Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

Ювиги, нали знаеш, че всичко е въпрос на вкус и гледна точка 

 

Такае бе спор няма. :)

 

То доста народ си падат по тях и аз лично недоумявам защо  . Както и преди време писах в един от топиците за Ролинг Стоунс. Цял свят ги слуша а пък аз не мога да ги трая... Дразнят ме

 

Еми аз съм същия с Битълс примерно - не ме кефят и твае...,но им свалям шапка и не бих си позволил да ги критикувам грам - щото това което са направили е нещо фундаментално, уникално и.т.н. - както и Хендрикс и Пейдж и между другото Фейт Ноу Мор де - там колегата от говорилнята дето се изказа. ;)

 

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не че ги критикувам, щото кой съм аз... Мислел съм си даже, че аз нещо не съм в ред. Пускал съм си ги и слушам, слушам ама... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, откога право на критика имат само определени хора...всеки има право, а доколко е смислена...то си личи.

С Бийтълс аз съм същия, едни хубави мелодийки от по 2-3 петолиния максимум, композиция - никаква, аранжименти...мале-мале и накаря, понеже не знаем как да завършим парчето, айде 4 минути наааа,нааа,наа,нананааааа....Hey Jude....айде моля ви се.

Нека си имат историческото място, него никой не им го оспорва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже Господи какви глупости. Ей веселяк, тия цитати, дето Блекмор си признавал не знам каква си фантастика, айде дай линк да видим къде точно, че умирам от любопитство.

Абсурдно е влиянието на Ричи да се сравнява с това на \Пейдж, явно не си слушал достатъчно китаристи след 1980, щото то се вижда. Не е въпроис кой на кого е повече фен, а на чиста музикантска обективност...

Така че ти си обичай и филанкишията, ма айде малко по-профешънъл, става ли.

Най- ме изкефи тоива, че Пърпъл се били учили от Цепелин...боже, боже, боже...и Uriah Heep ot Floyd може би.... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже Господи какви глупости. Ей веселяк, тия цитати, дето Блекмор си признавал не знам каква си фантастика, айде дай линк да видим къде точно, че умирам от любопитство.

Абсурдно е влиянието на Ричи да се сравнява с това на \Пейдж, явно не си слушал достатъчно китаристи след 1980, щото то се вижда. Не е въпроис кой на кого е повече фен, а на чиста музикантска обективност...

Така че ти си обичай и филанкишията, ма айде малко по-профешънъл, става ли.

Най- ме изкефи тоива, че Пърпъл се били учили от Цепелин...боже, боже, боже...и Uriah Heep ot Floyd може би.... :godbless:

искаш линк, давам

 

http://www.ritchieblackmore.de/interviewenglisch.html

 

ето и малко откъси, за тиа дето не им се чете цялото>

 

"Why we thought we had to change singers was because of Robert Plant. (...) He was so dynamic. And the next two weeks we were looking for a singer,

 

people who had Robert Plant's dynamic approach. So it was thanks

 

to him.

 

 

 

"Zeppelin, I liked their hard approach when they came out and did

 

'Whole Lotta Love.' I immediately tuned in with that type of style

 

because before when we were fiddling around with orchestras, I

 

thought 'something's wrong, I'm not giving all that I can.' Thanks to

 

them for the inspiration. They got it from Jeff Beck, who got it from

 

the Small Faces..."

 

(...)

"Everybody steals. It's healthy to steal. The thing is to disguise who you're

 

stealing from. I used to steal a lot from Jimi Hendrix."

 

виж също в интервюто колко и кои китаристи Ричи смята за триизмерни.

 

 

е за тва го уважавам Ричи, щото си е честен и откровен.

 

а иначе айде да не се обиждаме лично, кой по-малко е наясно с нещата. за китарената и рок сцената през 60те и началото на 70те (когато реално се е родило тва чудо китарения рок и китарените герои) знам поне толкова, колкото подозирам, че ти знаеш за 80те. на мен тия години не са ми интересни, щото тогава китарената революция отдавна е била отминала.

 

п.с.> защо сравняваш флойд с юрая хийп? не е красиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги мой,

извини ме, ако съм бил рязък, принципно съм по-спокоен.

Учуден съм от тези негови думи, трябва да призная. Но тълкуването ти е малко доста в страни...Ричи казва, че примерът на Цепелин го е навел на мисълта, че нещо не е наред в тоива, което самият той прави, че той му е повлиял. Не съм казал, че Джими е лош китарист, а че смятам Ричи за доста по-умен у дълбок като музикант, композитор и аранжор, както и че влиянието му в следващите епохи е много по-осезаемо и това си е факт, а не въпрос на лично мнение.

Револщциите никога не отминават, да ти кажа, китарното свирене се променя доста от 80-та насам, така че не ми казвай, че дотогава всичко е било свършило...щот' не познавам нито един смислен и важен китарист в днесшно време, който да свири като тогава...и слава Бопгу, колкото и да харесвам онези времена.

