Jump to content
Българският форум за музиканти

тех помощ


drizzt

Recommended Posts

адски трудно ми е да покривам повече от 3 позиции с лявата ръка

незнам в пръстите ли ми е проблема баре пък изобщо , натискам върху прагче до страшна болка и пак половината струни се заглушават и не звучат

предполагам че не може да е от китарата. Класическа с найлонови струни

и изобщо неща като

-5- -4-

-5- -4-

-5- -5- ме отчайват :D

-5- -4-

-5- -6-

-4- -4-

 

с лявата ръка ползвам показалец среден и безименен

с който и да е ми е трудно да покрия две позиции сиреч с трите пръста-три места и толкоз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се насилвай - това е нормален етап от техническото ти развитие, след няколко седмици ще си безпроблемен с баретата. просто си упражнявай всеки ден по малко без да има болка и стягане и ще стане скоро. успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Пешо е прав. И аз преди година имах този проблем но исках да свиря ска и много ми трябваха баретата та полека лека... На класическата китара винаги е по - трудно но изчакай да мине време и ще се подредят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли всъщност китарист, който да не е имал проблем с баретата?

Аз например вече свиря 17 години и преди около година две свирех с една група по кръчми само на акустична китара с найлонови струни и заради певиците трябваше да транспонирам почти всичко и тогава след 5-6 парчета в които 80 % от акордите са с барета ми се е***аше мамата на ръката и особено мускула между палеца и показалеца, който по това време беше добил чудовищни размери от този thumb-building.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли всъщност китарист, който да не е имал проблем с баретата?

Аз например вече свиря 17 години и преди около година две свирех с една група по кръчми само на акустична китара с найлонови струни и заради певиците трябваше да транспонирам почти всичко и тогава след 5-6 парчета в които 80 % от акордите са с барета ми се е***аше мамата на ръката и особено мускула между палеца и показалеца, който по това време беше добил чудовищни размери от този thumb-building.

колко познато звучи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли всъщност китарист, който да не е имал проблем с баретата?

Аз например вече свиря 17 години и преди около година две свирех с една група по кръчми само на акустична китара с найлонови струни и заради певиците трябваше да транспонирам почти всичко и тогава след 5-6 парчета в които 80 % от акордите са с барета ми се е***аше мамата на ръката и особено мускула между палеца и показалеца, който по това време беше добил чудовищни размери от този thumb-building.

Точно ;) Какъв мускул само съм развил там ;) Не знам дали ще се съгласите, но най-неприятния ми акорд е Ла мажор и съответните транспонации. Едва ми се събират кебабчетата :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз по принцип използвам барета само в краен случай - винаги има алтернативна хватка, но понякога гласоводенето изисква да е с баре хванат акорда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз по принцип използвам барета само в краен случай - винаги има алтернативна хватка, но понякога гласоводенето изисква да е с баре хванат акорда.

Аз често, мързележката, като свиря производен на Ла мажор, правя баре с показалеца и две позиции по-нататък с кутрето. 'Бал съм я първа струна, мноо важно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно и аз тва имах предвид - пръстовките са толкова много, че почти никога не е наложително да се ползва баре, особено в първа позиция или пък над 10-та където също е сложно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е когато си единствена китара в групата и когато се опитваш да пълниш някакъв честотен диапазон с акорди и арпежи ала Eric Johnson...тогава не само че ти трябва баре, ами и трябва да покриеш още 4-5 прагчета с останалите пръсти (метафорично де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с лявата ръка ползвам показалец среден и безименен

с който и да е ми е трудно да покрия две позиции сиреч с трите пръста-три места и толкоз :godbless:

Епа... малкия пръст не е само за да си бъркаш в носа с него :happy:

Както казваше...........а......някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баретата са малък ад в началото, особено голямото :green:, но ще свикнеш да ги правиш с повечко упражнения. Ако са ти много твърди струните е трудничко - на електрическите китари, където се ползват твърди метални струни, фингърбордът е леко дъгообразен именно заради баретата. Пробвай с Western китара (с radiused фингърборд), но си поиграй и и сложи пластмасови струни и ще ти е много по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тех помощ, акорди и баре - не мога ...

който е казал "Не мога" той не е постигнал нищо!!! Цикъл бате!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.