Jump to content
Българският форум за музиканти

Спомняте ли си първото парче, което научихте


boogerman

Recommended Posts

Спомняте ли си кое беше първото нещо, което се научихте да свирите?

При мен лично , това беше Fade to Black (началото :) ) и Stairway to heaven (пак началото) :angry: . Като ги поовладях за няколко дена си мислих, че съм станал най-добрия в Софийски регион :P:lol:;) и реших да се захвана със солата им... обаче :wow: :wow: :(;);) :idea: бързо паднах обратно на земята и реших да се захвана с нещо по силите ми, като например Nothing else matters (естествено началото, както се досещате :) )

След това едно приятелче ме запозна с Чудният свят на КВИНТИТЕ и стана тя една :guitar: ;););););)

Това се случи някаде през далечната 1992 :)

А при вас как беше???

Според мен този период си е нещо като първите седем години за едно дете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хах първото което изсвирих беше Fear of the dark, ама го изсвирих само на 6-та струна и дърпах само с показалец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като ходех на уроци по класическа китара (5ти клас) първо се научих да свиря "Мила Моя Мамо" :) , а после Ода на Радостта на 2 струни (с акцент върхи първата :) )

 

А като си взех електрическа (4 години след като спрях да свиря) - май или "Smoke on the Water" или "God Save the Queen".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първите ми парчета:

sealed with a kiss

и

the house of the rising sun:)))

еееххх беше доста отдавна:))

the house of the rising sun ми беше много трудно

заради арпежа, ама от тогава немам проблеми с каквито

и да било арпежи (става въпрос с пръсти).

след това етюд#1 на вила лобос ми беше труден,

ама се справих и с него:)

 

после много ме кефеше baby i'm gonna leave you на цепелта;

и гаджетата много се кефеха също;)

после естествено анархията

и след това забих в класиката, а там са адски много;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

битълсите зачитат ли се?омг

иначе по-сериозното ми постижение, преди време, като започнах, беше zombie eaters на фейт. бях се върнал от няква почивка и не бях пипал китара от 2 седмици. седнах и както имах 5-6 часа свободно време я разнищих бърже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе е тва  :)  ханъма ли е

 

 

:)  ;)  ;)  :)  :)  ;)  ;)

УБИ МЕ!!!

 

По темата :

като тръгнах на уроци първото май беше " Тръгнал кос "(като за 5-годишна си е направо "Sometimes I fell like screaming" ;) ).Оттам нататък-идея си нямам кое ще да е било.Всичките си ги бях вадила по слух в оная крехка възраст прохождащо-метълска и кой знае коя касетка първо съм ръчнала в касетофона изстрадал с мисълта"Я дъ видйим си'а - куйо е туй,дйет' на мйен ши ми съ опъни?" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мила моя мамо и smoak on the water ми беха първите парчета а първото парче на което научих и точното соло беше Монолог на АХАТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.