Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратък гид за начинаещи певци


Recommended Posts

Мерси за guid-а ! :ph34r: аз защото съм начинаеща , а може ли да питам дали фалцета е това което е в началото на песента Lithium на Evanescence и задължително ли е ако започна по професионално да се интересувам да ходя на музикален педагог ? /както почнах да се интересувам :green: /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента не съм я слушал и не мога да ти кажа. Това, което аз знам е, че при жените няма фалцет. Ако искаш да чуеш такъв мога да ти препоръчам Don't Stop 'till you get enough на Майкъл Джаксън, както и десетки още песни на Принс, Джордж Макъл, Бойс 2 Мен, Бейбифейс и т.н.

А вокалният педагог ако не е 100% задължителен, то поне 98.9! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, пичове, имам една молба!

 

Някой може ли да ми даде някоя табличка, в която да са написани диапазонните на гласовете върху клавиатурата на пианото.

 

Оффтопик: ----Желанието ми е да се науча да пея, ама наистина. Мога да влизам в тоналност, когато пее някой друг, че и сам, научих няколко извивки :blink: и цяла ваканция учих Ънплъгда на Алис ин Чейнс и що годе вече го докарвам. Проблемно ми е дишането, мамка му. Не мога да свиря, тактувам с крак, пея, че чак да мисля и за дишане. Много ми става.---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема разисква друго. Направи нова и питай каквото искаш за когото искаш в нея. :blink:

 

А за Манолев - това ;)

photo-1130.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

помага ли витамин C на гласа? Забелязвал съм ,че след консумация на 3-4 кивита и след около 2-3 часа после гласа ми става доста по-силен:)

Редактирано от futuro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
...А вокалният педагог ако не е 100% задължителен, то поне 98.9! :unsure:

А може ли у4ител по музика да е музикален педагог,защото аз си пея в къщи-но нали ми казвате 4е трябва вокален пеадагог и просто ще мога да отделя време само ако е на даскалото. И за това въпросът ми е дали у4ител по музика може да е музикален пеадагог ? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво всъщност питаш? Дали е възможно вокален педагог да стане учител по музика? Ми, що да не е. Този въпрос го задай по-скоро на учителят си по музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен не бива много да се задълбава в едни и същи упражнения за тон, дишане и т.н. Аз от скоро се занимавам с пеене /по принцип съм инструменталист/, но си мисля, че всеки трябва да си намери най-удобния за себе си диапазон и да експериментира с уникалността на гласа си точно там, а не да се опитва да прилича на тоя или оня. Всеки сам трябва да опознае механизмите на тялото си и да се възползва от това. Няма задължителни форми на дишане. За всеки е индивидуално. Важното е да ти доставя удоволствие пеенето и да се забавляваш. Това е! Всичко останало е плява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Няма задължителни форми на дишане

Не е вярно. Има установени основи при дишането и те са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ! Ако искаш да изградиш нещо. Иначе е все едно да градиш къща, ама както на тебе си ти е кеф, върху основи, каквито на теб ти харесват, па може и без основи... Нали се сещаш какво ще се случи със "строежа"? Наистина, човек трябва да търси себе си и най-вече уникалното у себе си. Но по правилния и най-вече безопасен начин. Иначе рискува малко след като се намери да не може да се ползва вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, пич!!! Щом казваш, така да бъде.

Еееее , има неща кото неможе сам да си откриваш. Тоест може и сам, ама като няма кой д ати каже дали звучи добре или не, има голяма вероятност да станеш за смях някой ден :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, пич!!! Щом казваш, така да бъде.
"Пич", тази тема е от по-сериозните, в които се пише, когато имаш да питаш или да кажеш нещо сериозно и с основание. Тук не се държи такъв тон. Mandalay не е автор на къси разкази и не си ги измисля тези неща, за да му отговаряш така. Чуй го как пее първо и тогава обяснявай, че совите не са това, което са. :-( Пък и ако задълбаеш по тази и другите теми, вероятно ще ти направи впечатление, че дишането вълнува всички. Явно само ти не вярваш в него...

 

Аз от скоро се занимавам с пеене
- т.е. откриваш удоволствието от пеенето. А уроци? Теория? - Така си и мислех. Тогава защо смяташ, че разбираш?

 

мисля, че всеки трябва да си намери най-удобния за себе си диапазон и да експериментира с уникалността на гласа си точно там, а не да се опитва да прилича на тоя или оня. Всеки сам трябва да опознае механизмите на тялото си и да се възползва от това.
- За това съм съгласна.

Но то няма общо с начина на дишане и съответните упражнения. От това как дишаш не ти се променя гласът, иначе всички щяха да звучат еднакво. От това как дишаш зависи колко добре ще можеш да развиеш красотите на гласа си и да ги направиш още по-добри, вместо да ти се прецака гласът без дори да разбереш, че го товариш. Сега само да не кажеш, че никой никога не си е прецаквал гласа или нещо такова...

 

Важното е да ти доставя удоволствие пеенето и да се забавляваш.
- повярвай, колкото по-добре става, толкова по-забавно е :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, пич!!! Щом казваш, така да бъде.

 

Не е го казвам аз. Това са думи на хора, които си разбират от професията, а аз съм се убедил в тях от опит. А това дали ти ще се учиш да дишаш правилно или не си е само и единствено твой проблем, пич B)

 

PS. Ели, благодаря ти, но не мисля, че има за какво да ме защитаваш. Всеки има право на позиция и да изрази несъгласието си :)

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНОВАТ!!!

 

Явно мнения различни от стандарните не се посрещат добре и тук. Всички дишаме, защото иначе нямаше да седим и да пишем тези неща. За мен всичко идва от главата. Мисълта управлява въздуха навътре и навън. Колкото до уврежданията, в секи сам много добре знае къде е границата, ако иска да я прескача си носи отговорността. Това искам да кажа и смятам , че е достатъчно сериозно. Благодаря, че все пак обърнахте внимание на моя коментар. Няма да се включвам повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте на всички във форума! прочетох всичко до тук и искам да ви кажа, че се занимавам от две години с музика.(Пиша, композирам, изпълнявам и мастерирам свои парчета)Правя го изцяло и само за удоволствие! никога не съм се учил за това и се замислям, че съм изпълнявал вокалните партии както ми идва отвътре. радвам се,че момчето е побликувало правилата!това би било надграждане на собственият ми начин на изпълнение!Мнението ми е, че всеки трябва да намери какво му влияе добре на гласа и сам да прецени кое правило да спазва!Ако някой иска да чуе мои парчета, ще пратя без никакви проблеми! обожавам градивната критика! :punk_guitar: Имам нужда от повече мнения и препоръки за да продължа да се развивам!Този сайт ще ми е много полезен!!.... радвам се,че се регистрирах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.