Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

аз толкова глупости съм казвал че неа стигне мястото на форума...ма ше изчакам да стана малко по-известен и ше си ги постна :lol:

Абе би било малко странно да си постваме глупостите но аз ще постна глупостите на един приятел, който УЖ се занимава с китари!

 

Аз мажа разни ладове и арпежи при което този въпросния приятел:

 

"Мммдаааам! Това беше възход и падение по грифа нали?"

:ph34r::ph34r::blink:

 

Та от тогава остана тоя лаф като ще се свири нещо бързо "Възход и падение"

 

Друга не гова изцепка е: "Това се свири с разсейки!" Превод: "Това се свири с хамър он и пул оф!"

:blink::blink::blink:

 

Ще го накарам да се регне да ни весели! :blink:

Тука преби от лаф! Хахаххахахха!

 

:ph34r::ph34r::ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве по време на разговор с Алекси Лайхо/от форума ;) / се сетих за една случка отпреди година...начи седнах да почистя китарата и ми се обажда един френд/по прякор Кримката...голем изрод/ та обаждаса и ме пита :

-ОООоо кво правиш бе?...а аз чистейки китарата с най-спокоен тон му отговарям:

-Ми еее седнал съм и лъскам инструмента...

Лелее ми да не те прекъсвам шса обадя по-късно

:):D:D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве по време на разговор с Алекси Лайхо/от форума  ;) / се сетих за една случка отпреди  година...начи седнах да почистя китарата и ми се обажда един френд/по прякор Кримката...голем изрод/ та обаждаса и ме пита :

-ОООоо кво правиш бе?...а аз чистейки китарата с най-спокоен тон му отговарям:

-Ми еее седнал съм и лъскам инструмента...

Лелее ми да не те прекъсвам шса обадя по-късно

:P  ;)  :D  :D  :D

:P:P;)

хахахахахаха

 

Човече това ми напомня на един случай дето един познат идва на няква среща и вместо здрасти вика "леле, какъв педал видях днес, баси якия, един такъв с вериги" (ставаше дума за някъв кардан, ама прозвуча малко "странно" в първия момент) :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато попитах Стийв Вай,как е репетирал,когато е започнал с китарата той каза:"Репетирах,като всички вас,разучавах скали и си измислях сола.После си купих една дръм машина и си импровизирах с нейна помощ и така ДОКАТО ЕДИН ДЕН ПРОСТО СВИРЕХ"

Веселяк е чичко Стийв,веселяк! :guitar:

Ти ли си го попитал? Говорил си с Вай? Стиснахте ли си ръцете? Къде да се видим за да те пипна! :D

 

(чак ракъв маняк не съм спокойно :D )

Имах тази чест,когато дойде в БГ.И както пише малко по-нагоре за чичко Ози и аз май нищо не си спомням-беше като в сън -дали не видях и тунела с бялата светлина.

Беше най-хубавият ДЕН в живота ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

сетих се за още един лаф на бай Ричи Блекмор:"Когато за първи път чух Стив Морс си взех една бутилка джин и се напих"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сетих се за още един лаф на бай Ричи Блекмор:"Когато за първи път чух Стив Морс си взех една бутилка джин и се напих"

Ми има за кво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сетих се за още един лаф на бай Ричи Блекмор:"Когато за първи път чух Стив Морс си взех една бутилка джин и се напих"

Това Ричи да си признае такова нещо...не е малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече това ми напомня на един случай дето един познат идва на няква среща и вместо здрасти вика "леле, какъв педал видях днес, баси якия, един такъв с вериги" (ставаше дума за някъв кардан, ама прозвуча малко "странно" в първия момент) :)

Муахахаха!!! Това ми навя култови спомени.

Един подобен случай - имаше едно копеле, барабанистче, което си беше направило педал за каса от детски конструктор (ученическа класика в жанра). Пружината на педала, обаче, му създаваше проблеми. И един ден копелето идва развълнувано и вика: "Оправих педала с презерватив! Оправих педала с презерватив!"

Всички се натъркаляхме от смях, смял съм се през сълзи, почти се насрах в гащите.

