Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

добрата вест е че ТОТО издават нов албум на 10 Февруари

 

и има голяма вероятност да забият в СОФИЯ ПРЕЗ ЛЯТОТО - инфото е от издателите за БГ - ривасаунд

 

а отскоро съм супер фен на Джон Маклафлин с Махавишну периода

преди повече от 10 години изобщо не можех да възприема такава музика

сега неговете записи от например 1972 година ми звучат дори по напред от (по новаторски от) тези на Стив Вай - странно нали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маклафлин от онзи период има невероятен звук, супер агресивен алтернайт пикинг на високоволтов Гибсън саунд...ако когато свирят заедно с цигулката двугласи се получава нещо страшно...аз съм голям фен на цялото творчество на Маклафлин, малко са музикантите които са свирили толкова различни стилове и ( банална фраза) във всяка нота да остави своя саунд и мислене...сега направо ми се ше да отворя отделна тема Маклафлин фанс и да си си излея преклонението на воля :angry::lol:

 

Между другото същия тип ДЖ.М. издаде три страхотни ДВДта с уроци, в туинса имаше и трите, аз дръпнах едно , обаче после сиидъра изчезна..някой да знае нещо за тез ДВДа...

 

 

А сега по темата любими китаристи

 

сигурно ще се повторя но( не ги подреждам по значимост ,всеки е уникален)

 

Джон Маклафлин

Ал Ди Меола

Стиви Рей Вон

Ерик Клептън

Джордж Бенсън

Стив Вай

Джо Сатриани

Пат Матини

Тък Андрюс

Гери Муур

и други знайни и незнайни,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя даскал по китара ми разправя вчера чел свирил с тоя Ангел Демирев и според него той наистина бил най-добрия китарист в БГ. Даскала ми вика - тоя пич кат ми хвана акустичния Фендър аз останах с отворена уста, тоя беше толкоз добър че накрая като ме похвали че съм много добре с ритъма и че би свирил в една група с мен чак се трогнах... Явно циганин или не пича е верно бая луд - щото аз познавам доста китаристи, никой не свири дори приблизително толкова добре колкото даскала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз това казвам...но етническото в случая му помага. не припознавай призраци, DeathZone. Расизъм от мене няма да чуеш.

Та има ли качено нещо от него или какво? И как беше адреса на gmail-a?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маклафлин от онзи период има невероятен звук, супер агресивен алтернайт пикинг на високоволтов Гибсън саунд...ако когато свирят заедно с цигулката двугласи се получава нещо страшно...аз съм голям фен на цялото творчество на Маклафлин, малко са музикантите които са свирили толкова различни стилове и ( банална фраза) във всяка нота да остави своя саунд и мислене...сега направо ми се ше да отворя отделна тема Маклафлин фанс и да си си излея преклонението на воля :greenangel::)

направо е умопобърващ

синхрона с цигулката е невероятен - даже си мислех че са прави с синклавираната си китара - в китарата има вграден синклавир

 

Даже Стив Вай имаше транскрипции на Маклафлин от периода в Гитар Плейър

е това го казвам - да се види че нещата не са случайни

то е ясно че Стив е як транскрибър - Запа го е карал да разписва на момента на чуването

но сигурно и доста неща е хванал покрай Маклафлин

а саунда му 1972 - е УБИЕЦ - какво е правил не знам

 

за Демирев - нито расови, нито възрастови предрасъдъци имам

предполагам ,че тази хвалба не е безпричинна

но си мисля че трябва да чуем запис - и тогава да сравняваме

за пръв път чух Налбантов в края на 90 - и тогава свиреше яко

но неща като избор на тон , фразировка, композиция, аранжимент, общ саунд -не се изграждат ей така(сега Митко е къде по добър)

плюс това си познавам и Бисер Рачев и той е добър - ама тона му не е професионален - не е лош - но е бая мазен -имам вредвид ненужно

така че преди да чуем младежа, как да знаем, че не свири само бънч оф ноутс? с някакъв безкрайно мазен драйв.........

схващете ли ми мисълта - може да е - ама по вероятно не е

а , че сигурно има страхотни заложби - не се съмнявам

 

Пуснете един запис де-

то е като да разправяте че в Горна Оряховица се появила някаква мацка дето е по яка ичка от Памела - ама още не се е снимала....

 

ако някой не знае - ичка е синоним на утка :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

knjazz varggoth,nocturno culto,demonaz,abbath,silenoz :)

:) загазил си в блечеца.

При мен се случи странно, като бях на 15 слушах блек и тогава просвирих на китара и си смених музикалния вкус. От позицията на китароучещ не се кефех. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не му е тука мястото май ама не си струва нова тема ама особено любимия ми китарист Дерън Малакиан някой знае ли какъв процесор използва? За справка - албумите Toxicity и Steal This Album

 

царя на тъпите въпроси :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.