Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

 

Бихте ли ме посъветвали? Искам да купя дудук, но не знам от къде и какъв да търся, за да е качествен. Видях, че има и кавал-дудук, който е тяло с два мундщука съответно. Добър ли е този вариант?

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, аз също от известно време имам дудук и никъде не намерих материали как се свири на него, но започнах да се уча сам, съответно виждам че съм започнал грешно, тъй като когато свиря, дясната ми ръка е по-близо до устата, а лявата отдолу, макар не знам дали това е от особено значение :) Мисля да направя клипче как свиря и да го постна тук, щото и аз не съм намирал досега клипче в нета на някой да свири на бг дудук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес си купих дудук от събора на село. Един човек продаваше всякакви предмети направени от дърво. Каза ми, че дудуците, които продава са настроени от музикант и са професионални. Аз си взех малък, защото е по-компактен и мога да го нося навсякъде. Хванах му цаката доста бързо. Сега искам да започна да се уча и си търся някакви уроци. Ако някой има някаква полезна информация, ще съм му много благодарен, ако я сподели.

 

Наистина е хубав инструмент. Давайте смело и се радвайте на българското.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Живях известно време в Калофер. Зарибих се по гайдата и си купих, нооооо се оказа прекалено сложен за мен инструмент :)...поне засега. Оня ден ходихме с жена ми в един магазин втора ръка и видях два сходни духови инструмента. Ще опитам да намеря линк да ви покажа да ми кажете дали са дудуци. И двата са Ямаха и при двата гамата се получава по описания от вас по-горе начин.

Ще пусна линка най-долу, че е доста дълъг.

Относно ръчно правените инструменти - ако имате желание пишете ми на admin@balkancraft.com - мисля, че можем да сме си взаимно полезни.

 

Оказа се, че линк-а го няма никакъв - много дълъг, а не отваря снимката.

Напишете в Гугъл "recorder flute Yamaha" и ще ви излязат снимки на това, с което се сдобих.

Каква е цената на един ръчноправен БГ дудук?

 

Благодаря!

Редактирано от BALBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.