Jump to content
Българският форум за музиканти

Докажете колко сте добри...


Jordan_J

Recommended Posts

Абе темата още не отворена и почнахте с извиненията  - нищо не доказвало, тотално различно било, ала бала...

Много приказвате, малко свирите! 

Да свириш на акустична китара е почти същото както и на ел., само дето си по бели гащи и няма кого да лъжеш с напомпени дисторшъни и делеи ...

Не си търсете извинение, ами сядайте да свирите и пускайте нещо, пък да видим има ли, няма ли разлика и значение

Пък ако на някой не му се получава, да не тръгва с ... ами то много различно, няма смисъл и т.н. 

 

Аз лично всичко което го свиря на електрическа китара, мога да го свиря и на акустична, като изключим флойд роуза и 21, 22, 23 и 24 прагче, но продължавам да твърдя, че това нищо не доказва. Познавам хора дето са богове на акустична китара, но на електрическа не могат да отлЕпят.

Освен това аз свиря само с чист гейн и ефекти не ползвам от 8 години насам (освен като смесвам записи разбира се), така че медей да се изказваш прибързано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 188
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

;)

 

Има едно предаване, което го дават сутрин "Кой е по-по-най". Сега остава да се появи бате Енчо и да пита:

 

"А ти моето момче, какъв искаш да станеш... Хайде сега изпей песничката" ;)))

 

Няма кво да доказваме. Доказват се твърдения, а не съм забелязал някой тука да твърди че е "добър" китарист, макар че има много такива. Който може го може, пуска свои парчета в "авторска музика", ние му се кефим и тва е ... :D

 

Ако искаш направи така - изсвири и запиши нещото и го пусни да се покефим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

 

Има едно предаване, което го дават сутрин "Кой е по-по-най". Сега остава да се появи бате Енчо и да пита:

 

"А ти моето момче, какъв искаш да станеш... Хайде сега изпей песничката" :D))

 

Няма кво да доказваме. Доказват се твърдения, а не съм забелязал някой тука да твърди че е "добър" китарист, макар че има много такива. Който може го може, пуска свои парчета в "авторска музика", ние му се кефим и тва е ... :D

 

Ако искаш направи така - изсвири и запиши нещото и го пусни да се покефим.

Ти малко тук изопачаваш нещата ;)

Съвсем буквално приемаш топика, дай малко по-така ... с развинтена фантазия :D

Освен това изобщо не става дума за авторска музика, темата си е точно където трябва, става дума всеки да вземе една акустична китара, далеч от купищата с ефекти и глупости, да сяда "по бели гащи", да свири и да поства ...

Няма по 100 пъти да си обясняваме сега като на първолаци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам това да прерастне в един конкурс за акустичен инструметал. Имам предвид с акустична китара , като основен инструмент. Ще се включа с голямо удоволствие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,айде стига разправий! :D Ако някой ще поства да поства-so far nothing except for small talk and bullcrap ;):D

 

 

Владо

@Владо, умна приказка, брат! ;):D:D

 

... както винаги! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам това да прерастне в един конкурс за акустичен инструметал. Имам предвид с акустична китара , като основен инструмент. Ще се включа с голямо удоволствие ;)

Супер идея! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да правиш, така сме ние програмистите, възприемаме всичко "буквално" ;)

 

Ето едно мое мъчение върху акустичната ми китара:

 

Акустична боза

 

Не бях пипвал акустичната китара, сигурно от десетина години. Купих и едни готини струни и реших да запиша нещо. На доста места не си го спомням много добре и свиря каквото ми падне. В резултат звучи доста "плахо" и има грешчици. Пускал съм го преди няколко месеца да го слушат колегите тука.

 

Според мен доказва само едно - толкова мога в момента. На електрическа китара няма да го изсвиря по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,айде стига разправий! :D Ако някой ще поства да поства-so far nothing except for small talk and bullcrap ;):D

 

 

Владо

Who cares, meine damen und herren. Пий фанта, бъди Бамбуча ... :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиренето на акустична китара нищо не доказва ...

Абе темата още не отворена и почнахте с извиненията :D - нищо не доказвало, тотално различно било, ала бала...

Много приказвате, малко свирите! :D

Да свириш на акустична китара е почти същото както и на ел., само дето си по бели гащи и няма кого да лъжеш с напомпени дисторшъни и делеи ...

Не си търсете извинение, ами сядайте да свирите и пускайте нещо, пък да видим има ли, няма ли разлика и значение ;)

Пък ако на някой не му се получава, да не тръгва с ... ами то много различно, няма смисъл и т.н. :D;)

И ква е ползата от многото свирене и малкото приказване, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво да правиш, така сме ние програмистите, възприемаме всичко "буквално" ;)

 

Ето едно мое мъчение върху акустичната ми китара:

 

Акустична боза

 

Не бях пипвал акустичната китара, сигурно от десетина години. Купих и едни готини струни и реших да запиша нещо. На доста места не си го спомням много добре и свиря каквото ми падне. В резултат звучи доста "плахо" и има грешчици. Пускал съм го преди няколко месеца да го слушат колегите тука.

 

Според мен доказва само едно - толкова мога в момента. На електрическа китара няма да го изсвиря по-добре.

Е това,имало полза значи от тази тема,иначе никога не бих чул изпълнението на Ники!Браво Ники ;) ,*би ги грешките!Айде още!

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ква е ползата от многото свирене и малкото приказване, ако не е тайна?

При всички случаи - по-голяма от обратното :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе имайте впредвид че има хора като мен!!в смисал аз незнам как да запиша нещо от електрическата си пък камо ли от акостичната :lol::ph34r::ph34r:

но се пак "LONG LIVE ROCK AND ROLL" :ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз винаги свиря "по бели гащи"

само ако сложа дисторжън за power chord-овете иначе никакви ефекти

а и свиря главно през нощта когато нямам усилвател защото съм го оставил в стаята на брат ми (където е компютъра :lol: )

и си мечтая за акустична китара :ph34r:

може да си съчиня нещо и да го изсвиря без драйв или дисторжън макар че тогава наистина си личи че усилвателя е само 15 вата (а свиря и с драйв и с дисторжън, питайте ме как хаха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно мое мъчение върху акустичната ми китара:

 

Акустична боза

въх!!много нежност батка :happy: само така значи

 

по принцип може би трябваше да се казва темата хайде да посвирим акустично:happy:ама както и да е

кви теми може да се пускат само класически ли аз имам една на ум "За подземниа живот на картофите " се казва:) ама преди 15 минути 6-та струна се пръсна...пак

като туря новите може и да го запиша.

..ако е записано на ел китара брои ли се а? :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.