Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

И изобщо Мейдън са си смешна група - който не вярва да гледа "урока" на Ейдриън Смит от Гитар.ком. Нищо не показа, да не говорим колко пъти сбърка... :green:

 

А иначе по темата:

"There are no tricks...it's just all in the hands!" Jaco Pastorius

 

 

П.П. Принципно не си позволявам да се изказвам негативно за музикални величия, ама за Мейдън и Ю Ту 2 няма проблеми... :no:

аааааааааааааааааа това беше якоооооооооооооо ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure: Чичко Стюарт Коупланд(Полийс)"...да, аз наистина много държа в комплекта ми да има втори флор том (бас тимпан/пералня)....просто е адски удобен за кафето и пепелника" :curse::D:P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
:) Чичко Стюарт Коупланд(Полийс)"...да, аз наистина много държа в комплекта ми да има втори флор том (бас тимпан/пералня)....просто е адски удобен за кафето и пепелника" :):):)

Цепи мрака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Когато силата на любовта надвиши любовта към силата... Светът ще опознае мира" - Джими Хендрикс

"Някой хора говорят за мене като за революционен. Това са глупости - просто изкопирах Би Би Кинг" - Ерик Клептън

"Никога не съм имал проблеми с наркотиците... Само с ченгетата" - Кийт Ричърдс

Тези три реплики много ме кефят. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май точното изказване беше:

"Защо в новият албум няма сола?"

"Ами през годините съм свирил толкова шибани сола, че вече хората са ме видяли, че мога..."

To Kърк не знам с какво точно се е доказал, ама мене лично (подчертавам лично) страшно много ме дразни и мога да му понасям солата само на 2-3 песни... То и Сатриани, докато се е мъчел да го учи е разправял, че не го бива, ама... все пак за съжаление още има фенове на тая изпаднала група... ъъъъъъъъъ... как се казваше... Metallica...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и още нещо - едно момиченце, дето случайно било на гости на бат' Слави Трифонов, му казала следното:

"Музиката не е съревнование, а почерк."

Та, да не приемете горното ми мнение като някакво сравнение кой е най-добър и кой не е... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"There are lots of guitar players out there who play super fast and super well - but they're also super lame. Like Dream Theater." - Alexi Laiho :)

Ха-ха! Аре да не си говориме Алекси пък колко е "lame" ,предполагам си му гледал видео уроците?!... :):):)

 

Иначе култова реплика на Adam Duce (Machine Head):

"Just fuck the hole and go, maaaan!" - ставаше въпрос нещо за усилвателя му :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Легенди Том ...

"Когато Ричи Блекмор се запознал със Стиви Рей Воун казал:

- Не мога да повярвам, той имаше ръжда по струните си..." :cheers:

 

А един голям певец много ме надъхваше навремето със следното изказване:

- С нашите стрели ще пронижем всички, които свирят фалшив метъл! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато Dream Theater :lol: си записвали поредния албум (A change of seasons или Falling into infinity - не знам кой от двата точно), Mike Portnoy пита Derek Sherinian :D

- Hey Derek, what are you doing there?

- Making history. And you?

Ама трябва да видите надменността, с която го казва. Въпреки това Derek си остава един от най-великите за мен, колкото и надут да се прави навсякъде.

 

* * *

 

Цитат от "5 years in a LIVE time" (е, може да има разминавка в някоя друга дума...) преди концерта на Dream Theater - Once in a LIVEtime ;) . Пак Derek Sherinian:

- ... In Rock and roll hostory there are a many great live albums. (следва изброяване): ... Ozzy Osbourne tribute, Kiss Alive I, II and III,

- Soon will be and IV.

- Ha-ha-ha... I just want to catch this moment before actually the history has made... Man has walked on the moon, man has created the wheel and tonight we'll make the most alsum LIVE album ever made in history, thank you.

 

John Petrucci (по същото време):

- Tonight is gonna suck, man. This is the worst album ever...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mike Portnoy пита Derek Sherinian  :lol: 

- Hey Derek, what are you doing there?

- Making history. And you?

Ама трябва да видите надменността, с която го казва. Въпреки това Derek си остава един от най-великите за мен, колкото и надут да се прави навсякъде.

А също така са и фенове на оня пропадналата група.. как се казваше...Металика

 

Сега се сетих за едно интервю с Каркас ,малко след разпадането беше взето..

 

та:

В музика правена от две китари, бас и барабани просто има граница отвъд която не можеш да прекрачиш,Каркас я стигнаха.

 

И се отказват един вид на Върха.

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бийтълс вече за ударили кьоравото, славата, демек, и мениджърът им, Брайън Епстайн - сексуално раздвоен и, виж фамилията, решава да напише книга.

Съобщава го на групата, докато се возят в някакъв асансьор.

"Бихме могли заедно да помислим за заглавие, какво бихте предложили?..." - ги пита той в деликатния си стил.

Джон го поглежда втренчено и изхърква:

"Как ти се струва "Обратният евреин", Епи...?"

 

Години по-късно Джон се натрясква до козирката нейде в Ел Ей, отива до кенефа и залепва мокро парче тоалетна хартия на челото. Отива, залитайки до сервитьорката, която бройка цяла вечер, убеден в неотразимия си чар на мегазвезда, и я пита: "Знаеш ли кой съм аз, скъпа?"

На което тя го поглежда, както Джон е погледнал Епстайн преди години, и му казва: "Да; гъз със залепнало парче тоалетна хартия".

и когато епстайн обявил че книгата ще се казва a cellar full of noise( мазе пълно с шум), ленън се изцепил че може да я кръстят a cellar full of boys( maze pylno s mom`eta)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли кой беше :

"Ако един ден се събудиш и не видиш Слънцето значи, че или си мъртъв или ти си Слънцето."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Some songs come from the simple joy of playing" /Joe Satriani/ :metalist:

 

"Първите 5 тона, които ще ти хрумнат да засвириш в една елементарна прогресия, ще хрумнат на всеки. Истинската емоция идва, когато надскочиш тези тонове, преобърнеш идеите си на 180 градуса и едва тогава се оставиш на потока на съзнанието си - това е радостта от собственото творение, независимо дали някой ще го забележи" /В. Димитров/ *

 

* Цитатът е по памет. Думите принадлежат на един невероятен човек и музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще цитирам един двама музиканти които предполагам не са известни много тук>

When the chord changes, you should change.

\ Джо Пас(китарист) \

I realized by using the high notes of the chords as a melodic line, and by the right harmonic progression, I could play what I heard inside me. That's when I was born.

\ Чарли Паркър(саксофон) \

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.