Jump to content
Българският форум за музиканти

Стара електроника...


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Става въпрос за един стар Орфей (китара). електрониката е проблема. Разпоих и запоих кабелите наново. но без ефект... Моля помагайте... :)

Редактирано от Дейвид Гатев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да работи...

 

миии аз бих пробвал всичко по ред.

 

разпой адаптерите и ги вържи директно към жака, дори с тиксо ги захвани ако щеш. почукни ги с нещо метално да чуеш дали ще има сигнал.

 

китарата кога е работила последно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да работи...

 

миии аз бих пробвал всичко по ред.

 

разпой адаптерите и ги вържи директно към жака, дори с тиксо ги захвани ако щеш. почукни ги с нещо метално да чуеш дали ще има сигнал.

 

китарата кога е работила последно?

 

Това го пробвах и като докосна адаптера се появява някьф сигнал ама като го сложа на китарата и не работи...

Не знам с точност но от години стои на тавана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали работят адаптерите по този метод:ЦЪК

Ако работят значи си на прав път.

 

От тук имаш 2 пътя:

1: По-евтин начин е посредством мултицет да премериш и да видиш дали потенциометрите работят, да презапоиш наново китарата и да пробваш.

 

2: По-скъпо е като от цялата електроника вземи само адаптерите и евентуално изходния жак.

Купи си нови потенциометри, презапой електрониката наново и нещата трябва да се оправят.

 

 

ПС: а да не би да си объркал жиците нещо ?

 

Ако смяташ, че не можеш да се оправиш я дай на някой, който разбира от електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/off

До скоро ми се струваше невъзможно да тряска ток по кабела, уви преди няколко седмици свирих на един Line6 хибриден и доста доволно ми друскаше пръстите на лявата ръка, които бяха нон стоп на струните... Бахти и купЕшките техники ви казвам О.О

 

Сори за офф-а//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста часове висене с поялника най-накрая се получи. №№№ На някой да му се намират потенциомери№№№?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така си е - има голяма доза романтизъм в това да си омажеш ръчичките и да си оправиш сам нещата. А удоволствието от това да седнеш спокойно да пиеш биричка, гледайки какво си измайсторил и колко добре си се справил, може да се сравни с множествен оргазъм.

Хвала на всички DIY маниаци и последователи на каузата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ да си купи всеки може, ама да си оправи - е те тава е изкуство :rolleyes:

 

 

^Така си е - има голяма доза романтизъм в това да си омажеш ръчичките и да си оправиш сам нещата. А удоволствието от това да седнеш спокойно да пиеш биричка, гледайки какво си измайсторил и колко добре си се справил, може да се сравни с множествен оргазъм.

Хвала на всички DIY маниаци и последователи на каузата!

Ееее така си е няма спор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.