Jump to content
Българският форум за музиканти

Шест струнен бас ? Да ли си струва ?


първия ми бас, с колко струни да бъде ?  

103 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Струва ли си 6 струнния бас ? Точа си лигите на 6 струнен но преди това бих искал да чуя и мнението от тези който разбират, защото никога несъм имал бас но много ме кефи, и ще си взимам.

 

Вижте този сайт, има три баса с 4, 5 и 6 струни.

И кажете дали си струва, в смисъл дали е качествен и тн. в сравнение с други басчета. Ае и кажете ако знаете някой по як.

 

Също ми трябва едно кубенце да си пилим на главите в къщи... Нацелил съм peavey max 115 а ми се струва че няма дисторшън. Е ама тва не е проблем, ще намерим някой як "педал" за дисторшъна.

 

Кажете добре ли се целя... Щото аз си жула на китара и досега не съм на бас и не разбирам. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Може би, ще изпиташ лека драма, ако го вземеш, тъй като 6-струнния бас, обикновено се настройва СИ МИ ЛА РЕ СОЛ ДО. Има едно решение, но то едва ли още е за теб - Фендер Бас Сикс - китара, настроена октава по-ниско, а до колкото знам и други фирми го предлагат вече.

 

Относно качеството - за толкова пари, ти как смяташ?

 

Последно, искам само да спомена, че бас-китарата е създадена като заместител на контрабаса, а той в началото си е бил три струнен (без тънката струна). Най-последно - виж Конклин басовете - 9 струни с 36 прагчета...

 

В смисъл, земи си 4-струнен от некоя обява из форума :D

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, трябва да кажеш сега ли заповаш или просто искаш да продължиш една стъпка нагоре?Защото ако сега започваш 6 струнен бас няма да е много добра идея ( поне според мен).Но и с дисторжън!? 6 струнните басове са по-добра инвестиция ако свириш джаз, фюжън и тем подобни, но не и толкова за метъл.Но по принцип можеш да свириш с него каквото поискаш така, че от теб зависи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали си заслужава ?

 

За мен си заслужава. С по- широкия гриф свикнах за 15 мин, а имаш доста по- голям набор тонове от стандартния бас, което си е плюс.

 

Ако това ще ти е първи бас, май не е много добра идея. При това, ако мислиш са си го сложиш на топките (в смисъл - ниско), и да хванеш грифа в шепа - няма да стане - широкия гриф си иска баса да е по- високо. Което пък не е много "метълско". ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Последно реших да създам анкета и да гласуват всики онези който разбират от бас китари, за кой бас да си взема. като имаме в предвид че ще ми бъде първия.

На някой може да звучи малко тъпо но все още немога да реша, а бас само съм докосвал един път в животами. И знам че тежи но по принцип саунда на баса с дисторшън много ме влече и съм напълно сигурен че няма да го захвърля на третия ден.

 

Най вече го искам за метъл.

 

 

Благодаря.

Редактирано от металогика
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно реших да създам анкета и да гласуват всики онези който разбират от бас китари, за кой бас да си взема. като имаме в предвид че ще ми бъде първия.

 

Щом ще ти е първият - тогава - 4 струнен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш метъл, шестата струна ти е напълно излишна, според мен (т.е. по-високата). Сега, наистина изглежда по-профи, но повече ще ти пречи, отколкото ще ти помага. Вземи най-добре петструнен (обръщам внимание на правописа :rockon: ). Относно марката - не ти я препоръчвам. Китаристът от моята група преди време свиреше на Peavey, и да ти кажа, никак не и се кефеше... Мен също не ме кефеше :hysterical: но това е относително. Просто, смея да твърдя, че точно този бас, за тези пари, не си заслужава. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш метъл, шестата струна ти е напълно излишна, според мен (т.е. по-високата). Сега, наистина изглежда по-профи, но повече ще ти пречи, отколкото ще ти помага. Вземи най-добре петструнен (обръщам внимание на правописа :rockon: ). Относно марката - не ти я препоръчвам. Китаристът от моята група преди време свиреше на Peavey, и да ти кажа, никак не и се кефеше... Мен също не ме кефеше :hysterical: но това е относително. Просто, смея да твърдя, че точно този бас, за тези пари, не си заслужава. :hysterical:

Имаш ли предложение за по добър от този ? ... ;) Нека всички който имат предложения за бас да ме уведомят, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в магазина на ямаха в дружба има Корт много добри басове на супер цена ходи и ги пробвай

За съжаление не живея в България от много години. Ако може да ми подскажете някои добри моделчета ще ви бъдя много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недай да съжеляваш толкова много. Има много добри модели на Ibanez за съвсем малко повече пари от ПийВий-то.

50257_l.jpg

Това ми е мечтата, но и 5 стр. модел не лъже!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За първи бас никога не се взима нещо друго, освен един 4струнник. Така се почва леко и лесно.

Редактирано от vurbito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за първи бас препоръчително е да е 4-струнен...а ако все пак решиш да си вземеш 5-струнен ще свикнеш и с неговите особености...

За 6-струнен, според мен не е ти е необходим като начало..а и щом ще свириш метъл (..а искаш да има и драйв), просто е излишно по мое мнение...

За марки провери Ибанец и Ямаха, а и други модели всякакви ...зависи в какъв ценови диапазон си се ориентирал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в съвременната музика, 5-струнния бас е задължителен ! Така ,че няма значение сега ли започваш или не , взимай петица , а като нахитрееш можеш да минеш и на 6-струнен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.