Jump to content
Българският форум за музиканти

"Елементарна теория на музиката"- Парашкев Хаджиев


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Не може ли да се направи някакъв скрит раздел, който да е с ограничен достъп (хора с над определен брой постове или в определена група, след съобщение с молба за допускане), и там да се разменят някакви нелегални литератури и школи ninjapz6.gif (без софтуер, само текст и ноти). Съмнява ме ГДБОП да дойдат на гости на който и да е от хората тук :D

Редактирано от sasoh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази книга може би е трудна за откриване, защото не е преиздавана скоро. А не е преиздавана скоро, защото всеки си я копира. Така че си я купете "оригинална" за 7лв. Ако искате да сте музиканти и пестите 7лв за нещо, което може да ви помогне много.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че не е преиздавана, защото всеки я копира. Никъде не я намерих и за копиране дори. А да не говорим, че копирането ще излезе по-скъпо отколкото да си купи човек книгата.

Просто в БГ нещата стоят така - никой не го е грижа за нищо.

Има търсене, не е като да няма и много хора биха дали 7 лв. , проблемът е че не се преиздава не за друго, а защото нямаме свястни издателства, нямаме и култура в много отношения, особено спрямо книгите(без значение темата).

 

Айде като си дойдохме на думата... кой има "Хармония"? Купувам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой от Варна се интересува от къде може да си купи ЕТМ , мога да му кажа , в коя книжарница се подържа в достатъчни количества. Цената обаче е 8лв. Все пак сме най скъпия град в БГ :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи, че си търся малко музикална литература на Български език ;р

 

 

п.п. наскоро ходих до 1 книжарница с един диск - Практическа теория на музиката - готино учебниче, първо е даден урока после има празни полета за попълване, но е на английски (за щастие аз се справям добре с английския) и си го извадих 100 страници - 15 лв черно бяло (страниците само от едната страна бяха напечатани)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам по някаква случайност учебника на Параскев Хаджиев - "Елементарна теория на музиката" и наистина ми е полезен, макар че забелязвам, че на някои места е написано вместо "тази" - "тая" или вместо "този тон" - "тоя тон" и това се среща на много места.

Но това няма значение де - важното е, че върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи, че си търся малко музикална литература на Български език ;р

 

 

Книжарница Абв в уличката от бившата голяма Валентина (сега NewYorker)надолу към бившото 1-во районно. Там има много бройки на ЕТМ. Също много книжки с упражнения -солфеж, както и ноти за китара, тамбура, пиано и т.н....

 

Извинявам се че все с бивши неща го обясних ,но така се случи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много ми е интересно защо никой не преиздава учебниците по "Елементарна теория на музиката" та това е началото от там се почва?!

 

За незнаещите освен учебника на П.Хаджиев има и доста други !БЪЛГАРСКИ учебници по ел.теория потънали в забвение.

Парадокс е че П.Хаджиев дори не е професор по солфеж и ел.теория за сметка на това единствено неговия учебник се преиздава.

Странна работа :)

 

 

 

 

 

п.п Спомням си че докато бяхме малки постоянно ни диктуваха в тетрадките щот повечето от определенията му са толкова калпави че...мозъкът ти ставаше на бомбаш.

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази книга може би е трудна за откриване, защото не е преиздавана скоро.

Кому е нужно да бъде преиздавана в 21 век - информационната ера? Едва ли на автора, който е починал преди повече от 16 години... R.I.P.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз въобще не подлагам под съмнение неспазването на закона за авторското право, тарикатщината, липсата на (обща/музикална) култура и неуважението на чуждия труд на българските музиканти. То си личи и в свиренето. Не говоря конкретно. Ако някой се познае в това определение - сори.

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.