Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Slash е Бог.... Buckethead също е Бог....

 

двамата обаче наистина са несравними, просто защото свират напълно различни неща

 

 

ПП: Бъкетхед според мен е най-разнообразно звучащия и оригинален "китарен спортист"

 

ае rock'n'roll :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, некой да е чувал за John Petrucci??????????

Е, не е най-великия, ама мен най-много ме кефи...

ами ако попрочетеш 1-2 страници назад в темата ще видиш, че за доста хора тук именно той е най-великият :read: :happy:

Епа, мързеше ме да чета 10 страници и стигнах май до 3-та или 4-та

:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slash е Бог....

 

ПП: Бъкетхед според мен е най-разнообразно звучащия и оригинален "китарен спортист"

Ех ...

Всеки има право на мнение в края на крайщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги беше чул първо. :bravo:

Не ми е до него ся,хаха. :happy:

няма да чуеш нещо Нечувано , повярвай :bravo::happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам любими китаристи. Нито един не познавам.

Ами запознай се бе човек, нали затова е таз тема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малоко за mm.gen

Наистина, преживял е доста сривове, но толкова ми липсва, че съм почти в депресия. . . на хората, правещи този сайт, трябва да им се даде отличие за образование и просвещаване на бг меломаните. Без майтап. Аз такъв сайт друг не знам.

Pantommind са страхотна група, но доста ме издразниха с отказа си от българското, с подмяната на имената си в стил Тони Айвън и пр, с това, че в България албумът го няма, а ако го намериш, струва 25 кинта,в се едно са нам кой си. Виж sjk например, момчетата си издадоха албума и струва дори не 12, а 10 лева и се продава не лошо. Евала за това.

А в mm.gen има къде-къде по-ненамираеми неща, примерно групата от Сърбия Alogia, къде ще ги намериш тях. Изобщо...много ми липсва, ако можех, бих помогнал за възстановяването му, ма те момчетата от сайта сдами си знаят и ще се оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж sjk например, момчетата си издадоха албума и струва дори не 12, а 10 лева и се продава не лошо. Евала за това.

Благодаря за хубавите думи,дано не си единствения,който мисли така!Но албума струва даже 9 лева,просто има някои търговци,които спекулират с цената,което е изключително грозно.Засега,обаче нашите издатели не могат да се преборят с това напълно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е...когато издавах книгата си, се борех с издателката да не струва повече от 5 лв. Казах й дори да вземе от хонорара ми, ако е толкова паричен въпросът, което тя, слава Богу, не направи и остави цената 5лв. Така де, дебщтен автор, сега да не се правим на Умберто Еко. Дай Боже книгите ми и за 30 лв да се купуват някога...ма дотогава - ехееее....<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,наистина Buckethead и Slash са много различни. Но все пак нали Buckethead отиде в Гънс на мястото на Slash. Макар това да не е точно неговата музика той успя да подобри доста от техните неща. Това важи особено за Nightrain.

Иначе съм слущал 6-7 албума на Buckethead и нито един не ме е разочаровал. Тъй че сега чакам с нетърпение Enter The Chicken , който излиза на 25 октомври!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jack White от The White Stripes ми е много любим.

отличава се радикално от цялата тълпа съвременни "виртуози"

Jack White kicks asss !! :guitar: One of my personal favorites :happy:

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The White Stripes са според мен в момента една от малкот групи, които се отличават от масата. Джак Уайт е супер експресивен китарист. Тва че свири на стар Еърплеин през евтин Силвъртон усилвател без почти никакви ефекти и записва на система с осем трака със сигурност няма да се хареса на протуулс феновете. обаче свиренето му е определено много свежо.

а иначе барабанистката е решаваща за якия саунд на групата. як тътен в стил минималистичен Бонъм.

 

 

Друг мноо як китарист е Nigel Tufnel от Spinal Tap. Особено солото му с две китари и цигулка вместо лък няма аналог в рок историята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The White Stripes са според мен в момента една от малкот групи, които се отличават от масата. Джак Уайт е супер експресивен китарист. Тва че свири на стар Еърплеин през евтин Силвъртон усилвател без почти никакви ефекти и записва на система с осем трака със сигурност няма да се хареса на протуулс феновете. обаче свиренето му е определено много свежо.

а иначе барабанистката е решаваща за якия саунд на групата. як тътен в стил минималистичен Бонъм.

съгласна съм

наистина се отличават с доста неща от другите групи,и може би точно затова повечето хора не ги харесват,заради ексцентричния им или по-скоро екстравагантен стил на музика......ама всеки да си слуша каквото иска все пак......

на мен лично ми допадат(обоважавам Ball and Biscuit :guitar: ,разбиващо парче),обаче предните албуми са сякаш доста по-добри от последния им :think: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.