Jump to content
Българският форум за музиканти

Pearl Jg16 Jungle Jig


Recommended Posts

Става въпрос за следната джаджа: http://www.musiciansfriend.com/product/Pea...Kit-?sku=448440

 

Намира ли се в БГ из магазините? Скоро ми предстои да пообиколя БГ, та ако някой е виждал това да се продава някъде да кязва. ;)

 

А ако го няма, май ще трябва да си го измайсторя сам (с помощта на един стругар приятел). ;)

 

Jojo Mayer Форевър !!! :headbang::D:headbang::metalist::headbang:

 

Айде помагайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми дойде идеята да си измайсторя нещо подобно: http://nashville.craigslist.org/msg/674395998.html

 

Въпросът ми е: По какъв начин може да се закрепи флор тома на едно място, за да не мърда при свирене? Гледам дори оригиналното на DW няма клампа или щипка за прикрепяне, просто слагаш тома отгоре. Какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо не си вземеш на Ямаха?Мисля,че са най-достъпни в БГ.

Фонтара има такъв,попитай го.

Макар че,въпроса по-скоро е за какъв диаметър ти трябва?Ако е с точната идея на Пърл-да ползваш флор том за каса,Ямахата не върши работа-става само ако искаш да вдигнеш задницата на 18 или 20" каса с дървени обръчи.

А относно изработката на установката от втория линк,там тома ще си се задържа от задния обръч-няма да се движи напред благодарение на собственото си тегло,в смисъл просто се заклинва поставката между обръчите и лъговете и ще лежи на болтовете.Добре е да се направи и някаква изолация от гума,за да не се предават вибрациите при свирене.Като цяло тази идея ми харесва доста,може би единствения негатив е,че ще ляга на земята с доста голяма повърхност което при неравни подове няма да е много стабилно,но пък може в последствие да вдигнеш цялата конструкция като залепиш три гумени подложки отдолу.

Успех :thumbs_up:

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флор томът е без резонаторна кожа, за да може да изкарам при малко по-висока настрйка онзи стържешт звук, напомнящ бас с дисторжън, така че е без обръч отдолу. Не искам да нараня корпуса и затова, може би, ще сложа една дъска с гума отпред, която да подпира тома да не изхвърчи напред.

 

Това начинание съм го оставил за лятото (че сега ми е много пара и нямам време). Ако излезе нещо ще се похваля. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.