Jump to content
Българският форум за музиканти

Sonar ми хаква Роланда


Recommended Posts

Значи имам отскоро един Roland JX8P - т.е. доста стара машина ако това има значение,

 

значи в момента в който пусна SONAR, той изпраща някакво съобщение и край, вече не може да се избират патчове, или пък като ги набирам, цифрите очевидно се сменят, но името и блендата остават същите, и трябва в крайна сметка да го рестартирам.

 

Та някой има ли представа какво съобщение изпраща Sonar при стартирането си, и дали може да се дезактивира отнякъде;

 

четох нещо подобно в някакъв форум, но не записах линка и сега не мога да го намеря и не знам как точно да търся, защото думата "увисвам" беше някакъв сленг и не се сещам как беше на английски, пък и не си спомням в крайна сметка дали на пича му бяха отговорили, защото тогава не ме интересуваше.

 

Иначе май няма да ми стане най-любимата машина, но е малко тъпо усещане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да го управлявам по MIDI. Ако го ползвах само като клавиатура, щеше да ми е все едно и каква е блендата в момента, нали така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малък ъпдейт - не е Program Change: има някаква функция Local On/Off, която служи да "разделя" клавиатурата от самия звуков модул, т.е клавиатурата само предава по MIDI, а звук излиза само ако е вкаран по MIDI. Сонар с пускането си праща съобщение, което прави тази функция на Off. И не разбрах дали може да се изключи. Единственото, което ма мога да направя, е да изключа Sysx съобщенията, но не искам защото синта се програмира по Sysx; или да го рестартирам, което и правя.

 

(И от друга страна тази функция Local би била хитра, ако го използвах като мастър кийборд. Така упраляваш напр. друго MIDI устройство, без да ти се меси собствения звук на свирката.)

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в сонара дали няма от къде да се включи midi thru. Така това, което стига до него ще може да се връща обратно от сонара към роланда.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, 'Input Echo' е в случая, и по принцип за MIDI траковете стои на Auto Thru. Но връща само когато си на съответния трак. Иначе пак му е блокирано самостоятелното функциониране. Ама явно това е начина. Thx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само между другото JX8P е синта от прословутия "брас-лийд" на Europe от The Final Countdown

на времето се носеха легенди че е DX7 или Oberheim OBX

но...верният отговор е JX8P :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То май доста от добрите лийдове-резачки се оказват Роландски, ако човек си пада :headbang:

Нали те са си вкарали и прословутия Supersaw впоследствие

 

А аз уж го взех заради мекото звучене

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.