Jump to content
Българският форум за музиканти

"Елементарна теория на музиката"- Парашкев Хаджиев


Recommended Posts

Някъде, по форума, бях, чел , че тази книга-учебно помагало е рядкост и изчерпана. Съобщавам, че случайно я видях в един нов музикален магазин в София, този дето беше в НДК сега е на Л. Каравелов- № 81,зад НДК, прека на Ф. Нансен. Струва 8 лв. Чел съм , че всеки трябва да я прочете ако се занимава с музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всъщност книжката я има на доста места, има нови издания. Просто искаш да дадеш инфо къде си видял да се продава въпросният учебник или искаш да го коментираме ?

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едва ли човека иска да коментира учебника, при положение, че не го е чел, а само е чел за него във форума. Просто дава информация за това, което е прочел тук и това не е никак лошо. ;) А на коментара на Пешо май трябва да се чете "между редовете"... ;)

Чел съм, че всеки трябва да я прочете, ако се занимава с музика.

Да, и аз съм на мнение, че трябва да се прочете, ако (ще) се занимава човек с музика, но има още куп други неща, които трябва да се прочетат/изпеят/изсвирят, за да се разшири/обогати музикалня кръгозор и качеството на музиканта и да е подготвен за различните стиловe в музиката, с които вероятно би се занимавал.

...или искаш да го коментираме?

Ми дай да го коментираме :D

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубав е учебника, но може да се подобри значително. В този си вид е учебник по теория на музиката до 1900г. Дори и в класическата музика, през 20 век, има доста открити нови хоризонти, които остават встрани от кръговзора на този учебник. Това е от мен по темата.

 

 

Поздрави,

 

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей момчета, просто информация. Нали затова сме форум-кой с каквото може да помогне.То стана цял симпозиум-не сме политици или социолози а само музиканти-пичове с други професии, падащи си по жени, алкохол и рок. :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утрепах се да го търся в Русе, не го намерих нийде, че не щяха и да го поръчват... :hysterical:

Добре, че едни мои хора ходиха до Сф и ги натоварих с нелеката задача да му го купят от столичката. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е и да се посещават виртуални (онлайн) магазини - често пазарувам електронно. Само че в book.store.bg и helikon.bg учебникът не присъства май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хубав е учебника, но може да се подобри значително. В този си вид е учебник по теория на музиката до 1900г. Дори и в класическата музика, през 20 век, има доста открити нови хоризонти, които остават встрани от кръговзора на този учебник. Това е от мен по темата.

Мхм, може. Обаче пък, от друга страна, доколко трябва да се разшири? Може би подобрението трябва да е в насоката на по-добро обяснение най-вече. Обаче, по какъвто и начин да се обясни, пак ще е трудно за разбиране, музика е все пак. Друго е някой да ти го обясни "на живо".

И аз съм си мислил за подобрения на учебника, но като че ли достигнах до извода, че сегашният му вариант е вероятно оптималният. Все пак няма как да съдържа всичко. Целта му по-скоро е да подготви музиканта за всякакви неща, които може да срещне в музиката. И да ги разбере.

 

Абе с две думи - ставаме двама. В смисъл, и аз съм чел, че трябва да се прочете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е и да се посещават виртуални (онлайн) магазини - често пазарувам електронно. Само че в book.store.bg и helikon.bg учебникът не присъства май...

Аз я взех от тук:

http://www.knigabg.com/index.php?page=book&id=1590 , незнам дали сега е в наличност , още не съм я чел , щото я дадох на един съфорумник , да я "мине" първо той :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си от София, може да скочиш до Народната библиотека - аз там я четох. Картата за един месец е 5 лева, ако си студент. Вярно, не можеш да я изнасяш, и тия от ксерокса там са кожодери, но си я има там. Както и други полезни неща. А и като я прочетеш веднъж, и си записваш това-онова, надали ще ти трябва нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утрепах се да го търся в Русе, не го намерих нийде...

Що не каза? Аз го имам и го мразя. С кеф щях да ти го подаря. :greenangel:

 

П.П. Ако не ти донесат свирни само... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ха, де! Не съм се сетила да питам съгражданите от форума. :pray:

Донесоха ми го - вече го имам, но все пак мерси за предложението! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много пъти е ставало въпрос за учебници, като: "Елементарна Теория на Музиката" и "Хармония".

Защо някой със скенер не се навие да ги "врътне" на PDF и така ще ги има закачени в дигитална форма на видно място във форума - така всички ще са доволни. Вероятно цялото начинание няма да отнеме повече от час на учебник...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ако някой има възможност да го стори , ще съм му адски благодарен. Тая книжка "Хармония" един път я видях в един магазин и не си я купих и оттогава изчезна безвъзваратно никъде не мога да си я намеря....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.