Jump to content
Българският форум за музиканти

Спомняте ли си първото парче, което научихте


boogerman

Recommended Posts

System of a Down - Aerials

и съответно другите им песни после почнах и 36 Crazyfists да жуля

м/у другото Aerials е много удобна за подобряване на техниката с пецето :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

nothing else matters - Metallica

много яко интрото с 3-те свободни и сега някой като каже научи ме на някоя песен тая му показвам , хем я е слушал хем е лесна :cheers:

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sick Of It All - Friends like you и clobberin' time(на една струна).Тва беше едно от малкото неща които можеха да станат(а и бях виждал един приятел как я свири) на акустичната кремона на майка ми от 70-те със струни от тогава,като 1-ва,2-ра и 3-та ги беше хванала липсата.Последва 7 seconds - We're gonna fight и не помна кво още. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амчи май беше Уан на Металика .... ама само интрото, после второто беше интрото на Фейд ту бляк . А цяла май научих ( уж ) Нотинг елс метърс .... :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото, което съм заучил вероятно е некфа пиеса за класическа китара.

За пръв път просвирих метъл когато по случайност открих, че един уокмен-менте прави звука на китарата ми "метълски", ако се прекара сигналът през него.

Действаше като дистер.

Тогава си свалих по слух "Fear of The Dark" на Мейдън и, зедно със създаващата се по това време група, напрайхме гавъра F.O.T.K. - "Fear Of Thousand Кaries" (перфектен английски в заглавието :cheers:)

Бил съм на 13 години (действието се развива в далечната 1993 г.)

И досега си пазя касетата с парчето. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бафмааму, хора, кви сте метъли всички :) (то не че и аз съм некъф невинен любител на ABBA, де... :virtuoz: )

fade to black, nothing else matters, battery, много металика, много нещо... :D

 

аз май съм третият, който си е признал, че е почнал с the house of the rising sun... Арпежи, акорди, дето не ги знаех, абе голяма драма беше, докато стане :)

 

Първото парче обаче от край до край, което направих 1:1, включително солото (и dropped D настройката ;) ), беше ashes to ashes на faith no more. Още си му се кефя много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nirvana - come as you are

Евтиме :)

От както почнах да свиря(скоро стават 9 месеца) всеки път като седна да свиря почвам да свиря рифчето на тая песен!!!

Те хората си го казаха: с Smoke on the water се почва :)

Иначе първата песен Toxicity na System of a down :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ма цялата ли?!?

щото аз докато развия достатъчно скорост и синхрон между ръцете леко поомазвах припева :virtuoz:

иначе интрото - да :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тъй като се замисля май беше "Две очи разплакани" на Румяна (чалга !!!)

Нирвана - Smell like teen spirit (след около два месеца) + Солото й ...

 

Абе , кеф ...

 

пс.с Много се накефих като научих "Сбогом" на Сигнал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз май съм третият, който си е признал, че е почнал с the house of the rising sun

значи аз ще съм четвъртата, която е започнала с Animals :)

като гледам за разлика от повечето аз започнах с Бийтълс след Нouse of the rising sun и свирех на кухарката Бийтълс та ушите ми пукаха :D:)

чак като си взех електрическата започнах по-хард парчета да дрънкам, разни сола и така ....... :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази тема ме връща на повече от 15 години в миналото ми... :)

До колкото си спомням първото парче, което изсвирих беше авторско. А на друга група първо май научих Seek And Destroy - Metallica.Иначе по същото време с тогавашната ми банда свирехме и яко кавъри на Содом! :virtuoz:

Bombenhagel, Ausgebombt, Remember The Fallen и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам чак толкова голям опит като повечето, но преди няколко години си зех една касетка на тия латиноамериканците дето свирят из София. Та реших да хвана китарата на бащата и да се "развъртя". първото нещо което научих беше A mi manera на две струни като първата част на първа, а втората част на втора :virtuoz::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми първото нещо, което аз се научих да свиря е една народна песен - "Имала майка..." се казва. Цецко от Куку Бенд я свиреше всяка вечер, докато течаха финалните надписи на Шоуто на Слави, а аз много му се кефех естествено и така я подхванах песничката. Свирех я на една струна естествено, защото Кремоната, която ми беше връчена в края на 5-ти клас имаше точно толкова и мина известно време, докато й сложа още... :virtuoz::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.