Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се учат сола на клавир?


Recommended Posts

малко оф:D

 

абе не знам ама нещо тази дума клавир ме дразни:Dкакто и йоника!синт или пиано или каквото и да е друго.клавирист ми звучи като кавал или нещо подобно..(не че имам против кавалджиите).

мен клавир не ме дразни, даже си ме кефи... ама някой като ми каже йоника направо полудявам... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аууу, да! Йоника е мангасарска дума, ше ме извинявате. :D

Но клавир си има мястото... Пианист ще рече за мене някой, който свири САМО на пиано. Под клавир разбирам орган, пиано, синтезатор... То е ясно, че пианистът може да свири на всичко това, но даил го прави - там в въпросът.

That's the difference. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то си има дума.не е на български,но пак е по-готина от клавирист.кийбордист става:Dко ше кажете?

кийборд(-ист) си е готино.

 

обаче откривам едно нещо което не ми харесва... :stop:

в емотиконите няма нито една с кийборд!!!

мисля че трябва да се направи нещо по въпроса...

 

 

П.П. аз обаче съм си свикнал да казвам клавир(-ист)... :D

Редактирано от progressive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавирист, клавири ми е много приятна дума. :( Аз пък се стремя да сваля до минимум употребата на чуждици. Кийбордист ми мяза на скейтбордист. :P На български звучи мегаизчанчено. Имам си език, ползвам си го. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за езика си прав!за това мен като ме питат казвам,че свиря на пиано и на синтезатори,за да излезна от положение:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих могла да ти кажа аз как постъпвам (май доста хора преди мен го бяха споменали) - слушаш песента няколко пъти, или поне мястото, което искаш да научиш. След това сядаш пред клавиатурата и дерзаеш. естествено за да пожънеш успех ти е нужен поне малко опит..например няколко години уроци, или поне музикален усет :unsure:

Иначе тои начин би могло да се каже че е и най-приятен, защото след това се чувствашс якаш си постигнал нещо сам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Е аз не знам какво да добавя.Хората са прави-свирене и слушане...аз от 15 години свиря на пиано, от 5 на клавир и все още имам трудности отвреме-навреме със сваляне на клавири, но колкото повече уча парчета-толкова по-лесно ми е следващия път.А и техника си трябва.Аз поне имам средна техника, и ми е hyper лесно да си хващам технически синтезаторите от песните.Класиката много помага за техника,така че за начинаещите-свирете мнооооого класика и ще видите колко интересен е рок-а...

вече почнах да пиша глупости...

А по повод на клавири,пиана и тем подобни изрази най-култовият е "Йониката Ямана"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по повод на клавири,пиана и тем подобни изрази най-култовият е "Йониката Ямана"!!!

това съм го чувал на живо :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класиката много помага за техника,така че за начинаещите-свирете мнооооого класика и ще видите колко интересен е рок-а...

вече почнах да пиша глупости...

Абе тая тема от гробището ли я изкопахте?

както и да е

аз съм започнал с класика - Children Of Bodom, Nightwish... :blink::blink::blink:

бе както го гледам без да си продължа уроците няма да стигна до далеч :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класиката е ясна,но определено не е това което ти си писал :headbang: малко стандарти посвири и ще преоткриеш света.ето хърбича го чуй как свири и ми кажи,че не те кефи :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

класиката е ясна,но определено не е това което ти си писал :P малко стандарти посвири и ще преоткриеш света.ето хърбича го чуй как свири и ми кажи,че не те кефи :P

Некъф линк ако има нещо да чуя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.