Jump to content
Българският форум за музиканти

Спомняте ли си първото парче, което научихте


boogerman

Recommended Posts

При мене бешe Wherever I My Roam  :P

Първото правилно нещо което изсвирих ми беше Нотинг елс медър

и то интрото с 1,2,3 и 6-та струни свободни ли ?! :P

 

ей на това много се дразня,какво всички се фукат "първото което изсвирих беше Nothing Else Matters" без изобщо да споменават ,че само интрото примерно,защото човек трябва да е някакъв рядък талант че от първо хващане на китарата да я изсвири барабар и със солото примерно.

Що бе ? Солото не е толкова трудно ... Няма тейпинг , нищо . Само там два-три бенда и останалото са си чисти тонове , "какт' са казва у нашто село"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 104
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Без да съм наясно с качествата на funshits съм склонен да се съглася за разнообрзие с jolene... Просто трудно ми се струва някой на третия месец да прави правилно преходите, слайдовете и т.н. А той смята че и други неща е научил добре за това време знам ли. Аз свиря също от скоро, не си давам много зор ама тая песен не знам и до средата(а и до там не я свиря кой знае колко добре), но пък и не съм се мъчил да я уча абе не знам. Не искам да обиждам никого, ама нека никой да не се изхвърля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто първо сериозно и смислено беше Crazy Train на Randy Rhoads баш сичкото и ритъма и солото иначе и аз започнах с акорди Милени, Хиподили,Контрол и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто първо сериозно и смислено беше Crazy Train на Randy Rhoads баш сичкото и ритъма и солото иначе и аз започнах с акорди Милени, Хиподили,Контрол и др.

А много поздрави на хазяина ти! Да го питаш дали щипе морската вода и да вземе да ми се обади,да не хапва суши!!! :P

 

По темата: не помня,някакъв Iron Maiden ще да е било,ако говорим за цяла песен, доста отдавна беше... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми то и аз със акорди почнах

то първо според мен трябва да се посвири малко на акустична преди да се хване електрическата.Пък аз си признавам че на нотхинг-а наистина само интрото научих отначало и то обаче като гледах концертна версия от Финикс през 92-а.Свиреше Джон Маршъл.Много як концерт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата беше 3 акорда на Черно Фередже май :D

 

После почнах разни фрагменти от песни, Smoke-а на 1 струна, баща ми ми показа една отличителна част от Black Night, и напук на всички които ще ме оплюят, после почнах Nothing Else Matters с ясния инатлък да я науча, въпреки неможенето (на акустична). Първите 1-2 месеца -ТРАГЕДИЯ :) Сега пак не я свиря 100% гладко, но в действителнот е първата песен, която научих изцяло :D (от 5 месеца свиря). Малко си "интерпретирах" солото за акустична, че иначе ми звучи идиотски :);) Мъча си се... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, първия риф дето успях да науча някога беше интрото на falling in love на NoFX

толкова много се кефех че съм успял да изсвиря нещо, мислех си "леле аз съм гений" хахахаха:)

Редактирано от Twisted_By_Design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и то мен / след дълго отсъствие / смятам да разбия детските фантазии на уважаемите съфорумци.

Койт ме помни ме помни който не ...... :)

 

Ам аз научех първо Little Wing хахахахахах. базикам се

Нещо на 1 струна беше / май на две / Come As u are?

 

Аре със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.