Към съдържанието

Снимка

Митко Симеонов

• Заключена тема Тази тема е заключена
47 отговора на тази тема

#16 JOSSBLASTING

JOSSBLASTING

Навъртащ се

• newbies
  • PipPip
  • 59 Мнения:
  • Инструмент:drums

Публикувано 01 юни 2008 - 18:12

Прав си.Но не си ме разбрал правилно.Имах в предвид че не е голяма гъзария за мен че си е поръчал сета в завода.Понеже за някои хора това е от първостепенна важност. А иначе си напълно прав че има голямя разлика от горепосочените два случая(избирането на размери,дебелина на телата и други).Запазвам си мнението Димитър Симеонов да не е барабанист по моя вкус,което не означава че отричам таланта му.В момента съм в България и не живея в Щатите.Даже съм във Варна. :rolleyes:
LOOK MY MISANTHROPIC FACE

#17 visiondann

visiondann

Owner at DANN Studio & Studio Two

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:
  • Инструмент:guitar, voice, piano

Публикувано 01 юни 2008 - 20:52

^ Всеки има право на мнение и всичко е въпрос на вкус. А моите такива са:

Митака е и си остава невероятен артист за рамките на БГ. Той блести със своята екстравагантност, брилянтна техника и мозък, които използва когато свири. Но най-много блести със своята СКРОМНОСТ !!

Разбира се, ти си имаш право на мнение, но то в никакъв случай не е меродавно и изобщо няма да промени фактите каквито са - нито Върджил Донати ще спре да праща поздравителни картички за рожденните дни на Митака, нито пък ще иска да си върне думите назад, които каза по негов адрес: "He is very special!".

Дай боже всекиму такава съдба и признание ...

... It's refreshing to see someone putting an emotional investment in their playing instead of the only priority being able to play some dreadful sweep picking lick faster than Joe Blow on the next channel ... The primary target to attain success is to never forget the fact that soul and quality phrasing are the most important element in playing! ...

... It doesn’t matter how good your mix sounds sonically if it’s relatively boring to listen to musically ...

... That effort on the part of people we are led to believe are pop music's best and brightest and the expenditure of so many thousands of dollars should result in a song of such utterly mind-numbing mediocrity is quite extraordinary ...

#18 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 03 юни 2008 - 14:51

Е, "special" е разбира се, все пак Митака е бил единственият БГ дръмър който е успял да впечатли Донати,докато бяха с Planet X в София.
А идеята ми беше и да понаучим малко от тази тема.За мен полезна би била информацията за старият му сет и наистина уникалната подредба върху рак-системата на барабани и чинели,а до колкото си спомням от клипа със Сленг имаше и окачени големи размери рототоми.За което предварително благодаря на Данчо :)
И....без да се обижда никой,но ако аз свирех метъл и се ограничавах само с това,естествено,че по-широко скроен музикант-отворен на много повече стилове и развил техника и лекота на свирене различни от тези в метъла,нямаше да ми е интересен.Съществува и обратната зависимост-свирейки различна от метъл музика,в момента не ми представлява интерес да се уча от метъл барабанисти.Може и да има какво да се научи,но просто не ми е интересно,защото освен техника и прочие,човек си развива и мисленето.
Наздраве и ми се иска да се върнем на сериозната страна на темата :D
п.п. за съжаление, положителните човешки качества,като споменатата по-горе скромност,в повечето случаи ужасно много пречат в този бизнес.Метъл класиците са си го казали-"Sad but true"

Този пост е редактиран от vihro: 03 юни 2008 - 14:56

#19 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:
  • Инструмент:Drums and Vibraphone

Публикувано 04 юни 2008 - 09:54

Информация за стария сет(подредба , размери , 4инели и перкусии)ще има до седмица и то точна,просто не остана време да ги запиша от Митко!!
Вихро много си прав,че голяма част от барабанистите си харесват 1 стил и не искат да погледнат встрани,което е лошо и не виждам кога в БГ ще се нароят повече качествени барабанисти!!
ето ви ясен пример,клип на Евгени Естатиев от Варна,един от най-добрите ни барабанисти,за съжаление заминава за USA и няма намерение да се връща!!(още един представител на невероятната Варненска школа)НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ!!!

