л. Каравелов- № 81,зад НДК, прека на Ф. Нансен. Струва 8 лв. Чел съм , че всеки трябва да я прочете ако се занимава с музика.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Всъщност книжката я има на доста места, има нови издания. Просто искаш да дадеш инфо къде си видял да се продава въпросният учебник или искаш да го коментираме ?

Поздрави,

Петър Редактирано от kitaratapesho

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Едва ли човека иска да коментира учебника, при положение, че не го е чел, а само е чел за него във форума. Просто дава информация за това, което е прочел тук и това не е никак лошо. ;) А на коментара на Пешо май трябва да се чете "между редовете"... ;)
[quote name='Gatzo']Чел съм, че всеки трябва да я прочете, ако се занимава с музика.[/quote]
Да, и аз съм на мнение, че трябва да се прочете, ако (ще) се занимава човек с музика, но има още куп други неща, които трябва да се прочетат/изпеят/изсвирят, за да се разшири/обогати музикалня кръгозор и качеството на музиканта и да е подготвен за различните стиловe в музиката, с които вероятно би се занимавал.
[quote name='kitaratapesho']...или искаш да го коментираме?[/quote]
Ми дай да го коментираме :D Редактирано от Ивелин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами хубав е учебника, но може да се подобри значително. В този си вид е учебник по теория на музиката до 1900г. Дори и в класическата музика, през 20 век, има доста открити нови хоризонти, които остават встрани от кръговзора на този учебник. Това е от мен по темата.

Поздрави,

Петър

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ей момчета, просто информация. Нали затова сме форум-кой с каквото може да помогне.То стана цял симпозиум-не сме политици или социолози а само музиканти-пичове с други професии, падащи си по жени, алкохол и рок. :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Утрепах се да го търся в Русе, не го намерих нийде, че не щяха и да го поръчват... :hysterical:
Добре, че едни мои хора ходиха до Сф и ги натоварих с нелеката задача да му го купят от столичката. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вариант е и да се посещават виртуални (онлайн) магазини - често пазарувам електронно. Само че в book.store.bg и helikon.bg учебникът не присъства май...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
[quote name='kitaratapesho' post='346795' date='Jul 1 2008, 04:36 PM']Ами хубав е учебника, но може да се подобри значително. В този си вид е учебник по теория на музиката до 1900г. Дори и в класическата музика, през 20 век, има доста открити нови хоризонти, които остават встрани от кръговзора на този учебник. Това е от мен по темата.[/quote]
Мхм, може. Обаче пък, от друга страна, доколко трябва да се разшири? Може би подобрението трябва да е в насоката на по-добро обяснение най-вече. Обаче, по какъвто и начин да се обясни, пак ще е трудно за разбиране, музика е все пак. Друго е някой да ти го обясни "на живо".
И аз съм си мислил за подобрения на учебника, но като че ли достигнах до извода, че сегашният му вариант е вероятно оптималният. Все пак няма как да съдържа всичко. Целта му по-скоро е да подготви музиканта за всякакви неща, които може да срещне в музиката. И да ги разбере.

Абе с две думи - ставаме двама. В смисъл, и аз съм чел, че трябва да се прочете :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
[quote name='Stone' post='347296' date='Jul 2 2008, 10:12 PM']Вариант е и да се посещават виртуални (онлайн) магазини - често пазарувам електронно. Само че в book.store.bg и helikon.bg учебникът не присъства май...[/quote]
Аз я взех от тук:
[url="http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=1590"]http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=1590[/url] , незнам дали сега е в наличност , още не съм я чел , щото я дадох на един съфорумник , да я "мине" първо той :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гледам си от София, може да скочиш до Народната библиотека - аз там я четох. Картата за един месец е 5 лева, ако си студент. Вярно, не можеш да я изнасяш, и тия от ксерокса там са кожодери, но си я има там. Както и други полезни неща. А и като я прочетеш веднъж, и си записваш това-онова, надали ще ти трябва нататък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
[quote name='Infinity' post='347130' date='Jul 2 2008, 02:47 PM']Утрепах се да го търся в Русе, не го намерих нийде...[/quote]
Що не каза? Аз го имам и го мразя. С кеф щях да ти го подаря. :greenangel:

П.П. Ако не ти донесат свирни само... :greenangel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами ха, де! Не съм се сетила да питам съгражданите от форума. :pray:
Донесоха ми го - вече го имам, но все пак мерси за предложението! :thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много пъти е ставало въпрос за учебници, като: "Елементарна Теория на Музиката" и "Хармония".
Защо някой със скенер не се навие да ги "врътне" на PDF и така ще ги има закачени в дигитална форма на видно място във форума - така всички ще са доволни. Вероятно цялото начинание няма да отнеме повече от час на учебник... Редактирано от Ивелин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
^Ако някой има възможност да го стори , ще съм му адски благодарен. Тая книжка "Хармония" един път я видях в един магазин и не си я купих и оттогава изчезна безвъзваратно никъде не мога да си я намеря....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз съм за pdf, поне докато не ида до София да си го купя, щото по онлайн книжарниците или го няма, или е изчерпан.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.