Jump to content
Българският форум за музиканти

Melodyne експерименти


BlueZone

Recommended Posts

Ето тук можете да чуете едно демо парче, на което гласа е транспониран една октава нагоре посредством Melodyne. Честно казано, очаквах, че ще се получи доста по-зле с оглед на голямата разлика в тоновете, но останах приятно изненадан от този уред.

 

Единственото, което съм правил е да вдигна гласа с една октава и да му кача формантите с един тон нагоре. Не съм го изправял, щото ме мързеше, така че на места може да ви се види малко фалшив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа не е зле както се казва .Даже приятно е станало . И аз съм си играл с Милодин , но с китарата . Голяма врътка е обаче ако ги подкараш тон по тон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно си е голема играчка, ама излиза по-евтино и неизнервящо отколкото работата с някои певици :D

 

Като го разцъкам по-сериозно ще пусна акапелно произведение за женски хор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересена занимавка - ако не те мързи и няма да представлява copyright issue, би ли могъл да резнеш примерно първите 30 секунди и да постнеш двата трака китара и глас по отделно (поне гласа като wav). Ще ми е интересно да пробвам същото упражнение в друг софтуер и да постна резултатът тук за сравнение ако не е отчайващо по-зле разбира се :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е базовия вариант, от който тръгнах.

 

niki123bg - дай си мейла на ЛС и ще ти пратя тракове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Боби за това, че сподели част от "изходният" материал и ми даде възжмоност да си поиграя и сравня резултатите от Melodyne и вграденият в Samplitude pitchshifting/timestretching Elastic Audio.

 

Ето го резултата от Samplitude:

 

http://www.niliev.net/music/ea_test1.mp3

 

Не съм си играл много - просто зададох 12 полутона нагоре и леко вдигнах formant factor-а да звучи като женски глас,. Като ми остане повечко време може да си поиграя повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух ги, интересно е. Лично на мен ми се струва, че Мелодайн (?) се справя малко по-чисто...

 

П.П. За Мак го има кракнат ли? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм попрекалил с formant factor-а (т.е. по-женствен съм направил гласа), ще пробвам с по-малка промяна , но като цяло резултатът от Elastic Audio ми се струва задоволителен, имайки в предвид че това е вградена функционалност в Samplitude и е просто една от хилядите функции в хоста, докато Melodyne е създаден с основен фокус върху такъв процесинг и естествено са инвестирани повече време и усилия в него.

 

От друга страна 12 полутона разлика и промяна на формантите си е сериозно предизвикателство, което няма как да не води до тонове артефакти в крайния резултат и нито Melodyne нито Elastic Audio продуцират използваем резултат, но ако става въпрос за поправяне на малки грешки (няколко полутона) ми се струва, че и с двата софтуера резултатът ще бъде задоволителен и вероятно неразличим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.