Човекът искаше да каже, че вместо пружина, е сложил някакъв презерватив да дърпа чукчето на самоделния педал обратно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Това е добро! :)

 

Ще хвърля малко цитати от John Entwistle, със звучния прякор Волът - басист-легенда на The WHO, един от пионерите на модерното бас свирене, автор на първите известни парчета със сола на бас китара, чието влияние сред басистите ( напр. Geddy Lee/Rush, Billy Sheehan, Chris Squire ) може да се сравни с това на Хендрикс при китаристите. Човекът е известен с огромните купчини бас усилватели и колони, които ползва на сцена и с черния си хумор.

Цитирам по памет:

 

 

За участието си в турне с песни на Бийтълс през 2001г.: "Никога не съм взимал толкова много пари за изсвирването на толкова малко ноти"

 

За концерт с Roger Daltrey и струнен оркестър: "Оставям половината си бас оборудване в студиото, защото иначе никой няма да види тези момчета с цигулките"

 

За влиянието му върху звученето на The Who: "Ами не знам. Да кажем, че знам как да накарам всяка друга група да звучи като The Who"

 

Enjoy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предложените във форума реплики в по-голямата си част са смешни :D . Аз се сещам за две "сериозни", които са на мои любими китаристи и са ми направили впечатление.

Понеже на няколко пъти беше цитиран Блекмор, ето нещо от него. Разпространено е мнението (явно с основание), че е голям особняк и самовлюбен тип. Затова не можах да повярвам, когато по ВиЕйч1 се появи Ричката с мазен, коцкарски мустак (записът бе от наши дни) и в предаване за рока на 80-те призна директно и открито Еди Ван Хален за един от най-значимите и самобитни китаристи на нашето време! Изумих се - признание, изплъзнало се от устата на Блекмор, при това за китарист, крайно различен от него самия! Явно с напредване на възрастта наистина се помъдрява :P

Ще цитирам и една мисъл на прославения китарист на "Йес" Стив Хау, насочваща към отношението рок-класика - изказана е в началото на 70-те, когато тази тема е повече от актуална: "Усвоих до съвършенство класическата китара. Но по-класическа започна да ми се струва електрическата" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Посмях се на едно изказване на Avril Lavigne:

"Хората говорят за мен, че се правя на пънкарка, а всъщност въобще не съм чувала The Sex Pistols. За какво трябва да съм ги слушала? Вижте колко съм млада. Това е стара група, нали?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде нищо сериозно:

Support music, not rumors. - Chuck Schuldiner :D

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...300 000 - РОК В РИО :)

Чувал съм за доста рекорди по посещаемост: AC/DC (над 400 000?), Куин, Пинк Флойд, етц. Но сега като потърсих из сайта на Гинес:

Largest Concert Audience For A Rock Artist - Paul McCartney, April 21 1990, Rio de Janeiro, 180 000 – 184 000 people.

 

И изобщо Мейдън са си смешна група - който не вярва да гледа "урока" на Ейдриън Смит от Гитар.ком. Нищо не показа, да не говорим колко пъти сбърка... :green:

 

А иначе по темата:

"There are no tricks...it's just all in the hands!" Jaco Pastorius

 

 

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми... :)

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за едно изказване което не е от китарист, но става дума за достатъчно велик човек така че едва ли това би трябвало да е проблем :)

 

Та значи Фреди Мъркюри в някво интервю някъде през 80-те - седнал на някакъв фотьойл (и естествено щом става дума за Фреди фотьойла от самосебе си натрапчиво почва да мяза на трон :) ), облечен в стилен костюм цялият бял, аристократично кръстосал крак върху едно коляно, стиснал чаша шампанско в едната ръка и казва на пича дето го интервюира нещо от сорта на "..Всъщност аз бих чукал всичко и всеки...независимо дали е жена или мъж..човек или животно....даже в момента бих чукал и теб - тук и сега...."

Еми педал... К'во да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато попитах Стийв Вай,как е репетирал,когато е започнал с китарата той каза:"Репетирах,като всички вас,разучавах скали и си измислях сола.После си купих една дръм машина и си импровизирах с нейна помощ и така ДОКАТО ЕДИН ДЕН ПРОСТО СВИРЕХ"

Веселяк е чичко Стийв,веселяк! :guitar:

ама той верно така си е правил както ти го е казал - и е станало ... талант - кво да го правиш :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.