Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

ФастФрета държи 6-7 месеца, ако се среже после може да изкара още някой друг месец, но в никакъв случай повече от година!

За разлика от него Формула 65 на Дънлоп ползвам вече 2 години и не е мръднало да не кажа, ама... А цената е сходна. Освен това е МНОГО по-як (конкретно жълтото шишенце за фретборд)!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте за глупавия въпрос, но ще обясните ли за непросветените какво представлява Fast Fret и как се използва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Vasil Belezhkov ето го какво представлява

 

fastfret2vb9.th.jpg

 

Използва се за грифа на китарата. Предимствата на продукта според опаковката са:

*Чисти струните

*Позволява ти да свириш по- бързо

*Изчиства звука

*Удължава живота на грифа

*Държи дълго

 

Резултата може да видиш на 4-то прагче :)

fastfret1aj5.th.jpg

 

Добра работа върши :)

Редактирано от ceco milanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Як е...ползвам го.

Но слагат толкова малко течност, че направо им се свиди на тия в УСА

Или ни пращат изветрeли бройки... :)

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aaaaaaaaaaaaa, сега на всички стана ясно каква е причината да свириш така!!! :)

Сори за :)

Редактирано от ednet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ФастФрета държи 6-7 месеца, ако се среже после може да изкара още някой друг месец, но в никакъв случай повече от година!

За разлика от него Формула 65 на Дънлоп ползвам вече 2 години и не е мръднало да не кажа, ама... А цената е сходна. Освен това е МНОГО по-як (конкретно жълтото шишенце за фретборд)!!! :)

А като слагаме от тези вълшебства, колко често се сменят сруните? При домашно, нормално свирене :) : примерно около 1-2 часа на ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За номера със срязването на Fast Fret-a хич не се бях сетил.

@ Baby Thomas - Благодаря!!! :surprise:

 

Пробвах и наистина се получава.

Може да се изтиска още малко смазка от него.

На мен страшно много ми се потят ръцете, особенно сега през лятото.

Наистина удължава живота на струните, почиства ръждата и прави

звученето по-ярко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти!

 

@Black_Bird - По-скоро си попаднал на неслучайни изветрели бройки. Нормално...

 

@DILETANT - След като памучето почернее, взимаш доста остър нож (по възможност без зъбци) и режеш много тънка част от памучето, заедно с придържащото тиксо (но без да го обелваш), точно както режеш луканка :) Средно нарязвам един Фаст Фрет на около 7-8 пъти. Ползвам го адски много (минавам с него струните по 10-20 пъти на ден) и издържа около два-три месеца. Но отново казвам, че го ползвам АКТИВНО ;) Няма да ви казвам колко често сменям струни, че сигурно ще ме сметнете за луд ;)

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, най-после! Отдавна търсех, ма нъцки! Иначе и аз ползвам Dunlop 65 по заместване и ми харесвам, но повече ми харесваше Fast Fret на GHS. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Или ни пращат изветрeли бройки... :metalist:

Мва-ха-ха-хааааа. Тихо, че ще ти сложат 40% надценка от Райзинг Фарс. :music:

 

ФастФрет-а е много хитър и готин продукт, но за чистене на фретборд сравнен с Формула65 на Дънлоп е като воден разтвор на водороден оксид, ифюноууораймийн... :happy:

Чистих една древничка китара с ФастФрета и свърши чудесна работа. Но после реших да мина и с лимонената 65-ца и просто ми се доплака като видях още колко мизерии свали. А грифа стана по-чист от заводски!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ама фас-фрета никога не съм го ползвал за чистене на фретборда...изобщо даже не става за това...

Само за струните. Звучат ясно, стават гладки и се свири по приятно. Тва е

Нали има някъв минерал...за смазка :metalist:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

здравейте колеги. имам желанието да обсъдим този продукт Dunlop String Cleaner. Ако някой го е ползвал и има преки наблюдения моля да сподели. Имам проблем с струните - свиря с 9-42 и нямам намерение да слагам по-дебели. 1-ва и 2-ра струна издържат при мен 2-3 дни максимум. Обикновено ползвам струни дадарио, йамаха и деен маркли. Дали този продукт би помогнал в случай на силно замурсени и дори леко раждиви струни в моменти когато не е свирено дълго време на инструмента. Предполагам всички имат точно този проблем.

 

ultragli-c391167d389da7957fe3e7bc7e1d46df.jpg

 

 

Ако има такава друга тема в която тва е обсъждано моля за линк защото не я намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 дни за нови струни?! Как свириш? С какво? Препаратите за почистване на струни няма да ти помогнат срещу такова бясно свирене. Вероятно ще се наложи да преосмислиш техниката си. Аз също ползвам D'Addario, но не съм късал струни от години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.