Jump to content
Българският форум за музиканти

Почистване струните и тялото на китара


spongebob

Recommended Posts

Slacoth, Дънлопите са с една джаджа служеща като тампон - отвинтваш капачката, обръщаш, натискаш леко, за да пусне, и после размазваш. Като го отвориш ще видиш. :)

Освен спрея за тяло, който е с помпичка тип дезодорант...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: Грифа и прагчетата ги почистих с фина тел за съдове от домашни потреби. Перфектно лъска и безопасно. След това намазах с лимоново масло "D'Andrea - USA".

:excl:Телта от домашни потреби трябва да се използва само за Rosewood Грифове, а не за maple :yes:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък досега съм ползвал само Medix за мебели с пчелен клей.

(по-подходящ е за фрет-борда, за струните не бих казал че е за предпочитане, защото въпреки че премахва бръжденето, това е за сметка на звънливия тон);

 

2706076.gif

 

Сега обаче цените на специализираните препарати доста са паднали и ще ги пробвам.

 

Да, обаче с вградения тампон на Дънлопа при препарата за струни няма как да се мине струната отдолу.

 

Мисля че имам решение за това - овивам с нещо грифа под струните, един мощен дайв с флойд-роуса и струните увисват достатъчно, за да ги "обмасля" от всички стари.

 

:excl:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бе, хора. Те остават едни фини капчици, които и да не обхванат тотално струната като минаваш с парцалче те се разпределят и става трика на химика.

 

А тия домашни потреби и т.н. - айде нема нужда. има си препарати за всяко нещо. :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бе, хора. Те остават едни фини капчици, които и да не обхванат тотално струната като минаваш с парцалче те се разпределят и става трика на химика.

 

А тия домашни потреби и т.н. - айде нема нужда. има си препарати за всяко нещо. :yes:

 

+1

 

Просто го използвайте така, както пише в упътването на препарата и всичко е точно :excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера пробвах и двата препарата на Dunlop, които си поръчах.

Фрет-борд/cleaner е спрей и е много удобен за нанасяне.

Със тампона на 65-цата имах повече разправия, и си мисля, че като намалее количеството, трудно ще се напоява тампона.Иначе след нанасянето му не усетих мазнота при допир, а само приятен аромат на препарат.

 

Абе доволен съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос за по-детайлно изясняване.

А ако нанасям дадения разтвор от шишенцето със тези специални памучни кърпички (примерно за почистване на очила) ще ги съсипя ли и как е по-добре?Важно е първо, защото може да се изгуби ефекта от нанасянето и второ защото все пак тези кърпички не са евтини.

 

Като човек, носещ цайси от втори клас - една кърпичка за очила струва левче и може да се използва доста дълго време, ползвам кърпичките и за почистване на грифа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, отлични са за целта, дори повече ги харесвам от "специализираните" кърпички по мюзик шоповете. :P

 

Slacoth, няма проблем с тампона. Обръщаш надолу, натискаш да "щракне" и то си пуска. ;)

Аз моето го ползвам вече сигурно 4 години и са изхабени има-няма 2 см. Даже се чудя дали да не го сменя профилактично, че не видях срок на годност, а ме е страх да не "гангреняса" нещо... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой използувал ли е този фрет фаст :

https://www.dangleberrymusic.co.uk/p-1231-b...rfast-fret.aspx

Дали е по-добър от стандартния на GHS,в смисъл дали издържа повече ?Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.