Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се прави мастеринг ?


Boyan

Recommended Posts

още нещо ся ше ти покажа моя вълна

 

sound.jpg

 

 

Добре ми изглежда, въпреки, че има голяма разлика в начина, по който се вижда сигналът в едната и в другата програма. Не му харесвам view -то на WaveLab-a, не съм му свикнал, лъже малко ( мое мнение )та не го ползвам много -много.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Art Of Mixing е велика, просто!

ne e losha :) malko prekaleno elemntarno sa obiasneni niakoi neshta i se povtaria malko mnojko ama niama losho(v sqshtnost ne mislia che si zaslujava ciala kniga tova koeto kazva i opredeleno si e overpriced za informaciata koiato sqdqrja, no za chovek koito ne se e zanimaval sqs mixing e super).... ama za tova i vqv combinacia sqs drugi ...

 

Btw,

Tia skreenshots ne se vijdat izvqn BG taka che moje i tova da e edna ot prichinite da niama mnogo comentari :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RMS -7 malej то не че не става но

има стандарти за различните стилове....

 

аз се мъча около -14 -12 или -10 ако е як метал :)

Аз че съм си стъпил на ушите това едно на ръка, и сега като проверих графиката се оказва RMS-a ми е на -8,560 :P Като гледам тук за какви нива се говори - -12, -10 :) Горко на шумослушателите ми :P

 

Иначе аз също изпомпвам вода из кладенците на Уев-лаб, само дето съм хванал едни плъгини - Лауднес максимайзер на Стейнберг, Еквалазера - дефаултния на Уейв Лаб-а иии ... Stereo Enhancera :)

 

Смях в залата :P

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RMS -7 malej то не че не става но

има стандарти за различните стилове....

 

аз се мъча около -14 -12 или -10 ако е як метал :D

Аз че съм си стъпил на ушите това едно на ръка, и сега като проверих графиката се оказва RMS-a ми е на -8,560 :D Като гледам тук за какви нива се говори - -12, -10 :D Горко на шумослушателите ми :D

 

Иначе аз също изпомпвам вода из кладенците на Уев-лаб, само дето съм хванал едни плъгини - Лауднес максимайзер на Стейнберг, Еквалазера - дефаултния на Уейв Лаб-а иии ... Stereo Enhancera :D

 

Смях в залата :)

:D

Тия плъгини дедо Ной ги е пренесъл със себе си. :D Не че не стават, но що не вземеш някой от по-новото поколение? Wave?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dobre de govorite mi za takiva RMS i kakvo se e izpozlvalo po princip, a edin vqpros -- kak ste calibrirani??? shtoto tia povecheto koito po statiite gi pishat tia RMS sa kqm Rp200 ili K-Metering (plius oshte edin ako ne se lqja) ama za tiah si triabva calibracia za da znaesh tia dbFS de fakto na kolko SPL se prevejdat :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dobre de govorite mi za takiva RMS i kakvo se e izpozlvalo po princip, a edin vqpros -- kak ste calibrirani??? shtoto tia povecheto koito po statiite gi pishat tia RMS sa kqm Rp200 ili K-Metering (plius oshte edin ako ne se lqja) ama za tiah si triabva calibracia za da znaesh tia dbFS de fakto na kolko SPL se prevejdat :D

SPL = sound pressure level?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RMS -7 malej то не че не става но

има стандарти за различните стилове....

 

аз се мъча около -14 -12 или -10 ако е як метал :bravo:

Аз че съм си стъпил на ушите това едно на ръка, и сега като проверих графиката се оказва RMS-a ми е на -8,560 :) Като гледам тук за какви нива се говори - -12, -10 :) Горко на шумослушателите ми :)

 

Иначе аз също изпомпвам вода из кладенците на Уев-лаб, само дето съм хванал едни плъгини - Лауднес максимайзер на Стейнберг, Еквалазера - дефаултния на Уейв Лаб-а иии ... Stereo Enhancera :)

 

Смях в залата :)

:lol:

Тия плъгини дедо Ной ги е пренесъл със себе си. :D Не че не стават, но що не вземеш някой от по-новото поколение? Wave?

:)) Ами няма от де един вид... аз имам някакъв сет WAVES но е версия от преди мммм може би 3 години или нещо такова :lol:

 

Пък който няма нет няма и от де да намира...кофти

 

Иначе ще бъда безкрайно благодарен ако дадете имената на подходящи заместители за горепосочените плъгини :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ами няма от де един вид... аз имам някакъв сет WAVES но е версия от преди мммм може би 3 години или нещо такова :lol:

 

Пък който няма нет няма и от де да намира...кофти

 

Иначе ще бъда безкрайно благодарен ако дадете имената на подходящи заместители за горепосочените плъгини :lol:

Ако си от С-я обади се по ICQ-to, ако не си пак се обади, ще уредим нещо! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nqkoi da znae v BG mastering studio ili pone pre-mastering.

В БГ няма човек, който разбира от тази работа! :lol:

Иначе и аз правя такива работи :lol::bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ами няма от де един вид... аз имам някакъв сет WAVES но е версия от преди мммм може би 3 години или нещо такова ;)

 

Пък който няма нет няма и от де да намира...кофти

 

Иначе ще бъда безкрайно благодарен ако дадете имената на подходящи заместители за горепосочените плъгини ;)

Ако си от С-я обади се по ICQ-to, ако не си пак се обади, ще уредим нещо! ;)

Благодаря за подадената ртка (смятай че съм я захапъл над лакътя) ... При първа възможност за ходене до Сф преди това ще направя опит да се свържа;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.