Jump to content
Българският форум за музиканти

What Do U Want


slayer_fox

Recommended Posts

Може да ви се стори странно ама аз например не знам какво искам. В смисъл искам саунда на групата ми да звучи ного брутално. Ама в същото време не знам как да стане тва. Значи имам един процесор с няколко вида дистера и върта там копчетата, та да дано се получи нещо. Ама дееба нещо се не се получава. Или не разбирам от дистери или не знам кое копче колко да го врътна.

Изкам от моя бас да се получи яко брутален саунд ама колкото и да ги връткам тия копчета винаги се получава нещо скапано. Или дистера ще е ного бръмчащ, или ще е едва доловим (дистера). Или процесора ми е шибан - Boss ME-50B. Или аз въобще не разбирам от дистери (много вероятно).

Понякога си мисля: "Най-добре да не праскам никакав дист. (Даже никакав ефект.)

Anyway, тва е моя проблем. Вие имате ли подобни проблеми относни саунда, който ви трябва??????????????!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехех хахах :angry:

да ти кажа нещо, това е проблем на почти всички ;)

и аз ако мога да кажа имам подобен проблем. Решил съм го по следния начин. 1 време като си зимах процесора си направих 1-2 бленди на баса, нищо особенно, мало EQ, комресор и толкова, сложих педала на волум педал, че е много удобно.

 

иначе ако тръгна да си търся звук каточе ли не се получава. Абе получава се, но можеби техниката на която го слушам нещо не е за тази работа.

 

Скоро забелязах нещо, което направо ме изуми ;) Тъкмо си бях преварил струните, като порядъчен металист, който не му се дават пари за нови, и си бях пуснал баса. Още го настойвах си и свирих, и изненадващо се изкефих колко як е звука на баса ми, направо бях изумен ;) говора съвсем сериозно, приятелката ми беше в нас и нещо ми говореше, така се бях изкефил, че не и обърнах никво внимание, е тя естественно се убиди.

Така, сетих се да видя с кво съм свирил, и се оказа, че щот съм го пуснал на тунер, и свиря без ефект, чист сигнал ;)

 

И, още нещо, както казва макс кавалера: Back to the primitive!

след като съм собственник на цифров процесор от 3 години, все повече мисля за нещо аналогово, с малко работи. ще видим кво ще излезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boss се славят като добри процесори, но трудни за работа преди да си намериш твоя звук. Иначе почти винаги аналоговата обработка е по- добра, но процесорите са по-практични и евтини.

 

 

През какъв усилвател свириш? Може проблема да е от него. Добре ли звучи без процесора?

 

Или дистера ще е ного бръмчащ, или ще е едва доловим (дистера).

 

Не го слушай докато свириш сам, намери звук който да ти звучи добре с група, пък майната му дали се долавя диста или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

slayer fox , мисля че свириш някви метълизми, ако има две китари , защо да има дистер на баса , като в повечето случаи , кривоча е във високите и ниските среди .корто означава че малко или много се филтрира сигнала и ниските се губят . по тоя начин губиш много голяма част от мощността която искаш да развиеш и хората вместо да се мачкат на звука ви ,ще се чудят какво липсва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го слушай докато свириш сам, намери звук който да ти звучи добре с група, пък майната му дали се долавя диста или не.

Какъвто и дистер да им представя на групата винаги ме отрязват: "Мани го тва...; Стига си пърдел.....Ти знаеш ли един бас как трябва да звучи по принцип..... Ебати резачката!....Използвай го само за соло"

Е такива

 

Bassko не знаех че Modulus праат дистери. Знам само че имат невероятни басове и са яко скъпи. Ще ги чекна аут.

 

Иначе в групата наистина сме две китари. Абе реших вече да свира гол. Няма да ръгам никви дистери. Засега.... ;) И без тва процесора ми е тежак и като го прасна в калъфа сичко общо тежи 13 кила. Отрязва ми рамото направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто и дистер да им представя на групата винаги ме отрязват: "Мани го тва...; Стига си пърдел.....Ти знаеш ли един бас как трябва да звучи по принцип..... Ебати резачката!....Използвай го само за соло"

Е такива

Ми човече, просто не звучи готино, баса ти е много як, но с тоя дист просто не ни кефи толкоз. На процесора ти ме кефи звука (разучи го малко повече) ама ти казваш, че е тежък и е гадно да го носиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне на картинка, басът му е просто веуикоуепен! ;)

с тези 7 струни, сигурно е перфектен за сола... :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне на картинка, басът му е просто веуикоуепен! ;)

с тези 7 струни, сигурно е перфектен за сола... :guitar:

Супер як е. Няма човек дето да го е видял и да не го е харесал, макар цхе е доста тежък. Аз не стигам 7ма струна без да си поизкривя ръката значително.

 

slayer_fox ти толкова ли не се кефиш да свириш чист бас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво му е да свири чист бас? Преди седмица един познат ми беше дал сборен диск на американски твърди банди - ами почти всички "коуеги" свиреха с кривоч - от лек драйв до яка тресня.

Като го кефи - да свири. Само си изяснете как искате да ви звучи бандата и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз искам мек, мощен чист саунд, направо кръгъл и право в корема, а за кривоча ръгам най-нечовешкия гаден бурзумски DOD дистер (един чЪрвен такъв) ама на най-малко дист, че инак става неква мъзга нечовешки гадна.и саунда става ким гордън да си ебе майката. с такъв звук можеш да се побъркаш от брутален flat bass и да изкъртиш всичко живо в залата. това искам аз, макар и рядко да става точно как-си-требе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе момци кефи ме да свира с чист бас, ама като втепам дистера си е друго ебати. Се едно да пиеш бира е яко, нали? Ама уиски е още по-яко например. Е така мога да сравня голия бас с кривия.

А и все пак съм китарист по душа. Ах как сам сбаркал инструмента само. :wall: Ама баса ми се отдава ного повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

не знам доколко ще помогна, но ето мнението ми:

та има един plug-in Izotope Trash предназначен за гъбаркане на звук - има пресети, още такива може да се изтеглят от сайта на фирмата, можеш сам да си правиш - възможностите са доста, филтриране, пост и пре процесинг, някъв си процесор, та инсталирай си го (ако има къде де) и се помъчи да си намериш звука който ти допада ... но това все пак е за запис в компа ...

за изпълнения на живо, работата наистина позагрубява, ползвал съм процесор (някъв Zoom беше), разни камиончета (MetalMaster и DeathMetal на Digitech) и все не ми наресваше резултата ;) но като гледам как стоят нещата - най вероятно ще ми трябва компресор + EQ

но в общи линии моят съвет е да си поиграеш с гореспоменатият plug-in и като ти хареса звука - да направиш преценка какво ще ти трябва за да докараш такъв саунд на сцена, освен това за някои ефекти които фирмите продават - има сампли на сайтовете им, за да прецениш доколко си заслужава покупката, ако пък ти хареса някъв обработен звук - добре е да знаеш на кой е, за да се помъчиш чрез интернет да намериш какъв гиър ползва човека

 

p.s.: в книжките към ефектите на Digitech имаше описание за получаване на Synth, Fusion, Nu Metal басове, но за наши условия доста трудно, ще ти трябват няколко ефектчета за това - ама ако имаш излишни стотачки, нямаш проблеми ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fracture, новите серии ефекти на Digitech са предимно цифрови т.е. с тях пак ще получи нещо като процесор, но разделен на отделни педали ;)

 

Хубав усилвател му е майката, а баща му - да прекарваш достатъчно време насаме с инструмента си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.