Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Brian (Head) Welch (ex-KORN)

Jery Cantrell (ex-Alice In Chains)

Robert Trujillo (Metallica, ex-Suicidal Tendencies, ex-Infectious groove)

Oleg

Veso

Milcho (e veht)

July (ex-Subtierra)

maika mi

 

tva sa mi liubimite kitaristi naposledak

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Robert Trujillo (Metallica, ex-Suicidal Tendencies, ex-Infectious groove)

 

тва е леко басиста на металика ама щом казва6 че ти е любим китарист окай

не съм го 4увал още как свири на китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде малко повече китаристи ще изброя... по категории ;)

Колега... Щом за тебе Стив Вай не е в категорията креативни, т.е. идейни китаристи, аз си завирам главата във фурната и пускам волумето на мах... Боже, колко мъка има по този свят, клети ми Йовков... А аз глупака, през 1985, след онзи албум на "Алкатраз" казах, че свиренето на китара вече никога няма да бъде същото... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кирилица да свириш?

за използването на кирилицата пише "по възможност". а на мен не ми беше възможно , сега видях, че си има вградена методиевица, което е яко. флекс тайпа почти ми съсипа компа и го махнах, сега може да ползвам форума когато пиша текст на български

 

Колега... Щом за тебе Стив Вай не е в категорията креативни, т.е. идейни китаристи, аз си завирам главата във фурната и пускам волумето на мах... Боже, колко мъка има по този свят, клети ми Йовков...  А аз глупака, през 1985, след онзи албум на "Алкатраз" казах, че свиренето на китара вече никога няма да бъде същото... :think:

 

Свиренето на китара никога не е спирало да се развива, било то и само в духовен, демек нетехнически аспект. А за Вай, ако някой го мисли за некреативен, ще му дам един съвет да се затвори вкъщи и цял ден да свири нотата "ла" във втора октава, а вечерта да вдигне телефонната слушалка и да си чуе грешките. :)

Редактирано от Ivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моите любими китаристи са: Джими Хендрикс (човек, който по мое лично мнение е най-великият китарист), Ерик Клептън, Джон Фрушанте, Кийт Ричърдс, Ингви Малмстийн и Ейс Фрехли. :bravo::godbless::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите любими китаристи са: Джими Хендрикс (човек, който по мое лично мнение е най-великият китарист), Ерик Клептън, Джон Фрушанте, Кийт Ричърдс, Ингви Малмстийн и Ейс Фрехли. :D:);)

радвам се. че споменаваш и Киит Ричардс. Много хора го подценяват, ама такъв ритъм китарист няма просто.

 

Алвин Лий е супер готин също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

John Petrucci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :violin:  ->  :D

:):D:):D:):):):)

наскоро четох в нета едно ревю за Петручи което е според всички китрани списяния "той има неземна техника на свирене" ... нямам какво повече да добавя ... ако някой не вярва мога да му дам линка ... просто е изумителен китарист .... не казвам че написаните до тук не са щото доста прочетох ей сега... но те не са ми любими ...

Редактирано от Petrucci
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

:inlove: Dimebag Darrell :inlove: :D :D тва е просто най-якия китарист за мене (мн се надявах някой ден да го видя на живо :D )!!!!Иначе Zakk Wylde i Nick Catanese , които идваха лятото с Black Label Society и напрао късаха глави според мене.Направо издивях като ме посочи Nick Catanese :D:rolleyes::curse: (не че се хваля хехе :D ) съдрах се от крещяне 4 дена нямах глас после.Малко се отклоних от темата .. Та начи Joe Satriani , Jeff Loomis , Yngwie Malmsteen, Randy Rhoads , Alexi Laiho , Roop Latvala (Sinergy), John Petrucci, Slash oт Guns Jerry Cantrell , ................ амииии тез главно ама слушам почти по цял ден Dimebag i Zakk :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Сатриани, Любо Малковски, Стив Вай. Ами щом можеш да си изчистиш съзнанието от всевъзможните ежедневни глупости и после там да остане само това, което слушаш. А като следствие е и повлияването :dance: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо Сатриани, Любо Малковски, Стив Вай. Ами щом можеш да си изчистиш съзнанието от всевъзможните ежедневни глупости и после там да остане само това, което слушаш. А като следствие е и повлияването :cheers: .

Любо Малковски - колкото и да е ценен за българската музика, колкото и готин тип да е - лично го знам

никак не седи между Вай и Сатч

Любо бе -силен като музикант и текстописец - вече не свири/което е много жалко/ но и когато свиреше не бе отявлен соло китарист.

жиците в Ъ малък ги въртеше другия китарист- Румен Антов - Ричи .който бе и продължава да е един от най - добрите китарджии в България-

но дори и той никак на стои между двамата най - голями в Света :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.