Jump to content
Българският форум за музиканти

Adxok като Ad-hoc


Recommended Posts

Здравейте, инструменталисти!

 

Кефя се яко на всякаква музика. Уча се от всичко, даже от нервните чуруликания на зажаднелите да се пръцат врабчета!

Слушам с еднакъв кеф както death-metal, така и чалга (надсвирвания) по раните му там сватби и кръщенета.

Кефя се на груув-джаз ритми, денс-тупалки с разните му там отзвучавания (реверберации) по всичките звуци, на българските хора и на 18-те вида фламенко.

 

Опитвам се да правя някаква музика с уточнението, че предпочитам да се запомня от слушателя, ане да я тъпча с полифонии и полиритми за да показвам на какво съм способен!

 

Ами това е накратко.

На 24 год. съм, другата седмица правя 25! Предстои ми да завърша "Проектиране на сгради и съоръжения". Отказвам всякаква форма на "учене" на музика извън САМООБУЧЕНИЕТО!

Ами това е накратко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте, инструменталисти!

 

Кефя се яко на всякаква музика. Уча се от всичко, даже от нервните чуруликания на зажаднелите да се пръцат врабчета!

Слушам с еднакъв кеф както death-metal, така и чалга (надсвирвания) по раните му там сватби и кръщенета.

Кефя се на груув-джаз ритми, денс-тупалки с разните му там отзвучавания (реверберации) по всичките звуци, на българските хора и на 18-те вида фламенко.

 

Опитвам се да правя някаква музика с уточнението, че предпочитам да се запомня от слушателя, ане да я тъпча с полифонии и полиритми за да показвам на какво съм способен!

 

Ами това е накратко.

На 24 год. съм, другата седмица правя 25! Предстои ми да завърша "Проектиране на сгради и съоръжения". Отказвам всякаква форма на "учене" на музика извън САМООБУЧЕНИЕТО!

Ами това е накратко.

Да не си от НГДЕК случайно? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е НГДЕК.

Моля, разгъни съкращението и го обясни, за да ти кажа НГДЕК ли съм или съм някакъв друг ДЕК. Примерно ДЕК с две глави може да се каже, че съм! :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

национална гимназия за древни езици и изкуства.

Та, за барабаните...?

 

Да бе, за култури... :unsure:

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Национална гимназия за древни езици и култури – с две думи класическата гимназия. Гледам, че използваш латински думи и споменаваш античността чат-пат, та затуй питам аз...

 

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, сега разбирам!

Не, не съм от НГДЕК... просто интересите ми са такива.

 

Ами за барабаните. Никога не съм имал барабани!

Свирил съм (май вече го писах) общо 2 мес. и 2 часа на барабани!

За съжаление може би не приех преди 10-тина години да вляза в музикално училище с барабани (без изпит, щото ходих тия споменати 2 мес. на уроци при преподавателката по парабани... та тя така веднага поиска, сигурно странно й се видя 14 год. пикльо да схване ритъма на суинга и боса-новата за 3 урока).

 

Бедата е, че много отдавна не свиря с група вече. То с тия компютри... предпочитам сам да си надувам главата, отколкото някой друг да ми я надува!

Пък и вече не виждам хора, които да не дълбаят в разучаване на тоя и оня!

Има толкоз ВЕЛИКИ МУЗИКАНТИ на тая планета, че ако трябва да научиш стиловете и произведенията на всички, за да покажеш колко си добър и колко лесни са ТЕ, ще ти трябват поне 3 БЕЗсънни живота, за да го направиш!

 

Така че... сам си чегръткам... когато имам време и идеи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, сега разбирам!

Не, не съм от НГДЕК... просто интересите ми са такива.

 

Ами за барабаните. Никога не съм имал барабани!

Свирил съм (май вече го писах) общо 2 мес. и 2 часа на барабани!

За съжаление може би не приех преди 10-тина години да вляза в музикално училище с барабани (без изпит, щото ходих тия споменати 2 мес. на уроци при преподавателката по парабани... та тя така веднага поиска, сигурно странно й се видя 14 год. пикльо да схване ритъма на суинга и боса-новата за 3 урока).

 

Бедата е, че много отдавна не свиря с група вече. То с тия компютри... предпочитам сам да си надувам главата, отколкото някой друг да ми я надува!

Пък и вече не виждам хора, които да не дълбаят в разучаване на тоя и оня!

Има толкоз ВЕЛИКИ МУЗИКАНТИ на тая планета, че ако трябва да научиш стиловете и произведенията на всички, за да покажеш колко си добър и колко лесни са ТЕ, ще ти трябват поне 3 БЕЗсънни живота, за да го направиш!

 

Така че... сам си чегръткам... когато имам време и идеи!

а здрасти и от мене радваме тва че си отворен за всякакъв тип музика. ората намират за странно отговора слушам всичко разбирам те на пулно понеже слушам всичко от брандфорд марсалис траибал тек джо завинул до китаиска народна музика и оркестър кристали младежи кат тебе са кът в наши дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tocata, благодаря за приветствията!

 

Ами да, така си е! Все пак от доста малък гледам да мога да оценявам различността у хората!

Катерил съм се по дърветата на циганските сватби, само и само за да видя как аджеба се удря тоя голям барабан, че издава такъв мощен звук, а уж ръцете на циганина са все отгоре?! :wall:

 

Да не говорим като почнат да разглабят кларинетите (по време на свирене)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушам с еднакъв кеф както death-metal, така и чалга (надсвирвания) по раните му там сватби и кръщенета.

Фолкът е магия!

Привет и от мен

 

И нали знаеш - чалгата е като мастурбацията

Всеки го прави тайно, но малко си признават :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tocata, благодаря за приветствията!

 

Ами да, така си е! Все пак от доста малък гледам да мога да оценявам различността у хората!

Катерил съм се по дърветата на циганските сватби, само и само за да видя как аджеба се удря тоя голям барабан, че издава такъв мощен звук, а уж ръцете на циганина са все отгоре?! :wall:

 

Да не говорим като почнат да разглабят кларинетите (по време на свирене)!

тои ибряма разглабя кларинета още през 80 години тои е гениа тои обърна фолклорната музика на 180 градуса има един тромпетист от бяла слатина казва се милчо рамков срахотен свирец сус страшен вкус и идеи за импровизациата та тои ми каза 'важно колко се упражниаваш а още по важно е колко информациа поглъщаш 'елементарно но го разбрах 10 год.покъсно аиде сус здраве и умната ако не умната русата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.