Jump to content
Българският форум за музиканти

разпознаване на тоновете по слух


Recommended Posts

Верно е! Яка цензура си наложил... Не е толкоз важен "абсолютния" слух и това да слушаш.

 

По-важното е да можеш да чуваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Трябва да мине много време за да си развиеш добре слуха и в крайна сметка няма да е пак толкова добре развит,колкото като на хора които го имат вроден.Аз имам много добър слух...абсолютен и мога да кажа че винаги когато слушам музика всеки тон наум си го казвам с наименования"ла фа ре до" и малко се побърквам ,но не мога да се спра..същото е и с различните звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да мине много време за да си развиеш добре слуха и в крайна сметка няма да е пак толкова добре развит,колкото като на хора които го имат вроден.Аз имам много добър слух...абсолютен и мога да кажа че винаги когато слушам музика всеки тон наум си го казвам с наименования"ла фа ре до" и малко се побърквам ,но не мога да се спра..същото е и с различните звуци.

пианискааа това дето си го написала е низходиащ D2 :cheers::lol::o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един вид, недопустимо е използването на необяснен термин - все едно да си направиш сандвич, преди да си купиш хляб и салам. ;) Забелязъл съм го и при преподавателите. Обикновено тези, които наистина имат много добро разбиране на материята и на аудиторията и които владеят изкуството на говорене, а не просто да са я назубрили и да я поднасят наизустена и автоматизирана, се стремят към точни обяснения и обединяване с аудиторията. :P Това са не просто даскалите, а учителите (учител е не професия, а призвание!)

Евала, батенце! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Сетих се едно нещо и ще го споделя с вас.Понеже искам да разпознавам нотите по слух без инструмент.Смисъл чувам някоя песен и си казвам "Аха,певеца пее тона ла(или друг тон)" или пък да различа по слух до мажор от ми минор например.Та си мисля да направя малки мп3 или мидита с тоновете и с акордите и да си ги пускам с Winamp разбъркано.Дали така като ги слушам дълго време според вас ще почна да ги различавам?Може да споделите и други методи и начини за запомняне и за различаване на тонове и акорди.Поздрави на всички.

Ej Bro,

 

opitai i Earmaster Pro biva si go!

Moze da se iztegli ot harmonycentral ida se cr..ne.

J.A'sold's "Gettin it together" I i II pomaga ako go namerish.

 

Seaman

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Най-лесно се помни тонът "ла", още повече, че от детска възраст се набива в паметта от телефонните централи. ;)

това на централите май беше 400, а не 440Hz.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще дълбаем телефонните централи, нека поне са точни сведенията и неподвеждащи, нека са приближаващи, а не отдалечаващи.

Акустичният знак АТЦ (Автоматична Телефонна Централа) е с честота 425Hz ±25Hz, т.е. има толеранс и при различните централи е възможно да има разлики. 400 е възможно най-ниската честота. Специално на моя телефон чувам същото, каквото при изсвирване на тон "ла" 440Hz, следователно от моята АТЦ сигналът е най-малкото много близък до 440 Hz. <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Отговорено (Редактирано)
мажора ти звучи весело -  :D

минора тужно -  :D

мноу просто :)

Професор Хаджиев ,знаеш ли как ги е късал студентите в консервата,когато ги е карал да познавал мажор или минор,той прави така:

Мажора го свири тихо и на първо чуване прозвучава тъжно,а пък минора силно и все едно е весело.Затова ти препоръчвам да слушаш главното тризвучи ,щом третата степен не е понижена е мажор,иначе може да се заблудиш

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре обаче от всичко си остават няколко урока по солфеж. Не са толкова скъпи. Едно е да се луташ сам, друго е да имаш учител на главата - тогава се стягаш и наистина учиш. А и диктовката е незаменимо упражнение точно за това, което искаш да научиш. А по въпроса за абсолютния слух........ придобива се с практиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре обаче от всичко си остават няколко урока по солфеж. Не са толкова скъпи. Едно е да се луташ сам, друго е да имаш учител на главата - тогава се стягаш и наистина учиш. А и диктовката е незаменимо упражнение точно за това, което искаш да научиш. А по въпроса за абсолютния слух........ придобива се с практиката.

:pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
Най-добре обаче от всичко си остават няколко урока по солфеж. Не са толкова скъпи. Едно е да се луташ сам, друго е да имаш учител на главата - тогава се стягаш и наистина учиш. А и диктовката е незаменимо упражнение точно за това, което искаш да научиш. А по въпроса за абсолютния слух........ придобива се с практиката.

няколко УРОКА няма да те оправя, поне няколко години,с теорията трябва да си на ТИ, ако искаш да си грамотен музикант и да се вписваш навсякъде.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
мажора ти звучи весело -  ;)

минора тужно -  ;)

мноу просто ;)

А нямаше ли една пак такава подобна теорийка, че мажорните четиризвучия винаги се стремят да се изместят нагоре в тоново звучене, а минорните - надолу? Някакво пак такова странно беше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мажора ти звучи весело -  ;)

минора тужно -  :D

мноу просто ;)

Професор Хаджиев ,знаеш ли как ги е късал студентите в консервата,когато ги е карал да познавал мажор или минор,той прави така:

Мажора го свири тихо и на първо чуване прозвучава тъжно,а пък минора силно и все едно е весело.Затова ти препоръчвам да слушаш главното тризвучи ,щом третата степен не е понижена е мажор,иначе може да се заблудиш

;) то ако е имал такива студенти които да разли4авт мажора и минора по това кои е весел кои тъжен не имало нужда да си прави толкова труд да свири можело е директно със ритник през вратата.

 

пък ина4е все тая как ще ми ги свири силно или тихо ако ще и три съксии да ги настрои на мажорен квинтакорд да ми свири аз щом познавам какво е мажорен кинтакорд пак ше го кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.