Jump to content
Българският форум за музиканти

ало вокалите


ronia

Recommended Posts

Струва ми се, че има много малко вокали в раздела "авторска музика". А разбирачи във "вокали" - фул.

 

Поправете ме, ако греша. Бих се кефила да чуя как "го правите" вие, ама се чува предимно тракане по клавиатурата. :think:

 

Записи ли няма, или смелост? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпа, това са различни неща и те не си пречат - не всеки, който разбира от пеене, може сам да пее и обратно. Нещо като във футбола, не е задължително да си бил голям играч, за да си голям трениор.

Лично аз вече просто приключих с пеенето, сега от време на време само припявам и съм беквокалистка :metalist: , но вече не като соло вокал....Това не значи, че познанията ми са спряли заедно с прекратяването на активан вокалистка дейност, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че има много малко вокали в раздела "авторска музика". А разбирачи във "вокали" - фул.

 

Поправете ме, ако греша. Бих се кефила да чуя как "го правите" вие, ама се чува предимно тракане по клавиатурата. :think:

 

Записи ли няма, или смелост? ;)

ще кача едно мое изпълнение не песен на ELO, на която пея всички вокали. Също така и инструменталите аз ги мъча, което обяснява постния им характер. :singer:

 

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

(в отговор на Egon)

 

Това си е твоят избор и няма нищо лошо. И си права за разликата между владеенето на нещо и умението да го преподаваш. Само че добрият треньор, както казваш, търси таланта. Не търси кусурите на по-малко надарените.

 

А тук се сипе такава помия и то с такъв заряд, че човек се изкушава да предизвика хората, които ебаси ама никого пък не харесаха досега - нито сред утвърдените, нито сред начинаещите български певци. Тук те се анализират само за да бъдат разнищени до дупка. За кадърните - нито дума. Освен за някакви пълни отживелици.

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще кача едно мое изпълнение не песен на ELO, на която пея всички вокали. Също така и инструменталите аз ги мъча, което обяснява постния им характер. :cheers:

:singer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента се казва Hold on tight, на ELO и е изпратенa от мейла ми maccartniste.

 

:guitar:

сега разбирам, че си избрал най-точния и най-логичния ник при регистрацията си във форума :cheers: браво! страхотни вокали си направил! много прецизни, хармонични и благи. евалата! клъцнал си самия финал, ама щи простим :singer:

 

пс. защо не си пуснеш обява в темата? чакаме записи от... онова, дето се мъти още ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

qbodp, би ли се конкретизирала?

А тук се сипе такава помия и то с такъв заряд, че човек се изкушава да предизвика хората, които ебаси ама никого пък не харесаха досега - нито сред утвърдените, нито сред начинаещите български певци. Тук те се анализират само за да бъдат разнищени до дупка. За кадърните - нито дума. Освен за някакви пълни отживелици.

 

Аз поне не съм забелязал да се сипе чак такава помия върху някого. Особено пък незаслужена. И как пък реши, че за кадърните няма нито дума? И кого визираш под "пълни отживелици"?

 

Освен това, специялно за теб :singer: реших да кача едно-две неща дето съм ги пял аз. Принципно се въздържам да качвам записи с посредствено качество, за това не качвам нищо. Но понеже ми се намират и малко по-добри неща.... от мен да мине, ще ги пусна тук :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

qbodp, би ли се конкретизирала?

Доста негативни мнения срещу едно-единствено хубаво, свързано с актуален бг изпълнител:

 

- Не искам да сменям темата, [...] ама според мене Любо от Те е под всякаква критика.

 

- За БГ не се сещам, иначе Фреди Меркюри примерно е пример за фронтмен с главно "Ф" за мен  ;)

 

- Според мен става дума единствено за много лошо владеене на гласа... Наистина нямах възможността да гледам цялото предаване с Надя като гост, но си спомням ясно как пя фолклор при една поставена от Четири бири задачка. С едни приятели гледахме с интерес и не можехме да повярваме, че някой, който пее толкова фалшиво, може да достигне чак дотук :singer:

 

+ Определено гласувам за Нуфри по тези показатели се справя доста добре  :twisted:

 

Да не говорим за цялата тема за Марин от СА...

 

Аз поне не съм забелязал да се сипе чак такава помия върху някого. Особено пък незаслужена. И как пък реши, че за кадърните няма нито дума? И кого визираш под "пълни отживелици"?

"незаслужено" си е твоя импровизация

 

"пълни отживелици" - ФСБ, БТР, Ахат, Тангра, Контрол, та дори и Ер малък (изброени при любими бг групи)

 

Освен това, специялно за теб ;) реших да кача едно-две неща дето съм ги пял аз. Принципно се въздържам да качвам записи с посредствено качество, за това не качвам нищо. Но понеже ми се намират и малко по-добри неща.... от мен да мине, ще ги пусна тук  :P

 

Прекрасно! :cheers: СпециЯлно благодаря! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо:

Приемам поправката за "специално" :cheers:

За "незаслужено", май съм чел няколко теми едновременно и съм се объркал, за което се извинявам.

 

- Не искам да сменям темата, [...] ама според мене Любо от Те е под всякаква критика.

Не милисш ли, че всеки има право на мнение? Не съм много съгласен с Феникса за това, но той има право да каже какво мисли.

 

- За БГ не се сещам, иначе Фреди Меркюри примерно е пример за фронтмен с главно "Ф" за мен  :singer:

pacman няма ли право да не се сети за бг фронтмен, който да го кефи?

Е, аз се сещам за Наско от БТР. Опа, извинявай, той е "отживелица"

 

Да не говорим за цялата тема за Марин от СА...

 

Марин отнесе не малко критика, но отнесе и също толкова похвали.

Ако става въпрос за оплюти, то Иво от СА е най-засегнат, включително и от мен, но аз давам КОНКРЕТНИ ПРИМЕРИ когато говоря.

 

"пълни отживелици" - ФСБ, БТР, Ахат, Тангра, Контрол, та дори и Ер малък (изброени при любими бг групи)

 

А кой ти дава право да говориш така за ИМЕНА в БГ музиката? Това, че са групи не много актуални в момента прави песните им по-лоши ли? Или музикантите по-слаби? И забранява да бъдат любими изпълнители на няколко поколения? Едно нещо недей да забравяш, мила qbodp, света не започва с младите изпълнители. Говоря по принцип, не само за музиката. Не можеш да зачеркнеш старото и да кажеш: "това не струва, то е отживелица".

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за приятните думи , qbodp & burton. :D Старая се колкото мога да правя вокални хармонии наляво и надясно... но това пусто време все липсва и от доста време няма много развитие при мен.

 

Maugly, ще ти кажа за авторските права, но нека първо се свържа с адвоката ! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до Polyphone:

Вокалите ти са жестоки. Евала, човече. От колко време се занимаваш с пеене?

Мерси, Mandalay, всъщност пея от12 годишна възраст, а по хоровете тръгнах, когато бях на 17 г. След което преди 4 години прекъснах, че ме налегнаха грижите – работа, семейство....и сега постепенно се опитвам да открадна малко време за тази ми мания. То шило в торба не седи, отвътре те ръчка музиката и иска малко да си проправи път...

 

:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.