Jump to content
Българският форум за музиканти

Докажете колко сте добри...


Jordan_J

Recommended Posts

Нещото което съм записал се води "прелюдия в ре" на J.S.Bach и определено е много приятно произведение, друг въпрос е че изисква по-добро изсвирване :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Пратих нещичко на гмейла (уж подателя е requiem.. тва съм аз). Това е една песничка която от известно време ми се върти в главата. Бих я постнал в авторска музика с повечко китари и тракова и ала-бала (принципно е за ел. китара) ама по разни причини нямам ел. китара в наличност. Както и да е, прибрах се преди час-два, видях темата и го изсвирих на един дъх. В смисъл без загрявка, без предварително свирене, ей така. Можех да го изсвиря и по-добре, но по този начин бихте го чули ако примерно ме видите на улицата, бутнете ми една кухарка в ръцете и ми кажете 'свири, бе' :happy: . Та, така.. схваща се идеята горе долу.. Китарата е акустична Кремона (която не е лоша), пък звука е кофти щото е записвано първо на кастефон и после на компа. Махнал съм свистенето на високите честоти и съм добавил лек ревърб с cool edit-а.

 

п.п. не се чудете на звук от минаващи коли тук-там, жега е и прозореца е отворен :green: :green: :green:

п.п.п. накрая се лигавих и 'правих' някакви тапинги.. щях да ги режа ама ги оставих за шоуто, да се посмеете :happy::):) и в този дух, не обръщайте внимание на 'неравноделните' тактове.. тука някаква водка имаше. вече я няма де :):godbless:

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сори че се забавих ама ми е бавен нета у нас. Ето една идея от мен. Записах я днес специално за конКУРса , дано да ви хареса. ACOUSTIC DREAM

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А, забравих нещо - niki123bg, много добър избор и много добре изсвирено :godbless::happy::happy:

 

Сега чух и DeathZone и таковата.. аз отивам да се обеся на струните си.. :):):)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз нямам акустична китара а като пипна някоя и се едно за пръв път пипам китара НО никога не съм свирил на акустична и не смятам и да почвам преди да се науча достатъчно добре на електрическата...също смятам че м/у двете няма нищо общо и трябва да се разглеждат като различни инструменти освен тва едва ли пако де лусия ще може да извири неща за електрическа китара така както свири неща на акустичната нали?

но иначе на акустична на този етап аз НЕ мога да свиря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз нямам акустична китара а като пипна някоя и се едно за пръв път пипам китара НО никога не съм свирил на акустична и не смятам и да почвам преди да се науча достатъчно добре на електрическата...също смятам че м/у двете няма нищо общо и трябва да се разглеждат като различни инструменти освен тва едва ли пако де лусия ще може да извири неща за електрическа китара така както свири неща на акустичната нали?

но иначе на акустична на този етап аз НЕ мога да свиря

не се тревожи!

Съобразявай се само с теб си! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз нямам акустична китара а като пипна някоя и се едно за пръв път пипам китара НО никога не съм свирил на акустична и не смятам и да почвам преди да се науча достатъчно добре на електрическата...също смятам че м/у двете няма нищо общо и трябва да се разглеждат като различни инструменти освен тва едва ли пако де лусия ще може да извири неща за електрическа китара така както свири неща на акустичната нали?

но иначе на акустична на този етап аз НЕ мога да свиря

Евала ти за откровението.

Всъщност за пример мога да ти кажа, че ако се разсвириш добре на акустична китара, после още по-лесно се свири на ел. Пробвай сам и ще видиш.

 

А Пако Де Лусиа е уникален случай и едва иска да пипа ел. китара.

 

Виж например Ли Ритенор... Човека свири еднакво добре и на двата типа...

 

Това което ми хареса в изказването ти бе, че откровено казваш нещата. А не почна като някои постове в началото - не било същото, нямало смисъл и т.н.

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че се забавих ама ми е бавен нета у нас. Ето една идея от мен. Записах я днес специално за конКУРса , дано да ви хареса. ACOUSTIC DREAM

Роска,

мноого добре,бате :(:lol: !Много ме накефи,добра прогресийка,много добра тема и солото особено в началото с леко джази апроуч-а!Браво отново!

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори че се забавих ама ми е бавен нета у нас. Ето една идея от мен. Записах я днес специално за конКУРса , дано да ви хареса. ACOUSTIC DREAM

Росен пак разцепи мрака

що свириш толкова готино бе ? :lol:

 

трябва албум да издадеш или нещо да направиш, че да остане след теб, сериозно, има какво да кажеш на хората с музиката си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите мнения , явно имаме общи вкусове , което мнооооого ме радва! Да живеее акустиката , днес ще седна да изпраскам някоя кратка класическа пиеска че се запалих ..... бях позабравил колко е яко да свириш на акустична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей Ники , сега го чух твоето изпълнение.Знаеш ли че се чуваше как дишаша , това е убийстено яко , особенно върху тази мелодия .... Бе още три пъти ако го изрепетираш ще стане лудница. :):D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.