Jump to content
Българският форум за музиканти

Кратък гид за начинаещи певци


Recommended Posts

Странното обаче е, когато бива цитирано или перифразирано клишето за топлата вода,

кой точно от начините за затоплянето ́и има предвид говорещия (пишещия)!?

 

Ако започна да изреждам начините за затоплянето на водата няма да ми стигнат страниците...

 

Черпете колкото се може повече начини за затопляне на водата:

от познати, от форуми, от телевизия, от радио, на живо!

 

Но все пак имайте предвид, че вие ще я ползвате тази вода (за пиене, миене, къпане).

Така че приготвртет тялото си сами... то си е ваше!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...м - един съвет:

Ако искате да се занимавате с пеене ,правете го с учител. Не вярвайте и на 1 дума от форуми и дори от сайтове...

 

Хубаво е, когато има учител, защото чува какво правите отстрани, освен всичко останало.

Но учителят също може да ви навреди...

 

А и само с учител, може и да не откриете неща, които бихте открили сами.

Най-важното е, както съм писал в началото, да няма умора и болки в гърлото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно от целия форум само аз съм оринтирана в коренно различен стил като народното пеене - всички останали са или рокаджии, или поп и джаз изпълнители...

 

Има нещо такова... тук не знам дали има други, които се занимават с народно пеене..

Ако има - да казват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ООО определено не сме само рокаджии и поп и джаз изпълнители! Но ако има нородни да се обадят. Интересно ми е макар че ги гледам всеки ден колко са просто в моето училище...Нищо Лично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. Аз се занимавам с пеене не професионално и имам гръндж група. И сега си търся учител при който да разбера тала нареченето ръмжене, незнам точно какъв е терминът, но имам предвид хард рок стил на пеене не екстремно дране. Ако може някой да ми разясни някои неща за този тип пеене, защото много искам да се науча. Опитвал съм сам да разбера как се прави това дълго време и разбрах, че ще трябва някой да ми го покаже иначе ще си прецакам гласа. Ще съм много благодарен, ако някой ме просвети в тази насока или ми препоръча учител за такъв стил. Благодаря. B);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че питаш за т. нар. Vocal Fry - щом не е за грухтене. Има малко повече инфо за това в гида, ако го разгледаш.

 

До колкото знам, в България няма кой да те научи на това.

Класическите преподаватели гледат да не учат учениците/студентите да пеят по този начин -

избягват го, защото едно че не го разбират, а и защото не е естествено и прецаква бързо гласа.

Ако се занимаваш професионално (т.е. си вадиш хляба с това) и пееш по този начин (only!),

на дали ще можеш да изкараш години...

 

Дано някой от форума, който има поглед или човек, които се е отдал на това - ти помогне!

Не се мъчи сам в къщи(2), защото можеш да си навлечеш някоя беля...ей така - леко, спортно.

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Румяна Коцева (преподава в НБМУ - в сградата на читалище П.Берон в София) - бих казал, че при нея някои доста важни неща ми станаха ясни, и възнамерявам за в бъдеще пак да я посещавам. Друг нейн плюс е това , че тя самата е много добра певица, и се чувствате по-приятно в компанията на някой, който реално има сериозен опит с пеенето, и може да ви даде много полезни съвети, които не са твърде строги, или прекалено "учебникови", а са взети от нейния опит в популярната музика.

 

Да кажа - и аз почнах уроци при нея, всъщност днес бях за пръв път :cheers:

 

Според мен е много добър преподавател и познава отлично анатомичния процес на пеенето. Определено имам нужда от това някой професионалист да се позанимава с мен и явните недостатъци във вокалната ми техника, мисля, че тя е правилния човек. :rolleyes: Препоръчвам я със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да попитам по знаещите от мен: защо когато изпълнявам по високи тонове или по някога по незнайна причина, усещам напрежение в гърлото и ми е по трудно да пея? Ако може да ми обясните на какво се дължи и как да го премахна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Здравейте на всички. Аз се занимавам с пеене не професионално и имам гръндж група. И сега си търся учител при който да разбера тала нареченето ръмжене, незнам точно какъв е терминът, но имам предвид хард рок стил на пеене не екстремно дране. Ако може някой да ми разясни някои неща за този тип пеене, защото много искам да се науча. Опитвал съм сам да разбера как се прави това дълго време и разбрах, че ще трябва някой да ми го покаже иначе ще си прецакам гласа. Ще съм много благодарен, ако някой ме просвети в тази насока или ми препоръча учител за такъв стил. Благодаря. :):offtopic-001:

 

Относно въпросното ръмжене мога да споделя опита си...много време опитвайки се да наподобя пеенето на Кърт Кобейн, макар гласа ми да няма абсолютно нищо общо с неговия, правих чудеса от храброст - стягах гърлото и куп други простотий, които само благодарение на това че Някой там Горе ме е дарил със здрави гласни струни, не е довело до тотална загуба на глас. После дойде моментът когато ми се наложи да пея в рок кръчма като единствен вокал 6 месеца....всеки божи ден.....накрая на първия месец, щото съм дебилно теле на моменти, взех да си вадя изводи за това какво и как мога да правя с гласа си....оказа се че в края на четвъртия сет аз, като не съм се напъвал да крещя и викам а съм си пял с хъс, но сравнително умерено,..ъъъ...та оказа се, че си чувствам гласа в перфектна кондиция и зная че мога да ръмжа, поизкрясквам и т.н., и това го правя с абсолютна лекота без да влияе на състоянието ми и най важното, спокойно да мога да пея и утре , че и в други ден.....извода....РАЗПЯВАНЕ....едва в края на четвърта серия съм се разпявал както трябва!!! Кофти а:greenball:))) Е, трябваше да осъзная че като се привеждам в безпомощно състояние през вечер, хич ама ХИЧ не ми помага.....:hysterical:....това е от мен със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CLICK!!! Ако се ориентираш по карти, заповядай :metalist:

 

 

Да си призная с картите точно не се оправям иначе и аз го намерих в bgmaps,но все пак благодаря>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам по знаещите от мен: защо когато изпълнявам по високи тонове или по някога по незнайна причина, усещам напрежение в гърлото и ми е по трудно да пея? Ако може да ми обясните на какво се дължи и как да го премахна.

 

би било добре да споделиш, от какъв пол си, какъв глас си горе долу, за да може да ти помогне някой. така е доста трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Абе хора знам че малко в последния момент питам ама бях на концерта на металика и врещях като луда въпреки че знам че днес имам запис с хора в който пея (единия). Та вчера гласа ми драскаше малко, а днес постигам звучението на батко вейдър. записа е след 4 часа а аз не мога името да си кажа! помогнете - какво да направя освен да се наливам с чай и да нагъвам мед :) страшно е кофти ама не очаквах днес да съм толкова зле... а, да, и тантум верде имам за пръскане... дали ще помогне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.