Jump to content
Българският форум за музиканти

Бюджетно решение за слушане на музика


AXE

Recommended Posts

Здрасти пичове!

 

В момента вкъщи слушам музика на една гадна 5.1 система (то сякаш има хубави...) и понеже хич не ме кефи, отдавна си мисля да я сменя с нещо, но не съм сигурен какво да е това нещо. Затова реших да се допитам до вас.

Трябва ми нещо, което да вади читав звук като за слушане на музика, не ми трябва особена мощност и мисля да отделя 100-200 кинта за тая работа.

Аз виждам няколко варианта:

1. Колони с усилвател

2. Стара уредба

3. Евтини монитори (на старо)

 

1. Тук май няма евтини решения, поне каквото съм гледал все е high-end, а аз не съм такъв човек ;)

2. Звучи ми добър вариант, стига да намеря добра оферта.

3. Тук вие ще кажете дали е добра идея да се слуша музика на монитори, в смисъл дали ще е гот :headbang: За монитори бих дал някой лев отгоре, понеже ще са полези и за друго :)

 

Та дайте някое компетентно мнение ;)

 

:girl_witch:

Преди тая 5.1 системка бях с един усилвател и колони Респром и честно казано бях доста доволен. Докато не изгорих усилвателя ;) А вече мисля че няма смисъл да вкарвам кинти да оправям тая антика.

:thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съквартиранта ми си взе не лоши мониторни колони от Ямахата в Дружба за 200 кинта. Малки са, но звукът е чист и като си отвори вратата на стаята, слушаме и в кухнята :girl_witch:

 

Нямам идея какви са, освен че са черни, довечера ще мога да споделя, ако е още нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам колони (2) с усилвател. Никакво 5.1. На старо може да си вземеш нещо прилично и евтино. Търси във форума или обиколи магазините втора ръка. Аз си взех две колони Kenwood трилентови по 75 вата и съвсем отделно от тях някакъв полски усилвател от 80те години за под 200лв (втора ръка). Не са high end в никакъв случай, но за слушане на музика, гледане на DVDта с концерти и т.н. звучат супер.

 

Слушане на музика на монитори ... аз лично не обичам, ползвам ги само ако искам изрично да чуя нещо, иначе са прекалено плоски и се разваля удоволствието (т.е. може да е селско, обаче когато слушам музика за удоволствие обичам набримчения бас и еквалайзера тип "чайка" или "усмивка").

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделни компоненти задължително - по-качествен звук и изработка и възможност да заменяш отделни модули след време - напр. плейъра.

Усилвател на старо - стерео, а не ресийвър + озвучителни тела пак втора ръка. Огледай се за оказиони и хора които внасят стара техника от Европа. Мой познат си взе преди месец усилвател Marantz и двулентови флорстенд колони Heco за 450 лв. Честно казано, като съотношение цена-качество на звука трудно мога да си представя нещо по-добро.

Ако решиш мога да те свържа с човек, който предлага такава техника ( за този тип гарантирам че няма отклонения в поведението)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди тая 5.1 системка бях с един усилвател и колони Респром и честно казано бях доста доволен. Докато не изгорих усилвателя :greenangel: А вече мисля че няма смисъл да вкарвам кинти да оправям тая антика.

 

Маааалко не съм съгласен. Ако става въпрос за "Студио"-то на респром, като се стегне има повече качество от мнозинството съвременни чайници. Освен това него можеш да ремонтираш, а новите неща само изхвърляш. Има едни евтини български "Тонакс 08" колонки, които са много евтини за качеството си - 45...50 лв бройката, има ги 4 и 8 омови. Направени са от добра дървения, не са красиви, но звуково са сравнително по-добри от всичко китайско в рамките на тези пари.

Студио-то има всички възможни входове, дори за грамофонна доза, докато съвременните боклуци са силно ограничени. Да добавя, че в основата си крайното му стъпало е копие на QUAD303 - предшественика на 405-иците, и принципно е в пъти по-качествено от интегралните съвременни боклуци.

В рамките на 200 лв най-разумното решение е Тонакс и ремонт на Студио. Ако не е било Студио, а някое друго, то може до 50 лв да се вземе Студио и дори да се ремонтира, пак ще е в рамките на бюджета, или малко отгоре.

Да предупредя, че закупуване на старо винаги е съпроводено с ремонт; никой не се отказва от висококачествена апаратура, ако е в ред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БТВ, положението с тези магазинчета за аудио-видео техника втора ръка е малко като с автокъщите ни. Имам предвид, че повечето неща са събирани за без пари в Холандия или Германия и после са 'реставрирани' от някой майстор (обикновено собственик или познат на собственика на магазинчето). Въпросът е, че понякога могат да изпаднат добри неща за немного пари ако човек има късмет и му се обикаля. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако решиш мога да те свържа с човек, който предлага такава техника

Да, ще съм ;)

( за този тип гарантирам че няма отклонения в поведението)

:greenangel:

 

Parni_Valjak, ще проверя довечера какъв беше. Аз ако реша с него да карам колони си имам, само трябва да им се сменят 1-2 говорителя. А на усилвателя мисля че трафа му нещо се прецака, а доколкото знам тия работи са скъпички!?

 

Мерси и на Mu3epHuK за input-a :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, колкото и да са скъпи, пак ще минеш по-разумно. Дай да видим какво е положението, за да не приказваме на вятъра, и тогава ще решиш. И аз съм скъп, но се случва и да правя отстъпки... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ подкрепям разбойника!

Има Маркови усилватели с добра визия и made in Japan. Разни сонита, пайниъри и тн. Цените на този тип усилватели - говоря само усилвател с 2-3 вохда, корекции ниски и високи, баланс и усилване са от порядъка на 100тина лева. Остават колоните. И за тях 100-200 лева нещо и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Какво мислите за тези колони + 'някакъв' усилвател към тях общо за 120 кинта?

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал как "обажда" този Тонакс, но.... доста Благоевградски говорители минаха през ръцете ми поради което не ти препоръчвам да купуваш точно това. В момента на самоделките ми високочестотните говорители са абсолютно същите... ако случиш на бройка звучат сносно но са направени много калпаво като цяло... намотката не е закрепена на шпулата както трябва и има склонност към "изсипване". Три такива съм отварял за да я фиксирам с по една капка лепило. Това рабира се не е показателно... може и да са коригирали вече този проблем. Нискочестните им говорители като материали и лепене са много здрави, но след година две работа им се прекъсват "мустаците" при клемите или на мястото в което влизат при шпулата. Иначе като звук ще си доста по-добре от това с което си в момента, като ги гледам височки са, удобни за домашно ползване.... но за съжаление ниската цена оказва влияние. "Кърпя" ги и аз тука и така.... :) Според мен потърси още.... по-добре е нещо старичко но изпипано което можеш да пробваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро май ще продавам един усилвател Пайнер.

Много важи машинката, но и много лефф ще и искам. <_>

 

 

^ Това е един от "важещите" Пайнери:

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Fo...pic&t=11863

А цената му тук е разумна. Иначе по темата - твърдо "ЗА" отделните компоненти, и твърда "ЗА" старата висококачествена 80-тарска техника. На цената на едно ново ДВД "Нео" можеш да си вземеш 2-ра ръка техника, която е била правена да е качествена и дълготрайна!

И друго - домашната система се сбира дълго време, по твой вкус. Не е нещо, което наведнъж просто да идеш и да го купиш, затова не бързай.

 

Виж тука, изпадат приятни неща:

www.orca-audio.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.