Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво са казали "великите"?


Sieger

Recommended Posts

Видях подобна тема в един чужд форум и реших, че ще е добре и ние да си направим нещо подобно... архивче с най-интаресните цитати!

 

Ето и "my personal favourites": (не ги подреждам по "любимост")

 

1. I'd like to have a beer-holder on my guitar like they have on boats.

James Hetfield

 

2. Among God's creatures two, the dog and the guitar, have taken all the sizes and all the shapes, in order not to be separated from the man.

Andre Segovia

 

3. Art is making something out of nothing and selling it.

Frank Zappa

 

4. I've said that playing the blues is like having to be black twice. Stevie Ray Vaughan missed on both counts, but I never noticed.

B. B. King

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Във връзка с изказването на BB King се сещам за едно интервю с Dave Lombardo. Там го питат какво е мнението му за Lars Ulrich и той казва:

"Ларс не може да свири на барабани, но иначе е много добро и лъчезарно момче."

 

Gene Simmons от KISS беше казал: "В група KISS ебем всичко, което мърда, а и да не мърда все ще измислим нещо"

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато Yngiwe Malmsteen се появил на световната сцена, Albert Lee казва: "... Цялата гилдия утвърдени китаристи се прибираха в къщи да репетират до кървене на пръстите ..." :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истински случай:

Бог да го прости, Франк излиза преди концерт някъде в германска лингвистична зона, оглежда публиката и изкрещява: "Зиг"!

Няколко хилави интелигента-хипари, опитващи се да влязат в смешката, протягат хилави ръчички за наци-поздрав и извикват:"Хайл"!

Заппа се ухилва и казва в микрофона:"Да, ама аз пред нацисти не пея".

И верно не излиза, отлагат концерта, скандал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм цитирам по памет, Къркчо Хамет. Винаги е бил странен в изказванията си този пич! Ето и какво е казал той:

 

"Е, на мен ми писна от нормалните метъл сола които свиря... в този албум ще покажа нещо различно просто защото ми писна да се фукам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм цитирам по памет, Къркчо Хамет. Винаги е бил странен в изказванията си този пич! Ето и какво е казал той:

 

"Е, на мен ми писна от нормалните метъл сола които свиря... в този албум ще покажа нещо различно просто защото ми писна да се фукам"

ако не се лъжа имаше в това изказване още нещо от рода "В новия албум на Metallica няма сола...другите да си свирят сола, аз вече съм се доказал" :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YJM: "You unleashed the fuckin' furry..." :curse:

"В новия албум на Metallica няма сола...другите да си свирят сола, аз вече съм се доказал"

хаха

ми то и Yngwiе тогава да спре да свири сола...все пак се е доказал малко от малко :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това с Кърк наистина беше малоумно :curse:

 

Май точното изказване беше:

"Защо в новият албум няма сола?"

"Ами през годините съм свирил толкова шибани сола, че вече хората са ме видяли, че мога..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стивън Гросман: "Трябва да знаете партиите си толкова добре, така че ако някой ви отвее главата с двуцевка повреме на изпълнение, тялото ви да продължи да свири..."

 

(не намеквам нищо с този цитат!!! REST IN PEACE DIME :P:bravo::curse: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някакво интервю питали Стивън Тайлър каква била разликата между Aerosmith и новите групи и стивън изръсил 'Еми докато другите са още на чекии ние сме отдавна на здраво чукане'. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някъде четох нещо от рода:

Ozzy: Много хора ми казват: "Ozzy, ти си преживял толкова много, защо не издадеш книга за себе си?" А подяволите, аз нищо не си спомням. :D

Редактирано от Tokay-Ihto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато попитах Стийв Вай,как е репетирал,когато е започнал с китарата той каза:"Репетирах,като всички вас,разучавах скали и си измислях сола.После си купих една дръм машина и си импровизирах с нейна помощ и така ДОКАТО ЕДИН ДЕН ПРОСТО СВИРЕХ"

Веселяк е чичко Стийв,веселяк! :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато попитах Стийв Вай,как е репетирал,когато е започнал с китарата той каза:"Репетирах,като всички вас,разучавах скали и си измислях сола.После си купих една дръм машина и си импровизирах с нейна помощ и така ДОКАТО ЕДИН ДЕН ПРОСТО СВИРЕХ"

Веселяк е чичко Стийв,веселяк! :guitar:

Ти ли си го попитал? Говорил си с Вай? Стиснахте ли си ръцете? Къде да се видим за да те пипна! :)

 

(чак ракъв маняк не съм спокойно :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.