Другият важен китарист е Бек, както и сам казваш, а третият (от 78-ма насам) е със сигурност Ван Хален.

Айде по живо по здраво и се извинявам, ако съм те ьзасегнал :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен един от най-добрите китаристи е Buckethead. Много съжалявам ,че той напусна Guns`n`Roses ,защото е с класи над Slash.

Ето го и него:

buckethead_0001.jpg

Ето чуйте и една негова песен:

Link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, откога право на критика имат само определени хора...всеки има право, а доколко е смислена...то си личи.

С Бийтълс аз съм същия, едни хубави мелодийки от по 2-3 петолиния максимум, композиция - никаква, аранжименти...мале-мале и накаря, понеже не знаем как да завършим парчето, айде 4 минути наааа,нааа,наа,нананааааа....Hey Jude....айде моля ви се.

Нека си имат историческото място, него никой не им го оспорва.

:wall: :wall: господи прости му той не знае какво говори. а аз си мислех че не си от бандата невежи. явно съм се заблудил. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си се заблудил, ма май не за това, за което си мислиш, щом мнението ти за композициите на Бийтълс е различно от моето.

Ай поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги мой,

извини ме, ако съм бил рязък, принципно съм по-спокоен.

Учуден съм от тези негови думи, трябва да призная. Но тълкуването ти е малко доста в страни...Ричи казва, че примерът на Цепелин го е навел на мисълта, че нещо не е наред в тоива, което самият той прави, че той му е повлиял. Не съм казал, че Джими е лош китарист, а че смятам Ричи за доста по-умен у дълбок като музикант, композитор и аранжор, както и че влиянието му в следващите епохи е много по-осезаемо и това си е факт, а не въпрос на лично мнение.

Револщциите никога не отминават, да ти кажа, китарното свирене се променя доста от 80-та насам, така че не ми казвай, че дотогава всичко е било свършило...щот' не познавам нито един смислен и важен китарист в днесшно време, който да свири като тогава...и слава Бопгу, колкото и да харесвам онези времена.

Другият важен китарист е Бек, както и сам казваш, а третият (от 78-ма насам) е със сигурност Ван Хален.

Айде по живо по здраво и се извинявам, ако съм те ьзасегнал B)

радвам се, че все пак малко ти се промени мнението. ние с теб на едно мнение ниама да можем да дойдем, щото гледаме на нещата от различни гледни точки.

 

китарената революция е безсъмнено през 60те, оттогава всичко което се случва си е повече или по-малко вариации в рокендрола. разбира се че има развитие, но то в никакъв случай не е революционно.

 

ся че Ричи е по-умен музикант, компзитор и аранжьор е твое лично мнение, не универсана истина. Самия Ричи казва

"My failing is composing. I really fall down in

 

composing. I can come up with riffs and I'm good at improvisation,

 

but I'm not very good at putting a song together."

 

За Пейдж в същото време казва>

I rate him as a three-dimensional

 

guitarist. He has a range, he has ideas, but he can't be everything,

 

so sometimes he lacks on improvisation a bit.

 

А за влиянието също можем да поспорим. Щото зависи на кого гледаш, че са повлияли.

 

В Англия и Америка (а там разбират от рокендрол, щото той там се е случил) общо взето никой не спори кои са тримата АНГЛИЙСКИ патриарси на китарения рокендрол> Клептън, Бек, Пейдж.

Преди се възмущавах и аз много от това, че Ричи не е сред тях, но колкото повече музика слушам и нови неща научавам, толкова повече виждам, че знаят все пак за какво говорят.

 

Но тва всичко са мнения. Клептън след Криим/Блайнд Фейт примерно изобщо не ме кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе, откога право на критика имат само определени хора...всеки има право, а доколко е смислена...то си личи.

С Бийтълс аз съм същия, едни хубави мелодийки от по 2-3 петолиния максимум, композиция - никаква, аранжименти...мале-мале и накаря, понеже не знаем как да завършим парчето, айде 4 минути наааа,нааа,наа,нананааааа....Hey Jude....айде моля ви се.

Нека си имат историческото място, него никой не им го оспорва.

Ти си осмото чудо...

Я помисли това за композицията пак, че ела.

Някъде четох, че Ринго бил пък бездарник...

Алоооу, всеки има право на мнение, ама аре не по-нагоре от обувките, а?...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай няколко от десетките солови албуми на Бъкетхед и ще си промениш мнението. А сравняването на несравними китаристи е главно за детската градина. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ок,ама Slash го знам от десетки години пък тоя имал десетки албуми,аре ся. :D Иначе и мен ме дразнят сравненията ама и тея дето ги правят също ме дразнят и за т`ва се намесвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма чакайте сега, броят записани албуми още нищо не означава, нали така? Инче Хулио Иглесиас има 78 такива. Съвсем сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.