за да добиете представа за него,клипа е сниман 91 г.във Варна , в бандата му пее Звезди , има и клипове с Иван Лечев и Косьо Цеков като гост музиканти,аз за съжаление 91г. съм бил на 10г. и не съм участвал все още активно в Варненския музикален живот!!

http://www.youtube.c...feature=related
ето един с FSB
Наздраве на всички!!

Този пост е редактиран от drumvarna: 04 юни 2008 - 10:07

#20 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:

Публикувано 04 юни 2008 - 10:13

http://www.youtube.c...feature=related
ето един с FSB.Клиповете са снимани в клуба на барабаниста във Варна(звука е нечовешки за 91 г. а и в сравнени е повечето клубове в момента е в пъти по добър)
Наздраве на всички!!

#21 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 07 юни 2008 - 14:37

Информация за стария сет(подредба , размери , 4инели и перкусии)ще има до седмица и то точна,просто не остана време да ги запиша от Митко!!

Мерси,Данчо :)

#22 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 21 юни 2008 - 13:27

С голям интерес очакваме информацията за стария комплект на Митко-барабани,чинели,перкусии.И отново голяма благодарност към Данчо,който се нае да свърши тази работа. :unsure:

#23 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:

Публикувано 23 юни 2008 - 17:11

Стария сет на Митко:
Yamaha Recording custom- beerch cherry wood
Каса - 20х16
Томове - 8,10,12,13,15
барабанчета - dave weeckl 13х5 - метално с 2 пружини,14х5 - дървено с 2 пружини , 12 инчово безкорпусно барабанче PURCUSION"
ЧИНЕЛИ:
Zildjian - K custom 20inch Raid
K Custom 17 & 18 inch briliant crash
K custom 13 & 14 hi-hat brilliant
още няколко краша и няколко китаеца,ама не ги помни точно!!
ето снимка на ЧУДОВИЩНИЯ СТАР СЕТ!!
Публикувано изображение
поздрави на всички!!

#24 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:

Публикувано 25 август 2008 - 15:50

Ето едно ново клипче,снимано е с телефон и качеството е ужасно,ама нямах камера за съжаление!
Свири някво кънтри,началото и края на клипчето са интересни!!

#25 marin_zhelezov

marin_zhelezov

White coat hero

• newbies
  • PipPipPip
  • 476 Мнения:
  • Инструмент:барабани, скалпел

Публикувано 25 август 2008 - 16:07

Здрасти, Данчо. ;) Митака кои вечери и от колко часа (и какво) свири в "Черно море", че съм надъхан да го чуя наживо. :D

Пздрави - Марин Железов

#26 A-L-A-D-I-N

A-L-A-D-I-N

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 582 Мнения:

Публикувано 26 август 2008 - 22:26

Малко off topic ама... който и барабанист да свири със Сленг никога небих ги слушал. Сленг си е баси гадорията. :( :no:

#27 Dez

Dez

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 297 Мнения:
  • Инструмент:drums

Публикувано 27 август 2008 - 09:22

айде сега пак яките изказвания!!!....

и кво като свири със сленг и мленг? важното е, че е най-големия :icon_shithappens:
ц

#28 axel

axel

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 27 август 2008 - 12:54

Малко off topic ама... който и барабанист да свири със Сленг никога небих ги слушал. Сленг си е баси гадорията. B) :no:

Факт е че е голям барабанист,за което заслужава уважение.
Какво значение има къде свири?

#29 drumvarna

drumvarna

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 479 Мнения:

Публикувано 27 август 2008 - 19:37

Абе да си призная и аз не съм голям фен на СЛЕНГ , но имат и хубави парчета!!
ама не се карайте кой какво харесва и какво не,свеки има право на избор и има различен вкус!!
аз например не харесвам Дрийм Тиатър , но това не ми пречи да гледам Портной с удоволствие , макар и той да не ми е от любимите барабанисти!!

Ето още едно клипче на Митака,със същото гадно качество за което се извинявам!!малко Латино свири тук!!

ето и едно видео и от мен и аз се мъча малко латино да свиря!!

#30 vihro

vihro

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1938 Мнения:

Публикувано 28 август 2008 - 13:33

Всички клипчета са много готини :greenball:
Данчо,старанието ти е похвално да заснемеш тези неща.Мерси.

Този пост е редактиран от vihro: 28 август 2008 - 13:35

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни