Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

"Не харесваме звукът им,а и китарната музика вече си отива..."

Звукозаписна компания "Decca", отказвайки на Beatles, 1962

 

И моята любима...

“Повечето хора са затворници,мислещи единствено за бъдещето или живеещи в миналото.Те не са в настоящето,а от тук започва всичко.”

Santana

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Джо Пас :

 

If you hit a wrong note, then make it right by what you play afterwards.

Ако изсвириш грешен тон, направи го верен, с това, което свириш след него.

 

 

Били Гибънс (мой любим китарист)

 

“Can't do it, simply cause underneath 'em is too ugly.”

on why he and Dusty Hill refused a hefty sum from Gillette to shave their beards

 

На въпроса защо той и Дъсти Хил отказали крупна сума от Жилет, за да си обръснат брадите :

"Не можахме да го направим, просто защото отдолу е прекалено грозно"

 

“Same three guys, right here. Same three chords right here. And we've been doing this for 35 years.”

"Същите трима човека, точно тук. Същите три акорда, точно тук. И това го правим от 35 години."

 

“This place won't be here tomorrow, so let's tear it down tonight.”

"Това място няма да е тук утре, така че нека го разрушим"

 

 

Джеф Бек (друг мой любим китарист)

 

I don't care about the rules. In fact, if I don't break the rules at least 10 times in every song then I'm not doing my job properly.

"Не ми пука за правилата. Всъщност, ако не наруша правилата поне 10 пъти във всяка песен, значи не си върша работата правилно"

 

"I don't understand why some people will only accept a guitar if it has an instantly recognizable guitar sound. Finding ways to use the same guitar people have been using for 50 years to make sounds that no one has heard before is truly what gets me off."

"Не разбирам, защо някои хора биха приели китара, само ако има моментално разпознаваем китарен звук. Това, което ме грабва, е да намериш начин, да издаваш звуци, които никой не е чувал преди, като използваш същата китара, която хората използват от 50 години"

 

Стиви Рей Вон

 

"But between sets I'd sneak over to the black places to hear blues musicians. It got to the point where I was making my living at white clubs and having my fun at the other places."

"Но между сетовете се промъквах в черните места, за да слушам блус музикантите. Стигнах до момента, в който си изкарвах прехраната в белите клубове, а се забавлявах на други места"

 

Дейв Мъстейн

 

“I think I'd make a better president than George Bush. I'll tell you what, George Bush and Dick Cheney have been to jail more times than I have, and I used to shoot heroin, now what does that tell you?”

"Мисля, че бих бил по - добър президент от Джордж Буш. Ето какво ще ви кажа : Джордж Буш и Дик Чейни са били в затвора повече пъти от мен, а аз друсах хероин, това какво ви говори?"

 

“If you guys are going to be throwing beer bottles at us, at least make sure they're full.”

"Хора, ако ще хвърляте бирени бутилки по нас, поне се уверете, че са пълни"

 

“It's not how big your pencil is; it's how you write your name.”

"Не е важно колко ти е голям молива, а как си пишеш името"

 

пп Извинявам се за евентуални неточности при превода, все пак не съм преводач :hysterical:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Aбе за Малмстийм знам само ,че като го гледах на един запис на G3 как размята по грифа тия кебапчета дето ги има за пръсти се счупих от смях...

А Вай и Сатриани толкова го размазаха,че жал ми стана :/ ..

 

 

 

Иначе наскоро попаднах на "Making of Scenes from a Memory" ...

 

Има ЛЕГЕНДАРЕН запис с Петручи изпълняващ вокалите на финалната част на The Spirit Carries On...

 

По този повод Портной коментира "Hopefully the vocals WON'T carry on" :thumbdown::hysterical: ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а иначе на бас-китара се свири лесно. слагаш си ръцете - едната на грифа, другата на струните и: - там, там, там. а и струните са само четири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Les Paul : My name is on you'r guitar !

James Hetfield : Fuck Off !

Lars Ulrich : A? .. :recourse:

Много ми е интересно тоя Ломбардо ... Кой е тоя смешник, да говори че Ларс не можел да свири... Ларс си свири достатъчно добре, за да го знаят повече хора от Ломбардо .... Смешник ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blood metal & Zero tolerance, придържайте се към темата.

Личните Ви виждания ги разбирам, но първо не са по темата, второ не са на място.

Много хора ще кажат, че г3 с Малмстий е най-доброто издание. Демек Малмстийн

от всички дето са свирили с Вай и Сач, им е най на нивото.

Ларс е супер и си е баш барабаниста на Металика.

Ако се зачетем из световните музикални списания и то специализирани за барабани,мнението на световните критици

(включително и менията на повечето хора) е, че Ломбардо е в пъти по-добър барабанист от Ларс,

чисто технически.

Повече цитати, плийз. :recourse:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мнението на световните критици
мое да си го турат дето слънце не огрява,пишкомерството е най-голямата тъпня,то и Хендрикс не свири дабълхенди-значи че не може да свири ли?Спортистите с инструмента са си смешници.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е към авторите на вече несъществуващи в тази тема мнения:

 

Тъй като предложението да спрете с офтопика очевидно не се прие, може би дори не се прочете, трябваше да премахна офтопика. Следващото ми предложение е да не продължавате с офтопика. Ако не се приеме - смятам да го приведа в следващата фаза на предложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питат Кийт Ричардс за това кой е по-добър китарист в Стоунс - той или Рон Ууд, и той отговаря: "Абе и двамата не струваме, но заедно сме по-добри от десет други"

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато попитали Р.Блекмор какво мисли за Е.Клептън, Ричмака помислил малко и изръсил "Кой по дяволите е този Клептън?Никога не съм го чувал." :metalist::whistle::) Не зная дали е 100% истина, но ме кефи! :music336:

Едва ли е вярно, тъй като Ричи купува първия си Фендер от роуди на Клептън, а дотогава както е известно свири с Гибсън. После споделя, че Фендера му се струва много по- труден и решава да свири на него, докато не го овладее докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата Ричи и мерене на пишки, любимото ми изказване е следното:

 

Ангъс Йънг казва:

- Бог е определил аз да бъда най-добрия китарист на света.

Попитан за коментар Блекмор отвръща:

- Никога не съм твърдял подобно нещо.

:)

 

Не коментирам кой колко е голям. Има много големи музиканти и всеки си има собствен стил и уникално звучене, но винаги са ме кефели хората с открито самочувствие, а не с престорена скромност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Малко ми напомня за случая, когато поискали коментар от Дио за това, че Менуор се самообявявали за крале на метъла, а той безразлично отвърнал, че пред него никога не са твърдяли подобно нещо :)

 

Това не съм го чел и не е 100% достоверно, само съм го чувал, така че може да е малко в графата преиначени/легенди. Но честно казано ми звучи доста реалистично :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.