Jump to content
Българският форум за музиканти

Митко Симеонов


Recommended Posts

Прав си.Но не си ме разбрал правилно.Имах в предвид че не е голяма гъзария за мен че си е поръчал сета в завода.Понеже за някои хора това е от първостепенна важност. А иначе си напълно прав че има голямя разлика от горепосочените два случая(избирането на размери,дебелина на телата и други).Запазвам си мнението Димитър Симеонов да не е барабанист по моя вкус,което не означава че отричам таланта му.В момента съм в България и не живея в Щатите.Даже съм във Варна. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Всеки има право на мнение и всичко е въпрос на вкус. А моите такива са:

 

Митака е и си остава невероятен артист за рамките на БГ. Той блести със своята екстравагантност, брилянтна техника и мозък, които използва когато свири. Но най-много блести със своята СКРОМНОСТ !!

 

Разбира се, ти си имаш право на мнение, но то в никакъв случай не е меродавно и изобщо няма да промени фактите каквито са - нито Върджил Донати ще спре да праща поздравителни картички за рожденните дни на Митака, нито пък ще иска да си върне думите назад, които каза по негов адрес: "He is very special!".

 

Дай боже всекиму такава съдба и признание ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, "special" е разбира се, все пак Митака е бил единственият БГ дръмър който е успял да впечатли Донати,докато бяха с Planet X в София.

А идеята ми беше и да понаучим малко от тази тема.За мен полезна би била информацията за старият му сет и наистина уникалната подредба върху рак-системата на барабани и чинели,а до колкото си спомням от клипа със Сленг имаше и окачени големи размери рототоми.За което предварително благодаря на Данчо :)

И....без да се обижда никой,но ако аз свирех метъл и се ограничавах само с това,естествено,че по-широко скроен музикант-отворен на много повече стилове и развил техника и лекота на свирене различни от тези в метъла,нямаше да ми е интересен.Съществува и обратната зависимост-свирейки различна от метъл музика,в момента не ми представлява интерес да се уча от метъл барабанисти.Може и да има какво да се научи,но просто не ми е интересно,защото освен техника и прочие,човек си развива и мисленето.

Наздраве и ми се иска да се върнем на сериозната страна на темата :D

п.п. за съжаление, положителните човешки качества,като споменатата по-горе скромност,в повечето случаи ужасно много пречат в този бизнес.Метъл класиците са си го казали-"Sad but true"

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Информация за стария сет(подредба , размери , 4инели и перкусии)ще има до седмица и то точна,просто не остана време да ги запиша от Митко!!

Вихро много си прав,че голяма част от барабанистите си харесват 1 стил и не искат да погледнат встрани,което е лошо и не виждам кога в БГ ще се нароят повече качествени барабанисти!!

ето ви ясен пример,клип на Евгени Естатиев от Варна,един от най-добрите ни барабанисти,за съжаление заминава за USA и няма намерение да се връща!!(още един представител на невероятната Варненска школа)НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ!!!

 

 

за да добиете представа за него,клипа е сниман 91 г.във Варна , в бандата му пее Звезди , има и клипове с Иван Лечев и Косьо Цеков като гост музиканти,аз за съжаление 91г. съм бил на 10г. и не съм участвал все още активно в Варненския музикален живот!!

 

ето един с FSB

Наздраве на всички!!

Редактирано от drumvarna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един с FSB.Клиповете са снимани в клуба на барабаниста във Варна(звука е нечовешки за 91 г. а и в сравнени е повечето клубове в момента е в пъти по добър)

Наздраве на всички!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация за стария сет(подредба , размери , 4инели и перкусии)ще има до седмица и то точна,просто не остана време да ги запиша от Митко!!

Мерси,Данчо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

С голям интерес очакваме информацията за стария комплект на Митко-барабани,чинели,перкусии.И отново голяма благодарност към Данчо,който се нае да свърши тази работа. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стария сет на Митко:

Yamaha Recording custom- beerch cherry wood

Каса - 20х16

Томове - 8,10,12,13,15

барабанчета - dave weeckl 13х5 - метално с 2 пружини,14х5 - дървено с 2 пружини , 12 инчово безкорпусно барабанче PURCUSION"

ЧИНЕЛИ:

Zildjian - K custom 20inch Raid

K Custom 17 & 18 inch briliant crash

K custom 13 & 14 hi-hat brilliant

още няколко краша и няколко китаеца,ама не ги помни точно!!

ето снимка на ЧУДОВИЩНИЯ СТАР СЕТ!!

633040895.JPG

поздрави на всички!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ето едно ново клипче,снимано е с телефон и качеството е ужасно,ама нямах камера за съжаление!

Свири някво кънтри,началото и края на клипчето са интересни!!

http://www.youtube.com/watch?v=MNWKx_TZUHA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Данчо. ;) Митака кои вечери и от колко часа (и какво) свири в "Черно море", че съм надъхан да го чуя наживо. :D

 

Пздрави - Марин Железов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко off topic ама... който и барабанист да свири със Сленг никога небих ги слушал. Сленг си е баси гадорията. B):no:

Факт е че е голям барабанист,за което заслужава уважение.

Какво значение има къде свири?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да си призная и аз не съм голям фен на СЛЕНГ , но имат и хубави парчета!!

ама не се карайте кой какво харесва и какво не,свеки има право на избор и има различен вкус!!

аз например не харесвам Дрийм Тиатър , но това не ми пречи да гледам Портной с удоволствие , макар и той да не ми е от любимите барабанисти!!

 

Ето още едно клипче на Митака,със същото гадно качество за което се извинявам!!малко Латино свири тук!!

http://www.youtube.com/watch?v=AULLhTK1elQ

 

ето и едно видео и от мен и аз се мъча малко латино да свиря!!

http://www.youtube.com/watch?v=ATDHU9HHEAw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.