Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде се крие разковничето?


Recommended Posts

Здравейте,

последният пост ме подтикна да изразя лично мнение по въпроса за музикалната сцена в България.

Май ще излезе,че за повечето хора е трудно да си измислят песен и като по лесно си харесват някоя готова и я "поразлашкат" леко за да не си личи кражбата от пръв поглед.

Но не искам тук да коментираме кой и доколко може да бъде оригинален и то с музика а не с простотия и визия.

Идеята ми е един друг проблем:

Значи аз съм от хората които не харесват музиката на Dream Theatre защото ми звучи сухарско и претенциозно.

Та конкретно имам два въпроса по темата.

1.Не се ли прави истинската група някак си от самосебе си - нещо супер рядко срещано,

обаче характеризиращо се с атмосфера на приятелство,естественост и задоволство?

2.Не научиха ли "кавър бандите" собствениците на клубове да се отнасят вече много скептично към бандите,които искат да представят предимно своята музика,а не да залагат на сигурно като се ориентират към определен кръг от хора,обикновено слушащи хард рок,

като по този начин погребват метълът,години след като си беше извоювал мястото?

Абе то се получи ебати дългото изречение.

Аре със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговори:

 

1.: Малко от хората, които знаят за какво говориш, пишат тук;

 

2.: Не е далече моментът, в който групата ще започне да плаща права за изпълнението на чужда музика, а таксите не са леки и съответно ще има много увехнали - не се притеснявай :)

 

... и да живее рокенролът де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с кавър групите толкова да ме дразни.. някой с години само кавъри свирят. Феновете се кефели на незнам си коя песен на металика, другите на мейдън, трети на слейър, може и някой парцал на систем ъф а даун. Ебати феновете.

Евала на групите които свирят предимно авторска музика и тук таме някой кавър за кеф.. но малко са тези групи.

 

Групата трябва да е група за себе си, да прави собствена музика и да има истински фенове, които харесват техните песни.

Някога е имало така наречените трибют групи.

Доста хора си мислят, че най-правилният и лесен начин да имаш много фенове е като изсвириш любимите им песни на любимите им групи. Да ама това не са фенове на вашата група.. оф както и да е, който знае ще разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.: Не е далече моментът, в който групата ще започне да плаща права за изпълнението на чужда музика, а таксите не са леки и съответно ще има много увехнали - не се притеснявай :greenball:

Ех, дали ще доживея да видя...в БГ

 

Иначе и аз не мога да трая кавър групи. Ама хич.

Ае да не почвам, че ше стане грозно :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За кавъри ли става дума, или за касетофон repeater?

Има кавъри със също толкова голям процент оригиналност, колкото и авторско парче.

100% подкрепям, че музикант без собствени идеи и виждане ... :lol:

Редактирано от byron
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те питам ти колко албума имаш?

Не се заяждам само питам.

 

Щом не се заяждаш ще ти отговоря.Но в каква връзка ме питаш не ми е ясно.

Имам три пиратски албума и един официален от 2006 година,който се продава в още седем държави.Издателът и други подробности тук ще ги спестя.

А,идеята ми не е да критикувам дадена група,това си е моето мнение по въпроса и както виждам много хора го поддържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина живо ме интересува по темата, какво общо има изречението, че не харесваш Dream Theater с това, че в клубовете у нас се свирят предимно кавъри?

Другото, което наистина (без майтап) ме интересува е ти ли си пишеш текстовете на обложките на албумите, защото освен метълЪт и издателЪт, погребваш и българския правопис.

 

Не искам да те обидя, човеко с прякор Slacoth, искам да си изясня позицията ти за Dream Theater, която явно има общо с темата, щом си я включил. А другото за правописа - малко не съм на кеф в момента и може би преувеличавам - не го взимай насериозно.

 

Здраве + успех + кавъри, а не оригинали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общото между Dream Theater и темата ми е следната:

В ИСТИНСКАТА музика винаги има щипка РОК ЕНД РОЛ и щипка ПЪНК,

ако разбира се можеш да ме разбереш правилно...

 

А що се отнася до музиката на Dream Theater,предпочитам да слушам "When Dream And Day Unite",където и вокалите са на ниво и в музиката има по-малко математика и повече метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние елементарните и безидейни да умрем от глад ли ся?Айде със здраве и полека с крайностите,всеки има право си развива музиката и идейте накъдето му хрумне и както може.Някой хора с това си издържат децата- долния грях да пеят кавъри в "кавър групи".Земе ги пратим се гърмят или да ги опнем на кръста?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам ако съм обидил някои с линк-а които,

ка4их...

това е 6ега ,аз самият съм свирил и по пивници и по сватби.

разбира се 4е има място под слънцето за вси4ки и това,

е въпрос на ли4ен избор.

оркестър без име мен ми тъжно сме6ен но ако някои се засяга...

 

опитаите да се измъкнете .потърсете си публика.

все пак 6том има група ,зна4и има надежда...

като се разпадне групата,колега,кви албуми кви записи...

тука дават ке6 свири ла бамба 4у6 ко ти казвам...

 

и ние пу6им кент и ядем бонбонки тик так...

тогава е по кофти ама ако има6 и друга специалност

освен кавърите е по лесно.

 

извинете ме о6те веднъж ако съм обидил някого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.